Zeeuwen boos over Vlaanderen Boete geëist voor 'beledigend' jack Bisschop PZC De krant 5 weken voor 15 euro 2 Zaterdag 7 februari 2009 PZC X MAIKEL HARTE Bijna de helft van de Vlamingen ziet de islam als een be dreiging, bleek vorige maand uit onderzoek van de Uni versiteit Leuven. Zouden de onderzoekers aan onze overwegend katholieke zuiderburen ook gevraagd hebben hoe ze tegenover andere religies staan en dan met name tegenover hun eigen katholieke kerk. Zien ze die ook als een bedreiging? Want die kan toch ook behoorlijk wat schrik aanjagen. Vorig jaar nog kwam het misbruik van honderden kinderen door Amerikaanse priesters aan het licht en nu heft de paus de ex communicatie van de Britse bisschop Willamson op, die be weert dat er in de concentratie- 'Dip man k mPPr kampen geen gaskamers waren Uie man IS meer en in de Tweede Wereldoorlog voor de führer hooguit driehonderdduizend jo- f den om het leven zijn gekomen, dan voor de pope Dan moet je.er als paus toch hei lig van overtuigd zijn dat je een idioot binnen je kerk hebt. Zijn reactie: hij moet zijn uitspra ken intrekken. Wat een slappe hap. Geef hem een schop onder zijn mantel en gooi hem eruit. Die man is meer voor de führer dan voor de pope. Zijn gedachten zijn onnavolgbaar. Als goed katholiek gelooft hij wel in de onbevlekte ontvangenis van Maria, in de herrijzenis van Jezus uit de dood, de Maria-Tenhemelopne- ming en meer van dat soort wonderen die tweeduizend jaar geleden gebeurd zouden zijn, maar dat er zo'n 65 jaar geleden miljoenen joden in gaskamers zijn omgebracht, dat gelooft hij niet. Zo'n man wil je toch niet meer als bisschop? En ondanks alle commotie is hij nog steeds bij zijn opvattingen gebleven. Ver anderen zal hij dus toch niet. Al weet je het nooit natuurlijk, want als zelfs Andries Knevel zich kan bekeren dan zijn de wonderen nog niet de wereld uit. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties. VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/8ezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda lezersservice@pze.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-maïl adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Haagse politici planten bomen als protest tegen ontpoldering van de Hedwigepolder. Vlaanderen trekt zich er niets van aan. door René Schrier Het is een duidelijke pro vocatie. Anders kun je het niet zien. De veront waardiging en het onbe grip zijn groot. De Belgen hebben langs de grens met Zeeland een af zetting geplaatst. Een soort Berlijn- se Muur. Dwars over de akkers. De vergelijking met de elektrische draad uit de Eerste Wereldoorlog dringt zich op. Met een soortgelij ke afscheiding wilden de Duitsers beletten dat mensen uit het bezet te België naar Nederland vlucht ten. Nu prijkt er weer zo'n hek. Al leen staat er geen stroom op. Pach ter J. Baeke kan maar niet over de Vlaamse provocatie uit: „Het snijdt diep in je ziel." Het is vrijdagmiddag. De genodig den voor een middagje actievoe ren verzamelen zich in het café van Emmadorp. Het ruikt er naar erwtensoep en er klinkt accordeon- muziek. Het gezelschap zingt De OM vindt dat afkorting A.C.A.B. niet door de beugel kan. door Frank de Klerk DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie eist in hoger beroep 200 euro boete tegen een Goesenaar die in maart 2006 een bomberjack droeg met daarop de letters A.C.A.B. De afkorting A.C.A.B. staat voor All cops are bastards en dat is een bele diging, vindt de hofaanklager. De 23-jarige Goesenaar werd vorig jaar vrijgesproken door de politie rechter in Middelburg. De beteke nis van A.C.A.B. zou niet bij een breed publiek bekend zijn en daar om is het geen belediging, vond de rechter. Het Openbaar Ministe rie tekende hoger beroep aan. De lichtjes van de Schelde en het Zeeuws-Vlaamse volkslied. Dan gaat het richting Hertogin Hedwi gepolder. Een honderdtal actie voerders - veelal met een agrari sche achtergrond - en een handvol Haagse politici zijn er samengeko men om de protesten tegen ont poldering kracht bij te zetten. Het hoge stemgeluid van actievoerster Magda de Feijter schalt via luid sprekers over de akkers. De politici en enkele vooraanstaande actie voerders planten wilgen in de pol- dergrond. Magda de Feijter prijst Spandoeken met teksten als 'Groene rakkers blijf van onze mooie akkers' de fraaie poldernatuur. Boeren die bomen planten en de schoonheid van de natuur roemen. Het moet niet gekker worden. In een wei staan spandoeken met teksten als 'l.P. Balkenende heeft het beloofd, zet ontpolderen uit je hoofd', 'Groene rakkers blijf van onze mooie akkers' en 'Boer zoekt grond das pas gezond'. De Feijter doet de voorstanders van ontpol deren een 'aantrekkelijk' aanbod. Boeren zijn bereid proefvelden aan te leggen en tankwagens met zoutwater te legen in de tuinen verdachte was gisteren niet bij het hoger beroep aanwezig. Hij had vo rig jaar al aangeboden een boete te betalen. Ook heeft hij afstand ge daan van het bomberjack, dat hij op internet had gekocht om 'iets origineels' te hebben. Zijn advocaat meldde dat de Goese naar niemand heeft willen beledi gen. Hij heeft met de aanduiding 'bastard' niet willen suggereren dat politie- van die voorstanders. De acties hebben nog steeds een ludiek ka rakter, maar als het zo doorgaat konden ze wel eens wat harder worden, voorspelt Magda de Feij ter. Dat zal bijvoorbeeld sterk af hangen van de afloop van de hoor zitting die Eerste en Tweede Ka mer op 19 februari over de ontpol dering houden. „De geluiden berei ken mij wel. De mensen vragen er om." De Kamerleden van uiteen lopende signatuur (SGP, SP, CDA, WD) en een vertegenwoordiger namens de PvdA steken de actievoerders een hart onder de riem. Stoere taal van Ad Koppejan:„Wij Zeeuwen geven nooit op." Het doet denken aan oud-wielerploegleider Cees Priem die eens zei: „Wij Zeeuwen liegen nooit." Naast ZLTO-voorzit- ter Peter de Koeyer springt een muis uit de sloot. Het dier zoekt een veilig heenkomen tussen de spandoeken. Aan het slot van de bijeenkomst wordt een bord onthuld met de tekst: 'Verdedig de dijken. Ontpol deren - nee'. Het verhaal is wel dui delijk nu. Nog een korte wande ling de dijk op en een borrel in een nabijgelegen schuurtje en dat was het. Op naar Den "Haag voor de hoorzitting over twee weken. door Rinus Antonisse De strijd om de instandhou ding van het Zeeuwse deel van de Hertogin Hedwigepolder woedt nog volop. In het kleine Vlaamse stukje van de polder en het grote noordelijk deel van de aangrenzende Prosperpolder (sa men circa 170 hectare) zijn de werkzaamheden voor ontpolde ring volop aan de gang. De Vlamingen hebben na het vast stellen van het Scheldeverdrag, waarin de ontpoldering van de Hedwigepolder en het noordelijk deel van de Prosperpolder is opge nomen, niet stilgezeten. Reeds in juli 2007 werd een milieueffecten rapport goedgekeurd. Dat werd voorafgegaan door een inrichtings plan. In het milieueffectenrapport zijn onder meer maatregelen opgeno- mensen onwettige kinderen, niet raszuiver of van een mindere soort zijn. Ook zou de afkorting A.C.A.B. diverse andere betekenis sen kunnen hebben. In Barcelona is onder deze afkorting een dieren beschermingsorganisatie actief. De hofaanklager, die het jack met de Gotische letters toonde, vond echter dat de tekst juridisch niet door de beugel kan. „Belediging is een ander in een verkeerd daglicht stellen bij een publiek. Verdachte wist wat de afkorting betekende." De agent die de man bekeurde toen hij in Goes liep, zou zich bele digd hebben gevoeld. Hoe de zaak ook afloopt, een ding staat vast: het bomberjack wordt vernietigd. De Goesenaar wil het kledingstuk niet terughebben. Uitspraak over twee weken. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66.25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer. Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere infoimalie Scheldeschor j blijft behouden Sieperdaschor blijft behouden Schor Ouden Doelj blijft behouden Gasdam Inrichtingsplan Hedwige- en Prosperpolder 4 B t Af te graven dijk fit Nieuwe dijk «BH» Bestaande dijk ÜSJS Kreken en kreek- resten, deels op nieuw uitgegraven - Grens Zanddepots Uitzichtpunten Land van Saeftinge Nieuwe dijk met dienstweg bovenop en openbare weg onderlangs Natuurobservatiepunten j Pompstation (fase 5) ZEELAND VLAANDEREN Rolant Quist bron Sigmaplan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2