Nieuwe impuls voor Vitaal Sas Chefs hijsen de Zeeuws-Vlaamse vlag in top Activiteiten rond 40 jaar jumelage Hulst A flfi Jr Bodemsanering Biervliet klaar Beautymiddag Blaauwe Hoeve FEBRUARI KOSTl UM MAAN D MEERSSCHAERT exclusieve mannenmode ZPZC Vrijdag 6 februari 2009 21 door Eugène Verstraeten BIERVLIET - De bodemsanering aan de Tuinstraat in Biervliet is vol tooid. De grond raakte daar sterk verontreinigd omdat er in het ver leden een bedrijf gevestigd was dat er in de periode van 1956 tot om streeks 1972 kolen en petroleum verkocht. Op initiatief van de gemeente Ter- neuzen zijn de verontreinigingen vorig jaar aangepakt en verwij derd. Sinds juli is het vervuilde grondwater met een onttrekkings filter en een waterzuiveringsinstal latie verwijderd. In deze periode is 187 kubieke meter grondwater weg gepompt. Een deel van het terrein is eigendom van het waterschap. Dat heeft daarom meebetaald in de 50.000 euro kostende sanerings operatie. Voorafgaand aan de grondwater onttrekking is zo'n tachtig vierkan te meter grond tot een halve me ter diep afgegraven en vervangen door schone grond. door Eugène Verstraeten AXEL - Het miezert. Bij de onopval lende loods op het bedrijventer rein Drieschouwen in Axel is het ongebruikelijk druk voor een don derdagochtend. Een select groepje Zeeuws-Vlamingen stapt naar bin- nen. Flarden van het Zeeuws- i Vlaamse volkslied drijven naar bui ten. Nationalistische leuzen klin ken. Champagnekurken knallen. Er wordt uit volle borst mee gezon gen. Nee, dit is geen bijeenkomst van een Zeeuws-Vlaamse afscheidings beweging. Het is een eerbetoon van wijnhandelaar Paul Herman aan de Stichting De Zeeuws- Vlaamse Vlag. Met deze bijeen komst in zijn wijnopslag wil hij zijn waardering uitspreken voor het initiatief om een Zeeuws- Vlaamse vlag te ontwerpen. Na tuurlijk is ook ontwerper Dinge- man de Koning er met zijn me de-oprichters van de stichting. Maar ook mensen uit het bedrijfs leven en bestuurders. Eregasten zijn de sterrenkoks Sergio Herman van restaurant Oud Sluis in Sluis en Edwin Vinke van De Kromme Watergang in Slijkplaat en chefkok Sjef de Cock van Onder de Linden in Zuiddorpe, bekend om zijn as pergemenu's. Gezamenlijk hijsen ze buiten het Zeeuws-Vlaamse dundoek. Een delegatie van de Harmonie Hulst speelt nog eens het volkslied. En alsof het zo moet zijn breekt de zon door. hijsen Wijnhandelaar Paul Herman en de chefkoks Jr* - 4*. - i Sjef de Cock, Sergio Herman en Edwin Vinke proosten na het van de vlag. foto Camile Schelstraete Oude CSM-terrein in beeld als nieuw stadsparkje voor Sas door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Het project Vitaal Sas wordt door het dagelijks be stuur van Terneuzen nieuw leven ingeblazen. De vergaderfrequentie van de gelijknamige stichting gaat fors omhoog en projecten dienen sneller te worden opgepakt en uit gevoerd. Ook de contacten met de woningbouwcorporatie Woon- goed worden geintensiveerd met als doel het grootschalige renova tieproject 'de Renaissance van Sas van Gent' sneller te kunnen uitvoe ren. Dit maakte voorzitter Frank van Hulle, tevens wethouder van ruimtelijke ordening, donderdag bekend. „Sas van Gent zit als plaats in de hoek waar de klappen vallen. De huidige economische re cessie treft het kanaalstadje zwaar. Het niet doorgaan van de bouw van woningen op het Kanaalei land en het schrappen van het pro ject Sasse Poort komen niet echt gelegen. Toch gaan we nu onder zoeken wat de mogelijkheden zijn om zowel op het Kanaaleiland als op het voormalig CSM-terrein toch iets van de grond te krijgen", zei Van Hulle. Secretaris Co van Schaik van Vitaal Sas zou het liefst op het oude terrein van de oude suikerfabriek een groene bufferzo ne, een stadspark aan leggen, maar Van Hulle wil zou ver nog niet gaan. „Ik wil -als de gemeente Ter- neuzen het terrein van projectont wikkelaar Hillgate overneemt- toch de mogelijkheid houden om aan de rand van Sas kleinschalige bedrijvigheid te kunnen vestigen. Het andere deel van het oude be drijfsterrein zou wat mij betreft als groenzone kunnen worden inge richt, maar daar zijn we nog niet uit." Gemeente en stichting willen na drukkelijk partner van Woongoed zijn in het grootschalige renova- tieen sloopproject voor de 500 huurwoningen in Sas van Gent. Van Hulle: „Het is zaak om projec ten nu daadwerkelijk uitgevoerd te krijgen." HULST - Lotte Bosch en Sharona Neve verzorgen donderdag 12 fe bruari een beautymiddag voor ouderen van de Blaauwe Hoeve in Hulst. De leerlingen van de afde ling Zorg en Welzijn van het Rey- naertcollege bieden de bezoekers een compleet verzorgde middag met hand-, nagel- en gezichtsbe handelingen. De beautymiddag is van 14 tot 16 uur in het nieuwe res taurant van De Blaauwe Hoeve. Op 29 januari 2009 is ten laste van G. van den Berg (geb. 26-6-1979), thans zijnde zon der bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslaglegging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden ver kregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar- derkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5,4691 SLTholen door Harold de Puysseleijr HULST - De vriendschapsbanden tussen de gemeente Hulst en het Duitse Michelstadt bestaan dit jaar veertig jaar. De verbroedering tus sen de twee gemeenten ontstond na een ontmoeting tussen toenma lig burgemeester Peter Molthoff uit Hulst en een familie uit Michel stadt in 1968 op een camping in Italië. De zogeheten jumelage werd officieel op 19 oktober 1969 door beide gemeentebesturen be krachtigd. In het jubileumjaar wordt zowel in Hulst als in Michelstadt aan dacht besteed aan de vriendschap. In Hulst is hiervoor 29 en 30 augus tus gekozen, het weekend van de Vestingstedendagen. In Michel stadt wordt tijdens het tweede weekend van de Bienen markt (5 tot en met 7 juni) stilgestaan bij het jubileum. Op 5 juni 2009 reist een ruime de legatie van het gemeentebestuur van Hulst naar Michelstadt. De personeelsvereniging van de ge meente Hulst is ingesprongen op het jubileumjaar en organiseert tij dens datzelfde weekend een reis naar de zusterstad. Tijdens het weekend van de Ves tingstedendagen brengt een Duit se delegatie een bezoek aan Hulst. Verder zijn er gezamenlijke activi teiten gepland alsmede een offi ciële receptie voor genodigden. In het jubileumjaar van de vriend schapsband ondernemen twee ver enigingen uit de gemeente Hulst een reis naar Michelstadt. Dat zijn de fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge (juni) en het jeugdorkest The Young Ones (no vember). Burgemeester Reinhold Ruhr van Michelstadt legt dit jaar zijn func tie neer. Hij is sedert 1979 burge meester van Michelstadt. Bij aankoop van een kostuum in de maand februari krijgt u van ons een kadochequc van 100,- gentsestraat 11-13 Hulst www.meersschaertmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81