1 op 1 rijdt de mmi'^mÊHÊÊÊÊÊÊIÊÊM Hoogerland wordt derde in koninginnerit Bpzc Zaterdag 7 februari 2009 39 veen bijvoorbeeld. „Maakte ik het mezelf met een slechte 1500 meter toch nog moeilijk." De voorbereiding op de tweede dag is niet wezenlijk anders. „Je kunt alles wel speciaal maken, maar dat maakt het alleen maar moeilijk. Gewoon vier keer goed rijden, net als in de training. Het enige speciale is dat het nu een WK is." Na de tweede dag mag er maar een cijfer achter zijn naam staan. Nummer 1. Zo niet, dan is de wereld even te klein. Het ver schil moet zo groot mogelijk zijn. Aan gezeur over gebrek aan span ning heeft hij niets. Tweede plaat sen tellen immers niet. „Je gaat toch ook niet naar kantoor met het idee er vandaag niets van te bakken." DE HULDIGING Direct na de 10 kilometer volgt de ontlading. Dat is zo'n moment waarvoor hij zo.hard traint. Drie, vier zulke momenten per jaar ma ken al die zomerse arbeid meer dan waard. Even later de verplich te nummers. Niet Kramers favorie te bezigheid. Hij houdt er niet van dat mensen hem vertellen wat hij moet doen. De huldiging, de erer- onde, het praatje met de pers, de dopingcontrole. Kramer heeft nog een hele lijst af te werken voordat hij even een moment voor zichzelf heeft. Ook zoiets, het verplichte banket met de bobo's aan tafel. Maar de nummer één kan daar nou eenmaal niet ontbreken. HET NAGENIETEN „Weet je wanneer ik het meest ge niet? Op de maandag na het EK zat ik 's ochtends om elf uur al weer op de fiets in Lemmer. An derhalf uur dom buffelen tegen de wind in. En dan wat dom ouwe hoeren met Wouter (Olde Heu vel). Dat zijn de momenten waar op ik geniet." En de volgende dag? Dan ligt de titelstrijd al weer ver achter Kramer en is de blik alweer gericht op een volgende hoofd doel. kloetinge Tegenstander: VVGZ (uit). Afwezig: Erwin van der Woerdt (knie blessure). Bijzonderheden: Het doorgaan van de wedstrijd in Zwijndrecht is twijfelach tig. Verschillende wedstrijden die voor vandaag op het programma stonden óp de velden van WGZ zijn gisteren al afgelast. Als de wedstrijd doorgaat, gaat Kloetin- ge op zoek naar de vijfde wedstrijd op rij zonder tegendoelpunt. Nog steeds zonder aanvoerder Erwin van der Woerdt wiens knieblessure langer duurt dan verwacht. Volgende week speelt Kloetinge op nieuw tegen VVGZ, maar dan op eigen veld. ZAAMSLAG Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: Tom Nieuwelink (geschorst). Bijzonderheden: Na drie dikke neder lagen op rij voor de winterstop, oefen de Zaamslag er de afgelopen weken lustig op los. Van de vijf oefenduels verloor het er één (2-3 tegen Terneuzen) en scoorde het liefst 33 keer. Het kan een voorbo de zijn voor een doelpuntrijk duel, want de eerste wedstrijd tegen Nivo Sparta eindigde in een doelpuntenfesti- val. Op 20 september won Zaamslag met 4-3, destijds de eerste overwin ning van de Zeeuws-Vlaamse club in de eerste klasse. BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Blues-Pompameubilair 2-7: 8-ball. Jan Roskam-Lennart van Dorst 5-2; Joris Lodder-Lennart van Dorst 5-3. 9-ball. Dennis van Belzen-Johan van Beek 2-6; Jan Roskam-Jo- han van Beek 4-6. straight. Jeroen Dam- man-René Rijsbergen 48-50. Roadhouse Blues-Growing Pains zonder 9-0: 8.ball. Joris Lodder-Thomas Kleinjan 5-4, Mar- tien Neumann-Jordi Schouteren 5-2. 9-ball. Dennis van Belzen-Joost Schevers 6-5; Jan Ros- kam-Joost Schevers 6-0. straight. Joris Lod- der-Paul Spee 50-38; Jeroen Damman-Thomas Kleinjan 50-20. Tweede klasse. Cue's Reaction-The Goons 4-4: 8-ball. Tim de Ruiter-Martijn de Wolf 4-3; Martine Pol-Bram Smetsers 1-4; Jasper Van- tricht-Alan Terng 1-4. 9-ball. Jaimy Goedegebu- re-Bram Smetsers 4-5; Jochem Bruijnoo- ge-Alan Terng 5-2; Maarten Grashoff-Martijn Wolf 5-1. By Default-Cue's Perfaction 2-7: 8-ball. Ludo Neve-Mark Schelling 2-4; Ludo Neve-Sean Dennis 1-4; Tim Veenstra-Mark Schelling 2-4. 9-ball Sander Fraikin-Sean Dennis 3-5; Sander Fraikin-Thijs Koopman 5-1; Tim Veenstra-Yo- rick Verhage 5-1 Dis Pas Pool-Roadhouse Rookies 2-7: 8-ball. Mark Monsieurs-Hans Davidse 4-2; Mark Mon- sieurs-Hans Davidse 4-0; Frank Valkenburg-Ri- nus Witte 0-4. 9-ball. Paul, Buijs-Rinus Witte 1-5; Frank Valkenburg-Johan Houterman 3-5; Henk Diepstraten-Johan Houterman 3-5. Roadhouse United-Doorgehaald 1-8: 8-ball. Johan Braspenning-Johan Cas 1-4; Peter van der Schraaf-Kwokkeung Tsang 2-4; Stefan van Rossum-Darcos Pattinasarany 1-4. 9-ball Stefan van Rossum-Darcos Pattinasarany 4-5; Ragne Pieters-Olivier Staal 5-4; Lion Baas-Johan Cas 1-5. Libre. Grote Prijs Spuitpleisterspecialist j. Mafhia. Derde ronde B-groep. Poule 1. Wim Brouwer (Grijpskerke) 3-6; 2. Jan Breedijk (Serooskerke) 3-4; 3. Remko Blok (Colijns- plaat) 3-2; 4. Jürgen Mathia (Serooskerke) 3-0. Poule 2. 1. Frans Meulenberg (Kamperland) 3-4; 2. Tinus Dekker (Meliskerke) 3-4; 3. Jan Wondergem (Oostkapelle) 3-2; 4. Peter de Pan (Kamperland) 3-2. A-groep. Poule 1. 1. Ron Verburg (Kloetinge) 3-4; 2. Ferdinand Impens (Kruiningen) 3-4; 3. Jacques Feijen (Vlissingen) 3-2; 4. Hennie van der Steen (Vlissingen) 3-0. Poule 2. 1. Gilles Sturm (Serooskerke) 3-6; 2. Peter Zwemer (Oostkapelle) 3-4; 3. Toon Rijn berg (Haamstede) 3-2; 4. Johan Provoost (Oostkapelle) 3-0. Nummers 1 en 2 naar kruis finales. SCHIETINGEN 's-Heerenhoek Verenigde Senioren: 1e hoofdvogel J. Harinck (Diana), 2e hoofdvogel A. Dekker (Doel naar Hoger), 1e zijvogel A. v.d. Dries (Vrije Schutters), 2e zijvogel Sj. Raas (Victoria), 3e zijvogel C. Eversdijk (St. Sebasti- aan), 4e zijvogel J .Harinck (Diana), 1e, 2e en 3e kal A. Dekker (Doel naar Hoger), 4e kal Sj. Raas (Victoria), vliegende vogel A. v.d. Dries y (Vrije Schutters), meeste kleine vogels P. Vet ter (Concordia). Qvezande Spes Nostra. Wip 1: 1e hoofdvo gel W. Bouwens (Spes Nostra), 2e hoofdvogel A. Bongers (Zeelandia), 1e en 2e zijvogel J. Boonman, 3e zijvogel J. Vermeule, 4e zijvogel H. Franse (allen Willem Teil), 1e kal A. Bongers (Zeelandia), 2e kal W. Bouwens (Spes Nostra), 3e kal H. Franse (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel J. v. Steenbergen, 2e hoofdvogel H. Franse, 1e en 3e zijvogel J. Boonman, 2e zijvo gel J. v. Steenbergen, 4e zijvogel D. Boonman, 1e kal D. Boonman, 2e kal J. Vermeule (allen Willem Teil). VOETBAL Eerste divisie: Excelsior-AGOW Apeldoorn 4-0, FC Eindhoven-Helmond Sport 1-1, FC Em- men-SC Cambuur-Leeuwarden 3-2, FC Omni- world-Co Ahead Eagles 1-2, FC Zwol- le-VW-Venlo 1-2, MW-FC Den Bosch 1-0, RBC Roosendaal-BV Veendam 2-1, RKC Waal- wijk-FC Dordrecht 3-3, TOP Oss-Fortuna Sit- tard 2-0. Stand: VW-Venlo 25-57; RKC Waal wijk 25-44, Excelsior 25-42, Cambuur L 24-41, MW 25-38, FC Zwolle 24-37, Haarlem 24-36, Helmond Sport 25-36, Co Ahead Eagles 25-36, FC Den Bosch 25-35, AGOW 25-31, Telstar 24-29, Veendam 24-29, Eindhoven t 25-29, TOP Oss 25-29, RBC Roosendaal 25-28, Fortuna Sittard 25-28, FC Emmen 25-24, Dordrecht 25-23, Omniworld 24-17. WIELRENNEN Ster van Bessèges. Derde etappe, Bran- oux-Les-Taillades - La Grand-Combe: 1Koc- jan (Slv) 51,5 km in 1.24.08, 2. Trofimov (Rus), 3. Hoogerland (Ned) 0.07, 4. Lagdanous (Fra) 0.18, 5. Minard (Fra), 6. Fedrigo (Fra). Klasse ment: 1. Kocjan 7.41.06, 2. Trofimov 0.02, 3. Hoogerland 0.13, 4. Minard 0.27, 5. Hivert (Fra) 0.28, 6. Monier (Fra). Ronde van Qatar. Zesde etappe, Sealine Be ach Resort - Doha Comiche: 1. Cavendish (GBr) 121 kilometer in 2.36.18, 2. Förster (Dui), 3. Haussier (Dui), 4. Dekkers (Ned), 5. Chicchi (Ita), 6. Napolitano (Ita), 8. Van Hum mel, 10. Boonen (Bel). Eindklassement: 1. Boonen (Bel) 12.55.25, 2. Haussier (Dui) op 0.08, 3. Hammond (GBr) 0.10, 4. Uoyd (GBr) 0.25, 5. Klier (Dui) 0.27, 6. Florencio (Spa) 0.28,10. Veelers 2.35. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Karin Krappen reikt tot de kwartfinale veldhoven - Karin Krappen is op het Dutch Open in Veldhoven bij de vrouwenkoppels in de kwartfi nale uitgeschakeld. De Vlissingse dartster verloor met haar Engelse partner Nicole Delie met 3-1 van het Engelse duo Dee Bateman/ Louise Carrol, die op hun beurt in de finale met 3-2 onderuit gingen tegen hun landgenotes Julie Gore en Jan Robbins. Driebanders uit Rilland lijden 6-2-nederlaag hoeven - De driebanders van De Heerenstraat moest zijn meerdere erkennen in de nummer twee van de derde divisie 't Tapperijke 2: 6-2. De enige overwinning kwam op naam van And ré Karelse die Jo han Embregts zijn eerste neder laag van het seizoen toebracht. Jan Westdorp, Alfred van den Dries en Rinus Rijk gingen onderuit. Dauwendaele laat dure punten liggen middelburg - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele lieten in de strijd om de derde plaats dure pun ten liggen in de thuiswedstrijd te gen Fc Riff/New Style Boz. Na een enerverend duel verloor de Middel burgse ploeg na een 3-3-ruststand met 5-6. Rodi Urani, Marik Water man, Daniel van 't Westende (2x) en Jesper de Vlieger waren de doel puntenmakers. Tom Boonen is weer eindwinnaar in Qatar doha - De Belgische wielrenner Tom Boonen heeft evenals vorig jaar de Ronde van Qatar op zijn naam gebracht. Zijn koppositie in het klassement kwam gisteren in de zesde en laatste etappe niet meer in gevaar. Boonen kwam in de massaspurt als tiende over de meet. Mark Cavendish won de slo tetappe, vóór de Duitsers Robert Förster en Heinrich Haussier. Finalisten librestrijd Wissenkerke bekend wissenkerke - De finalisten in het libretoernooi om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia zijn bekend. In de A-groep ging ti telverdediger Gilles Sturm naar de kruisfinales, evenals Ron Verburg, Ferdinand Impens en Peter Zwe mer. In de B-groep gingen Frans Meulenberg, Wim Brouwer, Jan Breedijk en Tinus Dekker door. Van 't Westende wil NK-reeks voortzetten middelburg - Op elk Nederlands kampioenschap waar judoka Sam van 't Westende aan meedeed, ver overde hij een medaille. Vandaag probeert de 17-jarige Vlissinger die reeks voort te zetten op het NK -20 in Nijmegen. Van 't Westende komt uit in de klasse -66 kilo. Hij heeft in de eerste ronde een bye, waardoor hij in de kwartfinales mag starten. Fed Cup-team sluit af met nederlaag tallinn - Het Nederlands Fed Cup-team heeft gisteren in de der de groepswedstrijd met 2-1 verlo ren van Hongarije. Daarmee ein digt Oranje als derde in de poule van groep 1 van de Europees/ Afri kaanse zone en handhaaft de ploeg onder leiding van teamcap tain Manon Bodegraf zich op dat niveau. Nicole Thijssen zorgde voor het enige punt. Schorsing Phelps na lurken aan wietpijp colorado springs - De Ameri- kaanse zwembond heeft olym pisch zwemkampioen Michael Phelps voor drie maanden ge schorst. De Amerikaanse sporter raakte in opspraak nadat een Britse krant de ze week een foto toonde waarop te zien is dat de recordkampioen aan een wietpijp lurkt. VW breidt voorsprong uit naar dertien punten rijswijk - VW kan het draaiboek voor het kampioensfeest alvast uit de kast halen. De ploeg uit Venlo won gisteren de lastige uitwed strijd tegen FC Zwolle met 2-1 en hoorde na afloop dat naaste con current RKC Waalwijk tegen FC Dordrecht het veertiende gelijk spel van dit seizoen had laten aan tekenen (3-3). VW heeft een voor sprong van dertien punten. Collins John uit selectie NEC gezet nijmegen - NEC heeft aanvaller Collins John teruggezet naar de be loften. De tweevoudig internatio nal voldoet volgens technisch di recteur Carlos Aalbers 'niet aan de norm' die NEC aan zijn spelers stelt. De Nijmegenaren huren Jo hn dit seizoen van de Engelse club Fulham. De club heeft een eenzij dige optie om de spits tot medio 2011 vast te leggen. Van de Leur sleept vader voor de rechter zoetermeer - Voormalig topturn- ster Verona van de Leur heeft haar vader voor de rechter gesleept. In een kort geding eist Van de Leur woensdag in Den Haag 62.000 eu ro terug. Haar vader zou dat be drag onder valse voorwendselen van de rekening van de ex-turn- ster hebben gehaald om diverse kosten te dekken. Financiers melden zich bij Feyenoord rotterdam - Een groepje kapitaal krachtige supporters wil het arm lastige Feyenoord te hulp schieten. De vermogende fans hebben zich schriftelijk bij de clubleiding ge meld. Op korte termijn vinden de eerste besprekingen tussen beide partijen plaats. Een woordvoerder bevestigde de namen van de on dernemers Michel Perridon en Rob Slotboom. Johnny Hoogerland la grand combe - Wielrenner Joh nny Hoogerland (Vacansoleil) is vrijdag tijdens de derde etappe van de Ster van Bessèges op de der de plaats geëindigd. Daarmee klom de coureur uit Yerseke ook naar de derde plaats in het klasse ment. De Sloveen Jure Kocjan won de rit en nam de leiderstrui over van Jimmy Casper. De koninginnerit van de Franse etappekoers moest door het barre winterweer worden ingekort van 134 tot 75 kilometer. Winnaar Koc jan reed twintig kilometer voor de finish met de Rus Joeri Trofimov weg uit het peloton. Hoogerland reed op de top van de slotklim weg uit het uitgedunde peloton en kwam daardoor keurig als derde binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101