PZC Achttien miljoen voor Waterdunen ZONDAG GEOPEND Brugman tot 34 21 29 Oudere bedot met wisseltruc Zuidiandflat eind dit jaar tegen de vlakte Hulst heeft nu ook een ijsclub SNSi SNS Jaarsparen: Luidruchtig trio Peter Pan Speedrock speelt in Terneuzen Uitstel van executie voor ambulancedienst door geld provincie Zaterdag 7 februari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Rijk haalt fors bedrag uit Nota Ruimtebudget voor ontwikkelen regio. door René Hoonhorst DEN HAAG - Het Rijk stelt achttien miljoen euro beschikbaar voor de realisatie van het project Waterdu nen. Op voorstel van de ministers Jacqueline Cramer (Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer) en Maria van der Hoe ven (Economische Zaken) besloot de ministerraad gisteren het be drag uit de Nota Ruimtebudget te halen. De combinatie van landinwaartse kustversterking met een aanzienlij ke verbetering van de econo- misch-ruimtelijke kwaliteit van West-Zeeuws-Vlaanderen gaf de doorslag voor het kabinet. De crea tie van 250 hectare hoogwaardige zoutwaternatuur op voormalige landbouwgrond biedt niet alleen agrarisch natuurbeheer kansen, maar ook natuur en recreatie, stel len de twee ministeries. Een toeristisch complex met vier honderd recreatiewoningen, een hotel en een camping (de nieuwe Napoleonhoeve) zijn bijvoorbeeld goed voor de economische ontwik keling van de hele streek. De ministerraad zet 'alle seinen op groen' voor de realisatie van recreatie- en natuurproject Wa terdunen, stelt gedeputeerde Marten Wiersma. TERNEUZEN - Een 74-jarige vrouw uit Terneuzen is gisterochtend door een wisseltruc tientallen eu ro's kwijtgeraakt. Ze had om streeks half elf haar auto gepar keerd op de Scheldekade en liep richting de markt'toen een man haar vroeg of ze geld kon wisselen www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 .-V-a, SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Den Haag verwacht dat het start sein voor recreatie- en natuurpro ject Waterdunen in 2013 kan wor den gegeven. Ook gedeputeerde Marten Wiers ma denkt dat over een jaar of vier met de uitvoering van de diverse projecten kan worden begonnen. Hij had het besluit van de minister raad verwacht, maar is blij dat de kogel echt door de kerk is. Op de vraag of de ontwikkeling van Waterdunen toch nog kan worden afgeschoten - de meerder heid in de Sluise gemeenteraad en een deel van de kustbevolking is te gen - antwoordde de gedeputeer de dat je 'nooit al te absolute din gen moet zeggen in het leven'. Maar Wiersma, die nog steeds 'goe de hoop' heeft de benodigde grond voor Waterdunen vrijwillig te kunnen verwerven, voegde er direct aan toe: „Alle seinen staan nu op groen." Met de achttien miljoen euro uit de Nota Ruimtebudget is twintig procent van de publieke investerin gen gedekt, schat Wiersma. De helft van de benodigde 'tachtig tot negentig' miljoen is bedoeld voor kustversterking en komt voor reke ning van Rijkswaterstaat. Uit diver se potten voor natuurontwikke ling komt ook een aanzienlijk be drag. De provincie moet zo'n vier miljoen investeren. Gedeputeerde Wiersma: „Dat kan iets meer worden, maar daarmee staat Waterdunen niet op het spel." voor de parkeerautomaat. De vrouw wilde helpen en pakte haar portemonnee. De man stak zijn hand in haar beurs, waardoor ze werd afgeleid. Toen ze zei dat hij dat niet mocht doen, liep hij weg. Later, zo bleek, met enkele tiental len euro's uit haar portemonnee. TERNEUZEN - De plannen voor een grondige opknap beurt van de wijk Zuiderpark in Terneuzen zijn al gerui me tijd in de maak, maar één ding staat nu al vast: het flatgebouw in de Zuidlandstraat gaat tegen de vlakte. Directeur Robert de Ridder van de woonstichting Cla- vis: „De sloop staat gepland voor eind dit jaar. Op dit moment zijn we al bezig met 'uitverhuizen'. Het bete kent dat flatwoningen, die leeg komen, niet meer wor den verhuurd. In totaal gaat het om zo'n dertig flats." Clavis pleegt intensief overleg met de bewoners van Zuiderpark over de toekomstplannen. Volgens De Rid der wordt momenteel bekeken hoe de vrijkomende ruimte in de Zuidlandstraat moet worden ingevuld. Waarschijnlijk gaat ook het flatgebouw in de Erasmus- straat tegen de vlakte. Die wordt waarschijnlijk vervan gen door nieuwe hoogbouw. De flats in de Vondelstraat zijn recent opgeknapt en zijn vooral bestemd voor jon geren. foto Camile Schelstraete HULST - Drie schaatsenthousias- telingen uit Hulst hebben het ini tiatief genomen voor de oprich ting van de eerste schaatsclub in de gemeente. IJsclub De Steenen Beer wil schaatsactiviteiten hou den op de Vlaamse Kreek nabij de buurtschap Zandberg. Volgens ini tiatiefnemer Mare de Brouwer is de club ontstaan uit ergernis over het gebrek aan georganiseerde eve nementen op het ijs tijdens de af gelopen vorstperiode in de ge meente Hulst. Óok al kan er mo menteel niet geschaatst worden, aanmelden bij De Steenen Beer is toch mogelijk. Dat kan bij be stuursleden Mare de Brouwer (0114-312829), Alfred Kerckhaert (06-24911028) of Marco Baart (06-20139310). Bank 5 tot 5% rente en altijd bij je geld kunnen. Kijk op snsbank.nl *Rente per 23 januari 20O9. Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45