met Rusland GROOT-BRITTANNIË 10 of i7 dgn ONTDEK GROOT-BRITTANNIE a 1 1 i4 dgn ENGELAND, IERLAND WALES fffflj Premier Al-Maliki stevent af op grote zege bij verkiezingen in Irak KRA5.NL, Merkel blij met reactie paus op Williamson Duitse spoorbaanbaas bespioneerde personeel 3 dgn londen highlights s dgn tuinen en kastelen i 1 1 kim: waarom zou je verder zoeken Nu extra scherp gePr' Vertrekdata: maart t/m april Busreis naar Londen, met verblijf in het sfeervolle Fox Goose Hotel inclusief ontbijt. Tijdens de reis geniet u van alle bekende highlights zoals de Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, St. Pauls Cathedral en Downmgstreet. Zie www.kras.nl/35573 Vertrekdata: vr. en za. van 3/4 t/m 16/10 'Go as you please" en bepaal uw eigen route tijdens deze autorondreis door prachtig Groot- Brittannie! Met onze hotelvouchers kunt u kiezen uit een ruim aanbod middenklasse hotels incl. ontbijt in Engeland, Schotland, Noord-lerland en Wales! Ziewww.kras.nl/50492 8 dgn devon cornwall Vertrekdata: zaterdag van 11/4 t/m 5/9 Vanuit het 3-sterren Richmond Hotel, waar u verblijft op basis van halfpension, verkent u tijdens deze excursiereis het schitterende zuidwesten van Engeland. U ziet o.a. grillige rotskusten, gezellige vissersdorpjes, mooie steden en glooiende heuvels. Zie www.kras.nl/35552 Vertrekdata: 16/5, 27/6, 11/7, 8/8 en 12/9 Tijdens deze afwisselende excursiereis ontdekt u o.a. Stonehenge, mooie kastelen en weelderige tuinen vol bloemenpracht. Het pittoreske Isle of Wight zal uw hart stelen. U verblijft in Hotel The Roundhouse in Bourne mouth o.b.v. halfpension. Zie www.kras.nl/35558 Vertrekdata: 16/5,13-27/6, 4/7 en 12/9 Het zuiden van Engeland is één van de mooiste streken van Europa en het decor van deze busrondreïs! U ziet mooie baaien, grillige rotskusten, vissersdorpjes, glooiende heuvels, tuinen en kastelen. U verblijft in toeristenklasse hotels o.b.v. halfpension. Zie www.kras.nl/35553 IO dgn schotse hoog Vertrekdata: 18/5, 22/6, 20-27/7 en 17-31/8 Maak kennis met Schotland tijdens deze busrondreis! De streek van stoere burchten en kastelen, een ruig landschap, historische steden, doedelzakmuziek, de kilt, Loch Ness en een zeer trots volk! Wij reserveerden voor u toeristenklasse hotels o.b.v. halfpension. Zie www.kras.nl/35555 Vertrekdata: 25/5, 22/6, 6-20/7 en 10-31/8 Ontdek de roerige geschiedenis van Engeland, Ierland en Wales tijdens deze busrondreis. Onderweg ziet u pittoreske dorpen, middel eeuwse kastelen en een ruig, indrukwekkend landschap. U verblijft in toeristenklasse hotels o.b.v. halfpension. Zie www.kras.nl/35554 PZC Vrijdag 6 februari 2009 7 Aanhang streng religieuze partijen fors afgenomen. BAGDAD - Het sjiitische blok van de Iraakse premier Nuri al-Maliki stevent af op een grote overwin ning bij de zaterdag gehouden pro vinciale verkiezingen. Dat blijkt uit de eerste officiële resultaten j van de stembusgang, die gisteren werden vrijgegeven door de kies commissie in Irak. De Coalitie van de Rechtsstaat, waarin Maliki's Dawa-partij de hoofdrolspeler is, won in de hoofd stad Bagdad 38 procent van de stemmen. In de olierijke provincie Basra stemde 37 procent van de kiezers op dit blok. De Coalitie boekte overwinningen in zeven van de acht zuidelijke, overwe gend sjiitische provincies. Het resultaat viel voor Maliki al leen tegen in de provincie Muthan- na, waar enkele jaren geleden Ne derlandse troepeh gelegerd waren. De uitslag betekent een grote ne derlaag voor de religieuze Islamiti sche Opperste Raad van Irak (IS- CI) die tot dusver de macht had in bijna alle zuidelijke provincies en Bagdad. Al-Malikf regeert op nationaal ni veau samen met de sjiitische ISCI. Later dit jaar zijn er parlementsver kiezingen en de uitslag van de pro vinciale verkiezingen is een flinke steun in de rug voor de premier, die pleit voor een sterke centrale staat. De verkiezingen verliepen teleur stellend voor de sjiitische geeste- De Iraakse premier Al-Maliki lijkt een grote verkiezingswinst te ha len, zo laten de eerste resultaten zien. De streng religieuze par tijen verliezen fors. lijke en politicus Moqtada al-Sadr. In de noordelijke stad Mosul lijken de soennieten de sterkste partij te worden ten koste van de Koerden. En in de provincie Anbar lijken de partijen van de stamleiders het goed te doen in hun strijd met de traditionele soennitische partijen. De uitslag wordt scherp in de ga ten gehouden omdat de stamlei ders met een opstand dreigden als zij de verkiezingen zouden verlie zen. In 2005 boycotten de soennie ten de verkiezingen. De opkomst was zaterdag met iets meer dan de helft van de stemge rechtigden relatief laag. Tijdens de vorige verkiezingen, in 2005, nam 55,7 procent van de kiezers de moeite zijn stem uit te brengen. De verkiezingen toonden aan dat het enthousiasme voor streng reli gieuze partijen fors is afgenomen. Dat is vermoedelijk een gevolg van het sektarische geweld. Haarlemse bisschop Punt: collega's delen extreme mening niet. BERLIJN - Bondskanselier Angela Merkel van Duitsland heeft zich gisteren positief uitgelaten over het optreden van het Vaticaan in de zaak-Williamson. Ze noemde het een 'belangrijk en goed sig naal' dat het belangrijkste orgaan binnen de katholieke kerk heeft geëist dat de Britse bisschop zijn omstreden opvattingen over de jo denvervolging in de Tweede We reldoorlog ondubbelzinnig en pu bliekelijk intrekt. Bisschop Jos Punt van Haar lem-Amsterdam is ervan over tuigd dat geen enkele rooms-katho- lieke bisschop de opvattingen van Richard Williamson over de joden vervolging deelt. Dat schrijft hij in een brief aan de gelovigen in zijn bisdom. Punt gaat in zijn brief in op de commotie die is ontstaan, nadat paus Benedictus XVI de excommu nicatie van Williamson en drie an dere bisschoppen van de ultracon servatieve priesterbroederschap Pius X had opgeheven. Willi amson loochent het bestaan van de gaskamers in de nazi-concentra tiekampen en gaat ervan uit dat er niet zes miljoen, maar 200.000 tot 300.000 joden in de Tweede We reldoorlog zijn omgekomen. Punt onderstreept dat Williamson niet is gerehabiliteerd. Hij mag de functie van bisschop niet uitoefe nen. De bisschop sluit zich aan bij de mening van andere prelaten, zo als. bisschop Ad van Luyn van Rot terdam, dat de paus niet op de hoogte was van Williamsons op vattingen. Wel zijn er 'onmisken bare procedurele fouten gemaakt binnen de burelen van het Vati caan'. Volgens Punt zal het Vati caan scherp reageren als Willi amson niet doet wat geëist wordt. BERLIJN - Geen enkele topmanager in Duitsland beging de afgelopen tien jaar zoveel missers als Hart- mut Mehdorn, maar steeds kwam de baas van de Duitse spoorwegen er mee weg. Nu lijkt het dan toch met hem gedaan. Hij heeft moge lijk zijn voltallige personeel (220.000 mensen) laten bespione ren en als hij niet snel met een slui tende verklaring komt, moet Meh dorn zijn biezen pakken. Na de spionageaffaires bij super marktketen Lidl en telecommuni catiebedrijf Deutsche Telekom blijkt ook de Deutsche Bahn zich bediend te hebben van detecti vebureaus om het personeel in de gaten te houden. In het geniep werden telefooncontacten en bank- verbindingen nagegaan om te ach terhalen of medewerkers zich lie ten omkopen door leveranciers. Er zou meteen ook maar gekeken zijn of ze contact hadden met journalis ten en politici. De topman is al niet populair.Hij schrapte 100.000 banen en daarvan werd vooral de treinreiziger de dupe. Stations gin gen dicht, treinen kwamen te laat of vielen uit wegens gebrekkig on derhoud. Als klap op de vuurpijl wilde Mehdorn de reiziger wel meer laten betalen. Een bezoek aan Groot-Brittannië wordt nu wel erg voordelig! KRAS.NL biedt u bus- vlieg- en rondreizen aan naar de mooiste plekjes van dit fascinerende land. Gaat u liever zelf op ontdekkingstocht? Boek dan onze 'go as you please' autoreis. Lees snel verder voor een greep uit ons programma of kijk op onze website www. kras.nl voor het complete aanbod. Alle genoemde prijzen zijn o.b.v. 2 personen. Obama zoekt het niet zoals zijn voorganger Bush in confrontatie. Hij pleit juist voor samenwerking met onder meer Rusland, foto Charles Dharapak/AP van de Navo verder in te vullen, in clusief de samenwerking met Rus land. Obama en zijn regering besef fen dat zij de Russen nodig heb ben om de nucleaire ambities van Iran en het Afghaanse probleem te beteugelen. Obama wil spijkers met koppen slaan bij de viering van het zestigjarig bestaan van de Navo op 3 en 4 april. De conferen tie in München is een nuttige op warmer. BOEK ONLINE of bel 0900 - 969715 cPm S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7