Makkelijke planten zijn in Nieuwe wethouder kost Sluis bijna 2 ton Opnieuw overval op bejaarde Sluis huurt toch weer aantal externen in Autovakanties in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Reizen 1 Daar moetje naar toe. w PZC Zaterdag 7 februari 2009 2 7 Familie Van Belzen opent vernieuwde bloemenzaak. door Emile Calon ARNEMUIDEN - Matty van Belzen zag in de loop der jaren steeds meer mannen haar bloemenzaak aan de Langstraat in Arnemuiden binnenstappen. In het begin, bijna veertig jaar geleden, was dat bijna ondenkbaar. Toen kwamen ze al leen net voor of op Moederdag iets bij haar kopen. Matty (67) en haar man (68) be gonnen in 1970 hun bloemenwin kel, de eerste van Arnemuiden. Er was toen alleen een leurder die huis aan huis bloemen verkocht. Rinus van Belzen had daarvoor in de fruitteelt gewerkt. Hij raakte echter zijn baan kwijt en besloot om van Tholen te verhuizen naar 'Als de een iets bijzonders had gekocht wilde de ander dat ook' de geboorteplaats van zijn vrouw en daar samen iets op te bouwen. Hun eerste winkeltje was 25 vier kante meter met daarachter een heel kleine binderij. Bloemen die ze toen verkochten waren vooral snijbloemen als chrysanten, tul pen en rozen en sierplanten als gloxinia, cyclamen, begonia's. Gloxinia's, met hun zachte blade ren en grote gekleurde bloemen, daar is tegenwoordig nauwelijks nog vraag naar, vertelt Matty. Tegenwoordig verkopen ze vooral veel makkelijke planten, vervolgt ze. Vetplanten en andere planten die niet veel verzorging nodig heb ben. „Want iedereen is druk, druk, druk." De beide echtelieden merken mo menteel ook goed de gevolgen van de kredietcrisis. Ere wordt volgens hen echt minder gekocht. Dat was een aantal jaren terug wel anders. Vooral de eerste tijd na de invoe ring van de euro, toen mensen nog niet goed de waarde van de nieuwe munt beseften, beleefden ze een zeer goede tijd. Maar daar voor ook, aldus Matty. Dat was de tijd dat vooral de vissersvrouwen niet op een dubbeltje keken. Het was toen geen probleem als Rinus iets exclusiefs en prijzigs van de veiling meebracht. Hij: „Daar was altijd vraag naar. Als de een iets bij zonders had gekocht wilde de an der dat ook." Door selectief in te kopen zorgde hij ervoor dat steeds een klein groepje klanten iets zeer bijzonders kon kopen. Ondanks de kredietcrisis heeft de familie Van Belzen de winkel ver nieuwd. Deze week ging de zaak open. Want we geloven in de toe komst, aldus Matty. Twee doch ters, een schoondochter en een kleindochter werken samen met haar in de zaak. Naast de makkelijke planten ver koopt de familie tegenwoordig ook veel zijden bloemen en pot ten. Mooie sierpotten en -vazen hebben bij veel gezinnen de plaats ingenomen van de verse snijbloe men. En de bloemen die verkocht worden, die moeten toch vooral bij het interieur passen. Matty: „Daar wordt tegenwoordig echt goed op gelet." Vrouw bestolen op parkeerterrein TERNEUZEN - Een 74-j'arige vrouw is gistermorgen in Terneuzen door een wisseltruc tientallen euro's kwijtgeraakt. Ze had haar auto ge parkeerd toen een man haar vroeg of ze geld kon wisselen voor de parkeerautomaat. De vrouw wilde helpen en pakte haar portemon nee. De man stak zijn hand in haar beurs, waardoor ze werd afge leid. Toen ze zei dat hij dat niet mocht doen, liep hij weg. Later bleek, met enkele tientallen euro's uit haar portemonnee. Automobiliste botst op stilstaande bestelauto OOSTKAPELLE - Op de Duinweg na- bij is Oostkapelle is gistermorgen rond half tien uur een personen auto achterop een stilstaande be stelwagen gereden. De bestuurster van de auto, een 84-jarige Duitse, kwam met de schrik vrij. Haar auto raakte aan echter flink beschadigd aan de voorzijde en moest worden weggesleept. De ge parkeerde bestelauto had volgens de politie behoorlijke schade aan de achterzijde. Avondje punk in Podium 't Beest GOES - Podium 't Beest in Goes brengt vanavond vanaf 21.00 uur 'een lekker avondje punk'. De opening is voor de Zeeuwse hardcorepunkband F.O.D. Moe derkoek, gevolgd door de eenmans- förmatie Joe Buck Yourself Het slotakkoord is voor de Bel gische 'oldtimer' Funeral Dress die al twintig jaar bestaat en in die tijd negen keer door de States toerde. GOES - Een 83-jarige man is don derdagavond in zijn woning in de Thorbeckelaan in Goes-Noord be roofd door twee mannen. De over vallers belden rond acht uur aan en drongen vervolgens het huis binnen. Een van hen had een wa pen bij zich. De daders maakten een onbekend geldbedrag buit en zijn lopend vertrokken. Het slacht offer van de overval is niet ge wond geraakt. Een maand geleden werd een 85-jarige inwoner van Kamperland op vrijwel identieke wijze overvallen. De politie is op zoek naar getui gen. Zij kunnen zich melden via 0900-8844. door Frank van Cooten SLUIS - De benoeming van Ben Hennekam tot vierde wethouder in Sluis kost de gemeente fors meer geld dan aanvankelijk was verondersteld. Bemiddelaar in de bestuurscrisis Cees van Liere vertelde de fractie voorzitters een paar maanden gele den dat Hennekam ongeveer een ton zou kosten voor zeventien maanden werk. De bekostiging van Hennekam tot aan de verkiezingen van maart 2010 bedraagt echter 180.300 euro. Het reguliere salaris van Henne kam, inclusief onkostenvergoe ding, vakantietoeslag en ziektekos ten, bedraagt net geen honderddui zend euro. Het resterende bedrag reserveert de gemeente voor zijn reiskosten, kosten van tijdelijke huisvesting en pensioen. Hennekam is welis waar al 67 jaar, maar de gemeente is wettelijk verplicht een reserve ring op te nemen voor*zijn pen sioenopbouw tot en met maart 2010. Voor Hennekam is dat onge veer veertigduizend euro. Die verplichting geldt ook voor zijn reiskosten en woonlasten. De Sluise gemeenteraad heeft Henne kam niet verplicht gesteld in de ge meente Sluis te komen wonen, zo dat hij zijn kosten van tijdelijke huisvesting voor negentig procent kan declareren tot maximaal vijf tienhonderd euro per maand. De Sluise fracties vinden dat wet houder Hennekam niets is te ver wijten. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis huurt toch weer een aantal externe krachten in. Volgens het college van burgemeester en wethouders is dit noodzakelijk om knelpunten op te lossen. De meeste externe krachten worden ingehuurd tot 1 april. T\vee functionarissen blijven tot 1 juli. De kosten zijn geraamd op 613.544 euro. De Sluise gemeenteraad nam in november vorig jaar een motie aan van (D&T) met als strekking dat het afgelopen moet zijn met het stelselmatig inhuren van dure externen. Het college moet contrac ten met de meeste externen voor 1 juli beëindigen. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis staat het raadsvoor stel niet op gespannen voet met de motie. „Deze acties passen binnen het raadsbesluit omdat de exter nen voor 1 juli weer weg zijn. Daar naast is aan aantal andere exter nen voor 1 juni al weg en ook dat is conform de motie." Fractievoor zitters delen deze mening. „Er wordt voortvarend gewerkt aan de motie", zegt Liber Baarends (D&T). „Je blijft de expertise van een aantal externen nodig hebben om financieel weer gezond te wor den." Het gemiddelde percentage van externen in een gemeentelijke organisatie mag gemiddeld zes pro cent bedragen. Sluis zat op zestien procent. Elke week in de zaterdagkrant Boek nu één van onze Week Knallers. Lager kan niet! :140'T Dacht 't wel Rinus en Matty van Belzen in hun bloemenzaak. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29