'Je investeert niet alleen Sluis huurt toch weer aantal externen in Jan Stins Sleutel Rode pinguïns hobbelen langzaam maar zeker naar Breskens PZC bezorgers.nl 22 Zaterdag 7 februari 2009 pzc Z uurwerkmaker/ instrumentmaker voor al uw uurwerk restauraties Lid "Restauratoren Nederland" voormensen die vakwerk kunnen waardereti DAiMPLEIN 7, MIDDELBURG t. 0118-636635 www.janstins.nl Verkeersproject op Moerschansschool hulst - Basisschool De Moer- schans uit Hulst maakt zijn leerlin gen woensdag 11 februari bewust van verkeer en veiligheid met het ANWB-project 'Streetwise'. Alle leerlingen doen er aan mee. Zo proberen de jongste kinderen in de speelzaal verkeersgeluiden te herkennen en oefenen ze het vei lig oversteken. Leerlingen uit de groepen zeven en acht fietsen op het schoolplein over een uitda gend parcours en trainen moeilij ke manoeuvres met een zware rug zak op. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING FÜKFH1E UNSTSTOF RAMEN EN DE LUMINIUM RAMEN-ROLLl heroaj @mado;n veka www.haers.net Tel. 0115-491282 Tip? redactie@pzc.nl Medewerkers van de Thuiszorgzo is alom geweten, komen om in het werk. Daarbij rennen ze zich in de haast wel eens voorbij. Neem die nijvere zorgmedewerk- ster uit Hulst. Aan haar lijstje met adressen van te bezoeken hulpbe hoevenden werd deze week nog een adresje toegevoegd, met de me dedeling dat ze de woning binnen kon met een sleutel, die verstopt was in een potje in de schuur. Zon der aarzeling stapte ze het schuur tje binnen. Tot haar schrik ont waarde ze er tientallen potjes. Maar de sleutel... nergens te beken nen. Ten einde raad belde ze haar coördinator. Die zocht het uit en kwam tot een simpele conclusie: ze stond in de schuur van de buren. door Frank van Cooten breskens - Voor Arno Boomert, voorzitter van de Bedrijfsbelangen vereniging Breskens, staat vast dat ze komen. De veertien rode pin guïns op het einde van de looplijn in Breskens. Ze zijn inmiddels besteld en kun stenaar William Sweetlove van de Cracking Art Group is ze aan het maken. De pinguïns zijn onderdeel van een twaalf meter hoog kunstwerk dat onder meer moet aanzetten tot nadenken over de klimaatver andering. Het kunstwerk is gezien de hoogte straks zelfs tot in Vlissin- gen te zien. Daarnaast zal Breskens zich met het kunstwerk nog beter weten te onderscheiden. Als het aan Boomert ligt, is de onthulling van het kunstwerk rond Pasen. Deze datum lijkt twijfelachtig. Er is weliswaar een bouwvergunning aangevraagd, maar wellicht is een wijziging van het bestemmings plan nodig. Dat kan maanden tot een jaar duren. Open dag in kerk De Levensbron Terneuzen terneuzen - De Levensbron aan de Sloelaan in Terneuzen houdt za terdag 7 maart een open dag in het kader van het veertigjarig bestaan van de kerk. Iedereen is welkom tussen 10 en 12 uur. Kinderen kunnen zich la ten schminken en er is een ballon- nenman. Jan van Driel geeft om 11 uur een orgelconcert. Zondag 8 maart is er van 15 tot 16 uur een dankdienst met dominee Krol als predikant. Actie tegen overlast vrachtverkeer Zelzate zelzate - Bewoners van Zelza- te-west hebben gisteravond actie gevoerd tegen de overlast, veroor zaakt door voorbijdenderend vrachtverkeer. Ook een aantal Sas- senaren deed mee aan de ludieke actie. De bewoners hielden het ver keer op door, voorzien van protest borden, bij herhaling uiterst lang zaam de weg tussen de lcanaalbrug en de R4 over te steken. Twee jaar geleden voerden ze ook al actie. Thema-avond kanker en vermoeidheid terneuzen - BorstkankerVereni- ging Nederland afdeling Zeeuws- Vlaanderen houdt dinsdag 17 fe bruari van 19.30 tot 21.30 uur een thema-avond over vermoeidheid en kanker, in de kerkzaal van zie kenhuis De Honte in Terneuzen. Sprekers zijn een psycholoog en oncologieverpleegkundige. Na de lezing is er gelegenheid tot vragen stellen. De toegang is gratis. 'Ik las een oproep in de krant. Ik dacht: dit is nu precies wat ik zoek. Helpen hij het zoeken naar oplossingen voor conflicten en problemen' Noodzakelijk om knelpunten organisatie op te lossen. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis huurt toch weer een aantal externe krachten in. Volgens het college van burgemeester en wethouders is dit noodzakelijk om knelpunten op te lossen. De meeste externe krachten wor den ingehuurd tot 1 april. Twee functionarissen blijven tot 1 juli. De kosten zijn geraamd op 613.544 euro. De Sluise gemeenteraad nam in november vorig jaar een motie aan van (D&T) met als strekking dat het afgelopen moet zijn met het stelselmatig inhuren van dure externen. Het college moet contrac- ZEEUWSI ten met de meeste externen voor 1 juli beëindigen. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis staat het raadsvoor stel niet op gespannen voet met de motie. „Deze acties passen binnen het raadsbesluit omdat de exter nen voor 1 juli weer weg zijn. Daar naast is aan aantal andere exter nen voor 1 juni al weg en ook dat is conform de motie." Fractievoorzitters delen deze me ning. „Er wordt voortvarend ge werkt aan de motie", zegt Liber Baarends (D&T). „Je blijft de ex pertise van een aantal externen no dig hebben om financieel weer ge zond te worden." Het gemiddelde percentage van ex ternen in een gemeentelijke orga nisatie mag gemiddeld zes procent bedragen. Sluis zat op zestien pro cent. Buurtbemiddelaars in Terneuzen. Rechts projectcoördinator Dan de Haan, links Frank Reijns. bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46