Sport mannetje in triath-cross miljoenen Wind hindert schansspringers Sterk draagt zege op aan schoonzus Supporter loopt grensrechter omver Jan Bos mist een snelle partner PZC Maandag 2 februari 2009 I 31 Wat hem betreft had het loopon derdeel iets minder heftig gemo gen. „Lopen is al niet echt mijn ding, maar nu moest je er met die heu veltjes meteen vol in. Toch heb ik in een redelijk tempo kunnen lo pen. Ik geloof dat ik als nummer tien op m'n fiets stapte. Daarna ging het steeds beter", aldus Gijsel, die er aan toevoegde dat hij met de motor niet voluit was gegaan. „De baan lag er pikant bij. Dan weer was het glad en op andere momenten weer blubberig. Met het nieuwe seizoen vlak voor de boeg heb ik niet al te veel risico ge nomen." Wie ook genoot van de strijd tegen de elementen was de nog altijd topfitte Rob Bijvank uit Terneuzen. De inmiddels 47-jarige oud-wielrenner had geen enkele moeite met het lopen en - logi scherwijs - het mountainbiken. Hij stapte als vierde op zijn cros smotor. Op dit onderdeel brak het gebrek aan ervaring hem op. „Voor vandaag had ik er precies vijf uur op gereden. De verwach tingen waren dus niet al te hoogge spannen. Maar daar gaat het mij ook niet om. Dat crossen doe ik puur voor de lol", verklaarde Bij vank, die vanwege het onofficiële karakter van de wedstrijd niet werd geklasseerd, maar wel finish te. Bijvank kwam op toch wel curieu ze wijze in de motorsport terecht. Hij besloot de stoute schoenen aan te trekken, nadat zijn zoons Di- dier en Damian korte tijd geleden definitief voor het crossen vielen. „Toen dacht ik: dat wil pa ook wel." Didier (13) deed zaterdag ook mee in Westdorpe. Bij de junioren, die grofweg de helft van de afstand bij de senioren moesten afleggen, be haalde hij de zevende plaats. Orga nisator Marijke Hemelsoet was te vreden over het verloop van de cross. „Het was een probeersel, maar volgend jaar staat het waar schijnlijk weer op het programma. Misschien wel als officiële wed strijd", blikte zij al vooruit. nieuwe spelers haalde, ging zater dag met 3-2 onderuit bij Bolton. Niet toevallig scoorde de thuis ploeg twee keer uit stilstaande fa ses, dankzij een indrukwekkende luchtmacht. Manchester City, met Nigel de Jong die na 72 minuten werd ge wisseld, moest zich diep schamen na het bezoek aan Stoke. De mil joenenformatie van de Abu Dhabi United Group verloor van een ploeg die een uur lang met tien man speelde na een rode kaart voor Rory Delap. James Beattie kopte op slag van rust de 1-0 bin nen, in de tweede helft slaagden Robinho, Elano en Craig Bellamy er niet in een fatsoenlijke kans te creëren en werd de roep om een extra spits weer groter. Bernard Mendy (rechts) omspeelt doelman Scott Carson, foto Nick Potts/AP Hier ben ik gewoon 'buurvrouw Paulien'. De buren weten wel dat ik schaats, maar er lopen hier meer bekende schaatsers en voetballers rond." Schaatsster Paulien van Deutekom over haar nieuwe huis in Heerenveen. In Schaatssport. „Als ik daaraan denk, gaat dat ten koste van mijn spel. Of ik nou 16 of 2 miljoen kost, ik wil gewoon lekker voetballen." Miralem Sulejmani over het bedrag waarmee hij voor aan vang van dit seizoen overkwam van Heerenveen naar Ajax. In De Telegraaf. Vanochtend hoorde ik op de radio weer het nieuws over het griep virus in Nederland. Daar vergelijk ik Feyenoord een beetje mee. Nu is het voor hen zaak een goede antibioticakuur te vinden." NEC-verdediger Youssef El-Akchaoui kijkt vooruit naar het duel tegen Feyenoord. In weekblad Voetbal Internatio nal. „Sommige jongens bij PSV spreken geen Nederlands. Ik zou het op die manier niet volhouden hier. Vóór alles ben ik mens. Ik wil pra ten, begrijpen, leren. Mijn gedachte is: Hoe meer talen je spreekt, hoe meer kansen je krijgt in het leven." Fransman Jérémie Bréchet leerde als PSV'er snel Neder lands. „Dat Kaka uiteindelijk besloot bij Milan te blijven is natuurlijk hartstikke jammer. Met zo'n wereldspeler zou elke voetballer dol graag dagelijks op het veld staan." Nigel de Jong in VI over de mislukte overstap van wonder kind Kaka naar Manchester City. De wereldbekerwedstrijd schansspringen in Sap poro is gisteren wegens de wind afgelast. De jury besloot na drie uur wachten dat springen vanaf de schans, waar in 2007 het WK plaatsvond, te gevaarlijk was. Het was de eerste keer dit seizoen dat een WB-wed- strijd geschrapt moest wor den. Zaterdag was er nog wel ge sprongen in Sapporo. De Oos tenrijker Gregor Schlierenzau- er was de beste met sprongen van 133 en 120,5 meter en een puntentotaal van 253,3. Het echte NK natuurijs is al achter de rug. „Maar dat maakt deze overwinning voor mij niet minder mooi", zei Maria Sterk, nadat ze zater dag op indrukwekkende wij ze de ONK-titel op de Weis- sensee had gepakt. De schaatsster uit Hallem maakt een moeilijke periode door. Haar schoonzusje Nyn- ke ligt sinds het begin van dit jaar in coma. „Deze is voor Nynke", droeg Sterk (29) haar zege op. Sterk won zaterdag op glorieu ze wijze de wedstrijd. Ze kwam na zestig kilometer al leen over de finish. RUG Raul heeft het clubrecord van Alfredo di Stefano zaterdaga vond geëvenaard. De aanvoerder van Real Madrid maakte vlak na rust tegen Numancia de openingstreffer. Dat was zijn 307e doelpunt voor de Koninklijke, evenveel als zijn legendari sche voorganger. Real won de uitwedstrijd met 2-0 waardoor de achterstand op Barcelona, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, nog ne gen punten is. Raul debuteerde op zijn zeventiende in het befaamde witte shirt, in oktober 1994 tegen Zaragoza. Hij is nu 31 en werd en kele weken geleden de jongste voetballer die 500 wedstrijden speelde voor Real Madrid. De spits voert ook de topschutters- lijst van de Champions League aan met 66 goals. Grensrechter Berry Sim ons heeft aangifte ge daan tegen een voetbalfan uit Doetinchem. De man liep tijdens het voet balduel De Graafschap-PSV gisteren het veld op en duw de de grensrechter omver, na dat deze bij een treffer van de Doetinchemse speler Ben Sa- har voor buitenspel vlagde. Het doelpunt werd afgekeurd. De fan is overgedragen aan de politie en krijgt een stadion verbod. Simons raakte niet ge wond bij de actie van de sei zoenkaarthouder. Het duel eindigde in 0-3. Jan Bos heeft zijn bood schappenlijst voor de Hof meier-ploeg al klaar. De oud-wereldkampioen sprint, die zich gisteren in Erfurt kwalificeerde voor de WK af standen (1000 meter), heeft een snelle trainingspartner nodig. Beorn Nijenhuis staat op de lijst. „Ik heb er al met Beorn over gesproken. En ik heb bij Hofmeier laten vallen dat ik er iemand bij wil heb ben." Bos stond er de afgelo pen 2,5 week in de Gunda Niemann-Stirnemann Halle alleen voor. „Ik mis een part ner om topsnelheid te krij gen." 1 in lopen, mountainbiken en motorcrossen. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109