Obama zoekt toenadering Jeugdbende valt leerlingen in school aan Zoektocht naar resten 'Dr. Dood' Rabobank: 10,90 Fortis Bank: 10,50 Postkrediet: 10,30 SNS Bank: 9,70 Opel: 7,99 SmartBuy: de slimste financiering OPEL Piraten laten schip met tanks gaan Tsjechië moet castratie Ruim 500 Palestijnen bij zedenzaken stoppen vast zonder proces Veel doden bij aanslag op moskee in Pakistan Rijkaard betaalt elektra niet en vriest dood 6 Vrijdag 6 februari 2009 pzc Ontzetting in Wallonië na aanval met knuppels door jongeren. door onze correspondent Pascale Thewissen alleur - Een bende jongeren is gis teren een school in het Waalse Al- leur, bij Luik, binnengedrongen. Leerlingen en leerkrachten kregen flinke klappen. „Ik durf niet meer alleen naar huis te lopen", zegt Sacha Tavolieri (13). Hij is veel te bang één van de jon geren tegen te komen die eerder op dag de kantine van zijn school binnendrongen en met honkbal knuppels en tafelpoten op zijn me deleerlingen begonnen in te slaan. „De leerkrachten probeerden ons te beschermen. Eén van hen kreeg een flink pak slaag, hij zat onder het bloed." Enkele uren na de aanval door een jeugdbende op het Koninklijk Atheneum van Alleur, hangt in de aula nog steeds een onwerkelijke sfeer. De ruit in een deur is ingesla gen. Buiten op straat rijden politie- busjes langzaam voorbij op zoek naar de daders. Tussen de middag stormde een groep jongeren-van tussen de vijftien en achttien jaar oud de kantine binnen. Ze gooi den met stoelen, tafels en ander meubilair. Enkelen waren gewa pend met honkbalknuppels. De voorlopige balans: elf leerlingen die naar het ziekenhuis moesten. Hun verwondingen zijn volgens berichten niet ernstig, het gaat vooral om schrammen en kneuzin gen. Twee leerkrachten raakten ook gewond. Over de aanleiding lopen de lezingen uiteen. Volgens docente Nederlands Kim Hester- mans (27) gaat het om een stuk of twaalf jongeren die wel vaker voor problemen zorgen in Alleur. „Ik ge loof dat het een soort jeugdbende is, die graag rotzooi trapt", zegt ze geëmotioneerd. „Het geweld was ook niet gericht tegen één bepaald persoon, ze sloegen in het wilde weg om zich heen." Maar volgens Sacha Tavolieri en zijn klasgenootje Jordi Corrar (13) is één van de daders een oud-leer ling van de school. „Hij is een paar jaar geleden van school getrapt. Het ging om een wraakactie."„Dit is volstrekt onacceptabel", reageert de Waalse minister-president Ru dy Demotte, die 's middags de school bezoekt. „Hier is geen enkel excuus voor. Een school moet een veilige plek zijn voor kinderen." Jordi Corrar is bang. „Ik heb ge hoord dat zes daders zijn opge pakt. De rest loopt dus nog ge woon op straat rond." Einde aan periode van confrontatie en oplaaien Koude Oorlog. door Carel Goseling MÜNCHEN - George W. Bush zocht het in de confrontatie. Het zorgde bijna voor een nieuwe Koude Oor log. Barack Obama wil door ver zoening trachten de wereld veili ger te maken. De start daarvoor wordt vandaag gegeven op de jaar lijkse internationale veiligheidscon ferentie MSC in München. Het wordt het eerste grote interna tionale optreden van de nieuwe Amerikaanse vice-president Joe Bi- den. Hij zal vanmiddag in zijn ope ningsrede op de 45e MSC duide lijk moeten maken hoe de VS de onder George Bush verstoorde ver houdingen in de wereld wil repare ren. De eerste signalen uit Was hington zijn positief Barack Oba ma streeft naar samenwerking. Ook met Rusland. Bush negeerde de machthebbers in Moskou het liefst. Een beleid dat de wereld op de rand van een nieuwe Koude Oorlog bracht. Oba ma wil de relatie met de Russen herstellen en Biden mag in Mün chen op hoofdlijnen aangeven hoe. Uit kringen rond Obama valt berlijn - Duitse rechercheurs wil len in Egypte de resten van con centratiekamparts Aribert Heim la ten opsporen. Ook zij hebben aan wijzingen dat de gezochte oorlogs misdadiger in 1992 in Cairo is over leden, maar willen die vermoe- te horen dat de VS bereid zijn af te zien van een eigen, door de Rus sen verfoeid, anti-raketsysteem in Polen en Tsjechië, in ruil voor ver gaande nucleaire ontwapening. De VS en Rusland zouden tachtig procent van hun nucleaire arsena len moeten opgeven. Op basis van het dit jaar aflopende Start-ver drag mogen beide landen in 2012 nog maximaal 2200 kernkoppen hebben. Wat Amerika betreft, moet dat aantal nog flink omlaag, als stap richting een kernwapen- vrije wereld. Moskou reageerde po sitief. Het plan om raketten neer te zetten in Kaliningrad - de encla ve tussen Polen en Litouwen - als reactie op het Amerikaanse anti-ra ketsysteem, is in de ijskast gezet. Moskou gaf aan dat elke positieve stap van de VS op gelijke wijze be antwoord wordt. Te denken valt aan het Verdrag inzake beperking van Troepen en Conventionele Be wapening in Europa (CFE). Rusland besloot vorig jaar zich niet meer aan dat verdrag te hou den, uit woede over de oostwaart- se machtsuitbreiding van de Navo en plannen om Oekraïne en Geor gië lid te maken. De situatie esca leerde verder door de Georgië-oor- log, augustus 2008, waarna de Na- vo-lidstaten de samenwerking met dens bevestigd zien. Volgens de ZDF-televisie en de New York Ti mes stierf Heim op 78-jarige leef tijd in de Egyptische hoofdstad aan darmkanker. Heim werkte als SS-arts in het concentratiekamp Mauthausen, waar hij bekend de Russen staakten. Begin deze week liet een Navo-zegsman we ten dat de samenwerking met Rus land wordt hervat. Over een aan passing van het CFE-verdrag zou nu ook gesproken kunnen wor den. Het is aan Joe Biden om in Mün chen de toekomstige positie en rol stond als 'Dr. Dood'. Hij zou jood se kampbewoners allerlei giftige stoffen direct in het hart hebben gespoten om te zien hoe snel ze dood gingen. Heims zoon Rüdiger hèeft bevestigd dat zijn vader jaren lang in Cairo woonde. Een nieuwe auto kopen met een lage rente van 7,99%. Bij Opel noemen we dat SmartBuy. Wie slim is, profiteert nü tijdelijk van dit speciale aanbod. U betaalt een vast bedrag per maand, profiteert van een extra jaar garantie én u heeft na driejaar een gegarandeerde minimale inruilwaarde. Daar bovenop ontvangt u bij aankoop van een energiezuinige Opel 700,- cash, in het handje! Dat wil toch iedereen? Opel gunt iedereen een Opel Rentepercentages bancaire instellingen op bosis van een persoonlijke lening voor een bedrag vanaf 1.500,- tot 10.000,- tot 60 maanden. Bron: beursxl jiWenen.cisp - peildatum 26 jonuari 2009. www.opel.nl nairobi - De piraten die vijf maan den geleden het Oekraïense vracht schip Faina kaapten, hebben het schip verlaten. Dit heeft de Oek raïense president Viktor Joesjtsjen- ko gisteren bekendgemaakt. De kapers hebben losgeld gekre gen. De eigenaar van het schip wil de niet zeggen hoeveel, maar vol gens het Russische persbureau Itar-Tass gaat het om 3,2 miljoen dollar. Aan boord van het schip be vinden zich naast zo'n twintig Oekraïense bemanningsleden ook 33 Russische tanks en andere zwa re wapens. straatsburg - Tsjechië moet on middellijk stoppen met het castre ren van veroordeelde zedendelin quenten. Deze oproep deed de Raad van Europa gisteren in een rapport dat zij uitbracht over de si tuatie in Tsjechië. De mensenrech tenorganisatie kwam tot de conclu sie dat niet alleen verkrachters maar ook overtreders van kleinere delicten, zoals exhibitionisten, de pijnlijke operatie ondergaan. jeruzalem - In gevangenissen in Is raël zitten 548 Palestijnen vast zon der vorm van proces. Dat heeft de Israëlische mensenrechtenorganisa tie B'Tselem gisteren bekendge maakt. Veertig van hen zitten al meer dan twee jaar in gevangenschap zon der dat ze zijn berecht. Twee van hen zitten zelfs al meer dan vier jaar in hun cel, aldus de organisa tie. Model Verkoopprijs Inruil en/ of aanbetaling Te financieren bedrag Looptijd Maandtermijn" Gegarandeerde Inruil waarde slottermijn Krediet- vergoeding Totale prijs Krediet Effectieve rente op jaarbasis Opel Agilo Selection 5-drs. 1.0 €11.095,- €3.883,25 7.211,75 36 €129,33 4.500,- €1.411,83 9.026,55 7,99% Opel Corso Selection 3-drs. 1.0 €12.795,- €4.478.25 €8.316,75 36 €147,82 €5.200,- €1.625,25 €10.373,70 7,99% Voor deze financiering, op bosis von aflopend krediet, geldt een minimum aanbetaling van 15 De financiering wordt aangeboden via GMAC Financial Services. GMAC FS is geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten onder nummer 12013025. ''Genoemde maandbedragen zijn inclusief premie overlijdensrisico dekking eerste contractant en 1 jaar Verlengde Garantie. De actie loopt tot en met 31 maart 2009. Toetsing bij het BKR te Tïel. Prijzen zijn incl. BTW en BPM, exclusief af leveringskosten, verwijderingsbijdrage en brandstof. islamabad - Een zelfmoordaan slag bij een sjiitische moskee in de stad Dera Ghazi Khan in Mid- den-Pakistan, heeft gisteren min stens 24 levens gekost. Ruim veer tig mensen raakten gewond. Nie mand heeft nog de verantwoorde lijkheid opgeëist. Volgens een poli tiewoordvoerder was de bom ge vuld met kogeltjes en spijkers, om zo extra dood en verderf te zaaien. bay city - Een 93-jarige Ameri kaan die vorige maand van de kou bezweek nadat het elektriciteitsbe drijf hem wegens een schuld van ruim duizend dollar had afgeslo ten, zat er toch warmpjes bij. Mar vin Schur heeft volgens zijn advo caat zijn hele fortuin, zo'n zeshon derdduizend dollar (453.000 eu ro), nagelaten aan een ziekenhuis in Bay City in Michigan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6