wat we op 'hold' zetten' pas wat het beroep van procesoperator inhoudt' Jan Stins Bewoners monumentenpanden kunnen ervaringen laten weten PZC Zaterdag 7 februari 2009 23 Dehing uitleg bij de incinerator, een installatie waarin verontreini ging uit restgassen worden ver brand. „Je ziet nu pas echt wat het vak van procesoperator inhoudt. Je krijgt hier echt een goed beeld van het werk", vertelt Geluk na drie da gen als stagiair bij het Middelburg se bedrijf te hebben gewerkt. Ge luk koos voor Eastman als stage plaats omdat het lekker dicht bij huis is. Hij woont namelijk in Mid delburg. Voor Mark Dekker, die in Aagteker- ke woont, speelde het feit dat East man in Middelburg zit minder een rol. Hij had van. zijn broers, die bij Eastman hebben gewerkt, goede verhalen gehoord over het bedrijf „Ik heb aan mijn mentor op school gevraagd om een stage plaats bij Eastman. En dat is ge lukt." Voor hem is het zijn aller eerste dag en hij is erg enthousiast. Dekker: „Ze leggen alles goed uit. Het is hartstikke leuk om te zien hij hoe het hier werkt. Ik heb echt zin om hier zelf aan de slag te gaan. Ik vind een bedrijf als dit veel interessanter dan zeg maar een frietfabriek. Want ook daar heb je procesoperators." Ron Verhage, trainingscoördinator bij Eastman Chemical, zegt dat sta giaires niet alleen van Walcheren uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties, Lid /jfëf^uratoren nederiand" VOORMENSEN DIE VAKWERK KUNNEN WAARDEREN DAMPLEIN t. 0118-636635 WWW. JAN STINS. N komen. Hij en zijn collega Anita Emmens hebben contacten met de ROC's in Vlissingen, Terneuzen en Bergen op Zoom en met de Ho geschool Zeeland. „We hadden een jongen uit Bergen op Zoom die zelfs drie keer terug is geko men. We hebben toen wel een fiets voor hem geregeld om van en naar het station te fietsen. En hij mocht natuurlijk op tijd weg zo dat hij de laatste trein kon halen." Klassiek concert in Ter Reede VLISSINGEN - Pianiste Natalia Pav lova geeft: op zondag 15 februari sa men met drie vocalisten een klas siek concert in Ter Reede in Vlis singen. Het concert begint om 15.00 uur. De zangers zijn Cor Koens (bariton), Yvonne Siebels (sopraan) en Nel van den Broe- ke-Lensen (alt-mezzo). Pavlova en de vocalisten vertolken werk van Handel, Mozart, Schumann, Schu bert, Verdi en Chopin. Sinds twee jaar woont pianiste Na talia Pavlova in Zeeland. Haar spo ren in de muziek heeft Pavlova ruim verdiend. Ze ontving diverse prijzen en onderscheidingen. PvdA Vlissingen wil actie @p kredietcrisis VLISSINGEN - De Vlissingse PvdA- ffactie wil dat Vlissingen in navol ging van andere gemeenten, zich inzet om de gevolgen van de kre dietcrisis tot een minimum te be perken. „Wij realiseren ons dat de moge lijkheden van een lokale overheid om een economische wereldcrisis te keren beperkt zijn", schrijft de fractie aan het college van B en W. „Maar een' mix van maatregelen op het gebied van informatie, (bij)scholing, inkomensondersteu ning en stimulering van de regio nale arbeidsmarkt, kan wel dege lijk betekenis hebben." Vlijt Volharding houdt boekenmarkt OOST-SOUBURG - Muziekvereniging Vlijt Volharding houdt op zater dag 14 februari 2009 een boeken markt. De markt is open van 10.00 tot 15.00 uur in verenigingsge bouw De Blazer aan de Ritthem- sestraat 45. Niet alleen boeken worden te koop aangeboden maar ook tijd schriften, lp's, videobanden en cd's. Wie spullen voor deze markt heeft kan bellen met de 0118- 464614 of 0118-615077. De vereni ging haalt dan de spullen op. De opbrengst is bestemd voor de aan koop van nieuwe instrumenten. Sauer Oonk NOTARISSfcb Maandag 9 februari a.s. vanaf 12.30 uur is ons kantoor gesloten i.v.m. een personeelstraining. Dinsdag 10 februari zijn wij vanaf 08.45 uur u weer van dienst. www.sauerenoonk.nl ZIERIKZEE - Gebruikers, eigenaren en huurders van de ruim achthon derd rijksmonumenten op Schou- wen-Duiveland hebben een enquê te in de bus gekregen. De gemeente vraagt naar de me ningen omdat ze een monumen tennota opstelt. Daarin komt het beleid voor de komende jaren te staan. Schouwen-Duiveland profi leert zich, met name door het gro te aantal monumenten in de bin nenstad van Zierikzee, graag als monumentengemeente. Op het ei land hebben vooral veel woningen van particulieren een landelijke monumentenstatus. Invullers van de enquête wordt onder meer ge vraagd over welke aspecten ze be ter geïnformeerd willen worden. Verder wordt gepeild of ze de mo numentale status van hun pand als een kans of juist een belemme ring ervaren en wat de grootste motivatie is om het pand te behou den. Ook gaat de vragenlijst in op ervaringen met (het aanvragen van) subsidies. Stagiair Mark Dekker (rechts) krijgt aanwijzingen van de mentoren Peter Ingelse (midden) en Hans Dehing. foto Lex de Meester VLISSINGEN Juultje - Baloe Badhuisstraat 88 -90 tel! 0118-41 08 44 Juultjo - Theo Thijssen Troelstraweg 471 tel: 0118-41 08 44 langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.juuttje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25