PZC Winkels wachten op bestemming WALCHEREN 34 21 29 SNS# SNS Jaarsparen: tot 5% rente en altijd bij je geld kunnen. Kijk op snsbank.nl Marklin-winkel platgebeld Geld Stelleplas Sleutel Luidruchtig trio Peter Pan Speedrock speelt in Terneuzen Uitstel van executie voor ambulancedienst door geld provincie Zaterdag 7 februari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Meer leegstand dan voorheen in centrum van Middelburg. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Van Vlissingse toe standen is zeker nog geen sprake, maar op het moment staan er in het centrum van Middelburg toch wat meer winkels leeg dan anders. Kredietcrisis of toeval? Volgens be trokkenen van allebei een beetje. Henk Boers, voorzitter van de Ver eniging Ondernemers Middelburg, zegt dat het voor het eerst in jaren is dat er nogal wat winkels leeg staan. Hij denkt dat dat komt 'door een samenloop van omstan digheden'. „Misschien komt het door de kredietcrisis, maar het heeft ook te maken met een wisse ling van generaties." In de Lange Delft biedt een make laar middels een enorm bord een winkel te huur aan. Iets verderop tonen de dichtgeplakte ramen van Papago het einde van deze mode zaak. Navraag leert dat het pand te koop of te huur staat. De winkelstraat waar leegstand het opvallendst is, is de Nieuwe Burg. Hier staan op het moment vijf winkels leeg. Opvallend, vindt ook Marien Peeters van Peeters Ge schenken in die straat. „Ik zit nu bijna 25 jaar hier en ik heb nog nooit meegemaakt dat er zoveel leeg staat of dat er zoveel wisseling is." Volgens Peeters staan sommige winkels leeg wegens financiële re- PWj In Middelburg staan momenteel meer winkels leeg dan anders. Volgens betrokkenen komt dat voor een deel door de kredietcri sis en voor een deel door toeval. denen en andere omdat de winke liers op leeftijd zijn. Twee van de vijf winkels hebben inmiddels al weer een nieuwe bestemming; de andere drie staan te huur. Volgens Nico Fierloos van Area Re tail, winkelmakelaar in Zeeland, staan er op dit moment 'relatief iets meer winkels te koop dan an ders'. „Maar dat is in het hele land zo. Alleen in Terneuzen niet. Vlis- singen heeft er het meeste last van. Daar is het echt extreem. Het heeft allemaal toch wel iets te ma ken met de kredietcrisis. Het is er niet makkelijker op geworden een winkel te beginnen of om de huur- verplichtingen na te komen." De situatie voor Middelburg is ze ker niet zorgelijk, zegt Fierloos. „De leegstand is niet structureel." Hij wijst ook op ontwikkelingen die positief zijn voor het Middel burgse winkelbestand. „De Nieu we Burg was wel toe aan vernieu wing." Belangrijkste verandering is het verdwijnen van de drie juwe liers in die winkelstraat. De juwe lier naast Bos is al gestopt. De win kel wordt nu verbouwd en straks in gebruik genomen door dame smodeketen Bandolera. Juwe- lier-horloger Hackenberg, ernaast, stopt nog dit jaar, om leeftijdsrede nen. Het pand is al verkocht; de nieuwe eigenaar zoekt nog een huurder. Juwelier 't Gouddopper tje, iets verderop, is per 31 januari gestopt. Ook dit pand staat te huur. Eén van de drie lege panden aan de overkant heeft inmiddels ook een nieuwë bestemming. Hier (voorheen modezaak Serendipity, verhuisd naar de Gravestraat), komt een winkel waar gegrilde kip wordt verkocht. De andere twee le ge panden (voorheen modezaken Time en Odds) staan nog te huur. *Rente per 23 januari 2009. Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. Op een groot en uitstekend bord biedt een makelaar dit winkelpand in de Lange Delft in Middelburg te huur aan. Een aannemer is nog bezig met de verbouwing. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Vandaag vertrekt Marinus van Kempen van de Marklin-shop in Middelburg zoals elk jaar naar de grote speelgoed beurs in Neurenberg om nieuwe voorraad in te slaan. Van Kempen werd gisteren platge beld door verzamelaars van de mo deltreinen na het faillissement van de fabriek in Duitsland. De Middelburgse winkelier gelooft niet dat het merk verdwijnt. „An ders zou ik niet naar de beurs gaan." Het was gisteren drukker dan normaal in de zaak. Hoe opti mistisch de Marklinliefhebbers ook zijn over een doorstart, som migen kochten voor alle zekerheid toch een extra treintje of rails. „Zo heeft het slechte nieuws toch weer zijn voordeel", aldus Van Kempen. ECHTE MAKEL'AAj^lj 01 18-616617 HEINKENSZAND - De al jaren ietwat slonzige entree van recreatiepark Stelleplas bij Heinkenszand wordt vernieuwd. De gemeente Borsele trekt daar 248.000 euro voor uit. ZEEUWSE Medewerkers van de Thuiszorg, zo is alom bekend, komen om in het werk. Daarbij rennen ze zich in de haast wel eens voorbij. Neem die nijvere zorgmedewerk- ster uit Hulst. Aan haar lijstje met adressen van te bezoeken hulpbe hoevenden werd deze week nog een adresje toegevoegd, met de me dedeling dat ze de woning binnen Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl kon met een sleutel, die verstopt was in een potje in de schuur. Zon der aarzeling stapte ze het schuur tje binnen. Tot haar schrik ont waarde ze er tientallen potjes. Maar de sleutel... nergens te beken nen. Ten einde raad belde ze haar coördinator. Die zocht het uit en kwam tot een simpele conclusie: ze stond in de schuur van de buren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23