Opgeruimd huis verkoopt beter binnen buiten PZC zaterdag 7 februari 2009 De voordelen van glas als bouwmate riaal zijn legio. „Be halve mooi is het ook functioneel, sterk en duur zaam. Het verou dert niet en slijt niet. Voor isolatie en veiligheid is glas daarom bij uit stek geschikt", zegt Hans de Vries, directeur van Glassworks in Hel mond. In de particuliere bouw wordt glas wél steeds meer toegepast, weet De Vries. „En de belangstelling bin nen de architectuur is groeiende. Toch staan we nog maar aan het begin van wat mogelijk is. Zo was op de Glasstec in Düsseldorf een glasplaat van 12 meter lang te zien. Eigenlijk kan alles. Al is het ver voer bij dergelijke afmetingen na tuurlijk wel een probleem." De mogelijkheden vlakglas toe te passen in het interieur zijn groter dan veel mensen denken. De Vries: „Er kan zoveel meer dan een tafel, spiegel of een badkamer- wand. Deuren in de eerste plaats, maar ook een bar of een glazen aanrechtblad zijn mogelijk. Boven dien zijn die sterker en duurzamer dan natuursteen. En wat te denken van een glazen plafond? Daar kan geen verlichting tegenop! De vraag naar glazen monumenten neemt ook toe. Vooral dankzij de moder ne uitstraling en de persoonlijke in vulling. Als visitekaartje van een bedrijf, als stijlvol naambord op de voordeur of als alternatief voor de grafsteen. We werken samen met tal van kunstenaars die unieke ob jecten maken, al dan niet puur functioneel, zoals een kamer scherm met glas in lood. Voor klas siek glas in lood kan de klant overi gens beter bij een glazenier te recht." Populair zijn (dubbele) deuren van glas, waarvan er in de showroom diverse tentoongesteld staan. Kunstzinnig, design, zakelijk - deu ren die vanwege hun uitstraling bo ven het functionele uitstijgen en worden geplaatst in bedrijfsgebou wen en particuliere woningen in het duurdere segment. 'Artrance' heet de deurencollectie van Glassworks dan ook. „Of de klant nu een deur met afbeelding van zijn hond of een abstract ontwerp wenst, al of niet met kleur, wij ma ken het. Het idee van de klant wordt eerst weergegeven in een schets, waarbij overlegd wordt over het beoogde effect, eventueel gebruik van kleur, mat of helder glas. De gewenste afmeting moet in verhouding zijn met de afbeel ding. Als dat allemaal vaststaat, wordt het ontwerp met de hand getekend. Het kan ook digitaal, maar dat is bij een unicum niet zin vol. De tekening wordt vervolgens geprojecteerd op de glasplaat om de juiste verhoudingen weer te ge ven. Op het glas is een sterke schut- folie aangebracht. Daarop wordt de schets overgetekend en in delen ge nummerd, waarna de folie wordt losgesneden. Dan worden de con touren meerdere keren gestraald, zodat steeds meer gevarieerde diep te ontstaat. Inkleuren gebeurt als laatste, terwijl de afwerking be staat uit het aanbrengen van een beschermende coating. De klant krijgt altijd eerst een schaalmodel te zien om zich een beeld te vor men van het eindresultaat." Elk product is een unicum, in elke vraag van een klant ziet de ont werpafdeling van Glassworks een uitdaging. Alles wordt in eigen huis gemaakt, waarbij verschillen de bewerkingen, ook aan weerszij den van de deur, mogelijk zijn. De zogenoemde schervendeur roept altijd veel bewondering op, weet directeur De Vries. Op deze grote dubbele deuren zijn glas scherven gelijmd in een ogen schijnlijk willekeurig patroon, alsof ze lukraak op het glas gestrooid zijn. Dankzij de onzichtbare lijm kun je door deur en scherf tegelijk heenkijken. Het is moeilijk om een prijsindica tie te geven, zegt De Vries, omdat glas een enorm arbeidsintensief product is. „Het materiaal is al kost baar en verder hangt de prijs hele maal af van de bewerkingen die het glas ondergaat. Ie kunt een he le eenvoudige deur maken voor 750 euro. Er is geen maximum: al les kan. Echt, the sky is the limit." www.glassworks.nl www.glasnet.nl www.deglasblazerij.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Hans de Vries, directeur van Glassworks, zou graag zien dat glas een grotere rol speelt binnen de bouwwereld. „Want het is het mooiste bouwmateriaal dat er is. Een veelzijdig product, zonde dat het niet vaker wordt toegepast. Maar ja, het mag in Nederland niks kosten hè." door Folly van Dijk Het proces: 1. Idee van klant is weergegeven in schets 2. Het soort glas wordt gekozen, hier mat 3. De tekening is op de juiste schaal gemaakt en op de glasplaat gelegd 4. Op het glas is een folie aangebracht, waarop de schets wordt overgetekend en in delen genummerd 5. De folie is losgesneden, de contouren worden gestraald 6. Het eindresultaat. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 143