PZC Toerisme financiert aanleg fietspad ZEEUWS-VLAANDERF.N 18 17 25 Ziekenhuis Antonius heeft nieuwe CT-scan Loopgroepen in Sas van Gent knutselen in eendracht Officier wil verdachten verkrachting lange tijd weg uit samenleving Vrijdag 6 februari 2009 Ontwikkelaar park betaalt deels fietspad Groede-Oostburg. door Frank van Cooten SLUIS - Initiatiefnemers van nieu we vakantieparken in West-Zeeuws-Vlaanderen betalen straks mee aan de aanleg van toe ristische infrastructuur. Dat is al thans de insteek van wethouder Maria le Roy (recreatie en toeris me) van de gemeente Sluis. Concreet voorbeeld is de bijdrage van ontwikkelaar Ballast Nedam aan de aanleg van het lang ver wachte fietspad van Oostburg naar Groede. Ballast Nedam bouwt een recrea tiepark aan de Baanstpoldersedijk in Nieuwvliet. De ontwikkelaar srort een forse bijdrage in een in vesteringsfonds voor toeristische ontwikkelingen. De gemeente Sluis, de provincie Zeeland en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen bereikten de ze week een bestuurlijk akkoord over het gezamenlijk realiseren van het fietspad Groede-Oostburg. Voor de aanleg van dit fietspad is circa twee miljoen euro nodig. Tussen de drie overheden zijn af spraken gemaakt over de verdeling van dit bedrag. Het waterschap be taalt één miljoen, de gemeente en de provincie passen het andere miljoen bij. Hoeveel Sluis en de Ontwikkelaars van vakantiepar- ken betalen mee aan de aanleg van toeristische infrastructuur. Toeristen profiteren immers van goede fietspaden. provincie ieder bijdragen, is nog' onderwerp van overleg tussen bei de overheden. De Sluise bijdrage komt voor een groot deel uit de portemonnee van Ballast Nedam. Wethouder Le Roy sprak daar eerder al over met deze ontwikkelaar. „Ondanks on ze slechte financiële situatie kun nen we op deze manier toch initia tieven nemen. Ook Ballast Nedam beseft dat het fietspad een meer waarde is voor toeristische ontwik kelingen. Behalve scholieren en ei gen inwoners zullen immers ook veel toeristen het fietspad gaan ge bruiken." Het fietspad Groede-Oostburg stond oorspronkelijk op de vijftien de plek van een prioriteitenlijst in het fietspadenplan van het water schap. Dit fietspad kan echter snel worden aangelegd, omdat Sluis in middels al aardig wat grond heeft aangekocht. Het fietspad met een lengte van vijf kilometer staat daar om nu gepland voor 2010 in plaats van 2015. „Dankzij gezamenlijke in spanning van de drie overheden", zegt Le Roy. OOSTBURG - Twee redenen waren er om een nieuwe scan voor Computer Tomografisch (CT) onderzoek aan te schaffen voor de loca tie Antonius van Stichting Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen. „Het aanbod van patiënten is toegenomen", weet radioloog Carl Debaere, „evenals de mo gelijke toepassingen. Zo kunnen we nu virtue le colonoscopie (darmonderzoek) toepassen. Dat is niet zo intensief, het risico is geringer en het is minder belastend voor de patiënt. Waren er bij de oude CT-scan nog vijf tot tien minuten nodig voor een behandeling, nu pra ten we over seconden voor een hoogwaardig onderzoek." De nieuwe multislice scan in Oostburg be schikt, net als die in Terneuzen, over zestien detectoren. De oude werkte nog met eentje. „Deze is dus zestien keer sneller, tevens kun nen we meer onderzoeken in korte tijd uitvoe ren. Hierdoor willen we de wachttijden terug brengen naar nul. In elk geval zijn ze nu al ver kort", aldus Debaere. foto Camile Schelstraete Verhuisbericht Op 27 januari 2009 is de redactie Zeeuws-Vlaanderen verhuisd. Nieuw kantooradres: Herengracht 7 4531GM Terneuzen De overige gegevens blijven ongewijzigd: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Telefoonnummer: 0115 - 64 57 40 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Ai tienduizend kaarten tegen ontpoldering ZAAMSLAG - De tienduizend pro- testkaarten tegen ontpoldering zijn binnen. Nog deze week kan op de website uiww.delevendedel- ta.nl digitaal een steunbetuiging ge geven worden. De kaarten met het verzoek aan het kabinet om Zee land droog te houden, worden bin nenkort aangeboden. Stichting de Levende Delta en Actiecomité Red onze Polders roepen iedereen op vanmiddag om 13.00 uur naar de Hedwigepolder te komen. Dan planten Kamerleden bomen als protest tegen ontpolderen. Getuigen gezocht van overval op tankstation TERNEUZEN - Naar aanleiding van de overval die woensdagavond werd gepleegd op het tankstation aan de Serlippensstraat in Terneu zen is de politie op zoek naar getui gen die ze nog niet hebben ge hoord. De politie is nog volop be zig met het onderzoek. De overval ler ging er met een geldbedrag van door. Mensen die rond het tijdstip van de overval, omstreeks half ne gen, iets bijzonders hebben gezien in de nabijheid van het tanksta tion kunnen dat melden op tele foonnummer 0900-8844. Nieuwe beweegwijzer Hulst veelgevraagd HULST - Naar de nieuwe beweeg wijzer van de Stichting Welzijn Hulst is zoveel vraag, dat de stich ting mensen die een exemplaar willen hebben doorverwijst naar internet. Het boekje biedt een overzicht van alle sport- en be- weegactiviteiten voor vijftigplus sers in de gemeente Hulst. De on langs gehouden open dag van de stichting leverde tientallen aanvra gen op. De beweegwijzer is be schikbaar op de websites www.hulstinbeweging.nl en www.welzijnhulst.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77