Vraagtekens bij budgethulp 'Geld van Voordelta ook naar vissers' Ouders willen opvang die aansluit bij Vrije School CSULI Gesteveter CSUJ Van de Perre CSUJ Toorop TE HUUR: Onderzoek naar blindgangers in Wissenkerke makelaar M2Makelaars.nl Open Dog: 11 februari f Open Dag: 11 februari Open Dag: 19 februari Universum School Kunst en cultuur WPZC Zaterdag 7 februari 2009 25 Initiatief Sta Op Zorg moet arme Zeeuwen uit de problemen halen. door Marina Kalle vussingen - Christelijke zorginstel ling Sta Op Zorg is een nieuw ini tiatief gestart: Basis Budget Zee land (BBZ). Het initiatief is be doeld om arme Zeeuwen te hel pen bij hun financiële problemen. BBZ zegt op haar site dit te willen bereiken in nauwe samenwerking met woningcorporatie L'escaut, Kredietbank Walcheren en Delta. Deze instanties weten echter niets af van de samenwerking. Kees van Beveren van Kredietbank Walcheren vindt de claim van BBZ 'heel bijzonder'. „Er is op het moment geen samenwerkingsver band tussen ons. Dat was er wel in 2008. De afspraak was dat Sta Op zich ontfermde over de verslavings zorg en wij deden het budgetbe- heer. Nu willen zij dat opeens ook gaan doen. Dat kan, maar dat heb ben we niet afgesproken. Ze zijn hier door ons op gewezen, maar ze begrijpen het niet. Ik hoop dat het goed gaat. Ze nemen veel ver antwoordelijkheid op zich." Thea de Feijter van L'escaut zegt verbaasd te zijn. „Wij werken niet met hen samen. L'escaut zet zich wel in voor het oplossen van finan ciële problemen van mensen. Dit doen wij echter in samenwerking met andere partners. Ik weet niet waar BBZ het vandaan haalt, maar ze schrijven wel meer dingen." Delta zegt ook geen speciaal sa menwerkingsverband met BBZ te hebben. Het energiebedrijf ver zorgt wel hulpverleningstrajecten voor mensen die de rekeningen niet meer kunnen betalen. „Wij sluiten klanten niet zo maar af', zegt Peter Couwenberg van Delta. „Mensen krijgen eerst een waar schuwing en worden dan doorge wezen naar bijvoorbeeld een kre dietbank. Deze regeling is echter Basis Budget Zeeland zegt nauw samen te werken met Delta, L'escaut en Kredietbank Walche ren. Bij hen is echter niets van de samenwerking bekend. voor iedereen beschikbaar. Niet zo zeer alleen voor BBZ." Arie van der Toom, projectcoördi nator van BBZ, blijft volhouden dat er een speciale samenwerking is. „Wij hebben met hen allemaal om de tafel gezeten en afspraken gemaakt. Het verbaast me zeer dat ze nu claimen dat dat niet waar is. Die instanties 'zijn wel kort van memorie. Maar misschien moet de uitdrukking 'nauwe samenwer king' iets worden verzacht." BBZ is bedoeld om Vlissingers te helpen die bijvoorbeeld mogelijk uit hun huis gezet worden. Ook wil Sta Op Zorg de achterliggende problematiek die de financiële pro blemen veroorzaken met het initia tief aanpakken. door Melita Lanting zierikzee - Visserijvereniging Helpt Elkander in Zierikzee wil graag profiteren van de gelden die beschikbaar zijn gekomen ter com pensatie van de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Voorzitter Jan Schot daagde de Schouwse wethouder Ad Verseput tijdens de jaarvergadering gister middag uit om niet alleen geld naar de toeristische sector te breng en, maar ook de visserijsector te ondersteunen. Schot herinnert de vissers aan de de uitkomsten van de discussie over de Voordelta. „Aanvankelijk zou alleen de boom- korvisserij verboden worden. De praktijk is nu dat grote delen van de Voordelta gesloten zijn voor al le visserij."De visserijvereniging heeft een moeilijk jaar achter de rug. De hele kwestie rondom de mosselzaadvisserij heeft een zware wissel getrokken op het bestuur en de leden. Ook de andere secto ren binnen de vereniging hebben het niet gemakkelijk. „Ik zie pa ling- en kreeftenvissers die al jaren roepen om een warme sanering om de overcapaciteit te verkleinen. Ik zie handkokkelvissers die finan ciële bijstand nodig krijgen omdat ze het leven heel zuur wordt ge maakt." Toch zijn er lichtpuntjes volgens Schot. De handkokkelaars hebben een redelijk goed vangst jaar achter de rug en ook de kreef tenvangsten zijn op peil gebleven. door René Schrier MIDDELBURG - Na een peuterspeel zaal, voorheen de Vrije Peuterspeel zaal, en een vrije basisschool heeft Middelburg sinds dit jaar ook een vrije buitenschoolse opvang. „We gaan een beetje in de richting van een kleine brede school. We spe len dan ook met de gedachte om er inderdaad een brede school van te maken", vertelt directeur Elisa beth Steinmeijer van de Vrije School Zeeland in Middelburg. De buitenschoolse opvang is een beetje uit nood geboren. Nadat twee jaar geleden een enquête on der de ouders was gehouden, bleek dat de behoefte aanwezig was. Daar waren verschillende mo tieven voor, legt bestuursvoorzit ter Nienke Slump uit. Ouders wer den geconfronteerd met wachttij den bij andere buitenschoolse op vanginstellingen. Ook waren er ouders die behoefte hadden aan een opvang die aansluit bij de Vrije School. En er waren simpel weg ouders uit de buurt van de Vrije School die het wel plezierig vonden om zo'n voorziening in de omgeving te hebben. Steinmeijer legt uit dat geprobeerd wordt zo veel mogelijk in de tuin bezig te zijn. Het is niet de bedoe ling dat de kinderen na een hele middag boetseren in de schoolklas in de buitenschoolse opvang weer gaan kleien. De instelling van de buitenschool se opvang bracht heel wat werk met zich mee. Er moesten extra mensen aangesteld worden. Er zit een hele administratie aan vast en er is sprake van aanloopverliezen. Twintig kinderen maken nu ge bruik van de buitenschoolse op vang. De Vrije School zelf heeft 180 leerlingen, voornamelijk van Walcheren en enkele van de Beve- landen. Vandaag is er een open dag in de school aan de Willem Arondeusstraat. Tussen 10.00 en 13.00 uur kunnen be langstellenden kennis maken met het vrije school-onderwijs. VERHUUR IMAKELAARDIJ Middelburg, Gortstraat 47 Monumentaal Kantoor/Bedrijfsruimte. Gestoffeerd/Centrum. 1:500,- p/mnd. excl. G/W/E. Middelburg, Korte Delft 2 Woon/Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1.200,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 90 Ruim 3 kmr appartement. Ges Lo ffee rd/Ge m e u b i I ee rd 1.150,- p/ mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 76 Appartement bij de Boulevard. Gestoffeerd/ Gemeubileerd. 940,- p/m excl. GAA//E. Vlissingen, Marktstraat 47 Riant (130 m-) 4-kmr appartement. Nieuwbouvv/Centrum/Toplocatie. 1.250,- p/m excl. GAV/E. Vlissingen, Paauwenburgweg 31 Ruime gemeubileerde woning. 3 slpkmrs. en zolder. 1.500,- p/m excl.G/W/E. Vlissingen, Singel 172 Gerenoveerd 2 kmr appartement. Gestoffeerd/Nieuwe keuken. 645,- p/m excl. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland heeft het Sliedrechtse bedrijf Van de Herik opdracht gegeven het voormalige sportveld te onderzoeken op even tuele niet ontplofte explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Op het sportveld wil de gemeente een nieuw, extreem duurzaam woon- wijkje ontwikkelen. Een voorma lig inwoner van Wissenkerke, nu woonachtig in Veere, meent zich echter te herinneren dat op de plaats van het sportveld in de oor log bommen zijn gevallen, die niet ontploft zijn. De tipgever is uitge breid ter plekke geïnterviewd. Ge bleken is dat een blindganger niet kan worden uitgesloten. Van de Herik gaat met metaalde tectoren na of er wapentuig ligt. Het gebied werd voor duurzame bebouwing aangewezen vanwege de maagdelijkheid van de grond. MAVO (met instroom VMB0, HAVO en VWO) Adriaen Coortelaan 5, 4383 SR Vlissingen HAVO en VWO (Atheneum en Gymnasium) li Etzenlaan 4, 4334 BW Middelburg VMB0 en MAVO Sir Winston Churchilllaan 8, 4333 BC Middelburg Kijk op onze website www. cswa Ich e re nn l! Meer info?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27