'In vrije tijd iets voor een ander doen' Extra bussen Connexxion Werkstraf voor mishandeling Ingrepen bij Dow doen pijn in de regio Man komt tot inkeer m politiecel s PZC Vrijdag 6 februari 2009 23 Pontes Goese lyceum deed mee aan pilot van ministerie. door David Duijnmayer GOES - Vanaf 2011 moeten alle mid delbare scholieren een maatschap pelijke stage doen. Het Pontes Goe se lyceum deed dit schooljaar mee aan het proefproject. Ricardo Rijkse (14) speelt al een jaar of vier Zwarte Piet tijdens de sinterklaasviering op zijn oude ba sisschool. Gewoon, omdat hij dat leuk vindt. Dit jaar telde dat vrij willigerswerk opeens als school prestatie, want samen met Brian van de Plasse (14) liep Ricardo sta ge op de OBS Prinses Beatrix in Yerseke. Opletten op het school plein, de jongste kinderen helpen met opdrachtj es, en ook voor Zwarte Piet spelen dus. Leuk en leerzaam, vinden de jon gens. „Je krijgt een beeld van het 'Tachtig tot 90 procent van de leerlingen gaat zelf op zoek en vindt dan ook iets' werk dat leraren doen", zegt Ricar do. „En het is goed om in je vrije tijd iets voor een ander te doen." Afgelopen maand deden op het Pontes Goese Lyceum (locatie Bergweg) zo'n tachtig leerlingen uit VMBO 2 een maatschappelijke stage. De stages zijn onderdeel van een proefproject van het Ministe rie van Onderwijs, Cultuur en We tenschap (OCW). Het ministerie is dit schooljaar begonnen met de geleidelijke invoering van de maat- DEN HAAG - Een 24-jarige inwoner van Wemeldinge is gisteren in ho ger beroep door het Haagse ge rechtshof veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur wegens mishandeling van zijn vriendin. Ook kreeg hij zes weken voorwaar delijke gevangenisstraf. De straf wijkt af van het vonnis van de politierechter. Die veroor deelde hem tot verplichte agressie training en voorwaardelijke hech tenis. Ook moest de man een boe te betalen wegens uitschelden van een politieman. Het hof schold de ze boete kwijt. Op 17 augustus 2007 liepen de spanningen hoog op tussen de man en zijn vrien din. Hij verdacht haar ervan dat zij had gezoend met een ander. De volgende dag liep het opnieuw uit de hand toen de man zijn spullen ophaalde. De vrouw liep door een klap een bloedneus op. schappelijke stage. Vanaf 2011 moe ten alle middelbare scholieren in Nederland zo'n s,tage doen. „Het Goese Lyceum is al een aan tal jaren met maatschappelijke sta ges bezig", vertelt stagecoördinator Hester Kraaijeveld. Zorgcentra, ba sisscholen en sportverenigingen zijn populaire stageplekken, maar de leerlingen van het Goese Ly ceum wisten zich dit jaar ook nut tig te maken in het dierenasiel, bij het Leger des Heils en bij de Streekvervoerder komt nog niet aan alle klachten tegemoet. door Harmen van der Werf GOES - Busmaatschappij Connex- xion voert op korte termijn wijzi gingen door in de dienstregeling, die 14 december is ingegaan. Kam perland, Wissenkerke, Geersdijk en Kortgene blijven verstoken van avondvervoer. Ook op lijn 28 Hans- weert-Goes verandert er niets. De belangrijkste verandering die vervoerder Connexxion op Zuid- Beveland doorvoert, betreft lijn 23 's-Heerenhoek-Goes. Sinds 14 de cember regende het klachten over deze verbinding. Connexxion had een flink aantal ritten op lijn 23 ge schrapt, waardoor scholieren en andere reizigers eerder van huis moesten en op de terugweg vanuit Stoomtrein Goes-Borsele. „Een maatschappelijke stage kan van al les zijn", zegt Kraaijeveld. „Als het maar bij een onderneming is die niet gericht is op winst maken en waar ze vrijwilligers goed kunnen gebruiken." Doorgaans slagen leer lingen er wel in zelf een stageplek te vinden, weet Kraaijeveld. „In het algemeen vinden ze het ook erg leuk. Tachtig tot negentig pro cent van de leerlingen gaat zelf op zoek en vindt dan ook iets. Bijna Goes lang op een aansluiting moes ten wachten. Scholieren voerden uit ongenoegen een handtekenin genactie. Met succes. Connexxion ziet in dat de nood hoog is en ver ruimt al vanaf maandag het aantal middagritten van Goes naar 's-Heerenhoek en andersom. Van af 1 maart rijdt er op werkdagen ook 's ochtends een extra bus op lijn 23, vertrek vanuit dorp Borsse- le om 7.23 uur en aankomst in Goes om 8.10 uur. Connexxion voert de meeste wijzi gingen op 1 maart door. Lijn 20 Terneuzen-Goes wordt uitgebreid met extra ritten, onder meer in het weekeinde als studenten uit Na klachten van vooral .scholie ren voert Connexxion veranderin gen door in de dienstregeling, maar Noord-Beveland blijft (nog) verstoken van avondvervoer. door Emile Calon MIDDELBURG - Een verblijf van een aantal dagen in een politiecel in Torentijd in Middelburg bracht een Bevelander tot het besef dat hij echt moest stoppen met het mishandelen van zijn vriendin. Vijfjaar lang had de 24-jarige man haar geslagen en geschopt. Twee weken na de bevalling van het der de kind vond de vriendin dat het afgelopen moest zijn en zocht hulp. De Bevelander zat gisteren iedereen heeft wel een voetbalver eniging of oude basisschool waar ze wat hulp kunnen gebruiken." Ook een groep van dertig leerlin gen uit 3 vmbo deed in januari een maatschappelijke stage. In sa menwerking met SMWO deden zij een speciaal project in het Oos- terscheldeziekenhuis. Ze hielpen daar met de verhuizing van oude ziekenhuisbedden naar landen als Cuba, waar de bedden een tweede leven krijgen. Zeeuws-Vlaanderen naar hun stu dieplaats moeten. De eerste bus op lijn 39 Rilland-Goes gaat vijf minuten eerder rijden (7.14 uur) om de aansluiting in Goes op lijn 43 en 44 naar het Calvijn College te verbeteren. Lijn 51 's-Heer Arendskerke-Borssele wordt een ringlijn: 's-Heer Arendskerke, Le- wedorp, Nieuwdorp, 's-Heeren hoek Tolplein, Borssele, 's-Heeren hoek Tolplein, Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke. Provin cie-ambtenaar Ferry Chervet, die is belast met openbaar vervoer, er kent dat niet alle wensen worden gehonoreerd. De financiële midde len laten dat niet toe en het reizi gersaanbod is soms te klein. Er wordt voor Noord-Beveland nog naar een oplossing gezocht, in de vorm van een regiotaxi op afroep. Volgende week is daarover overleg gepland met Connexxion. schuldbewust voor drie Middel burgse rechters. Hij erkende vol mondig dat hij vreselijk fout was geweest. Hij vertelde dat hij voor heen geen raad wist met zijn emo ties en zijn agressie direct afrea geerde. Na zijn schorsing uit het voorarrest volgde hij een gedrags cursus. Ook gaat hij nu sporten als hij voelt dat de spanningen op lopen. Dat helpt prima. Sinds zijn verblijf in Torentijd heeft hij, zo vertelde hij, nooit meer geslagen. TERNEUZEN - De reorganisatie bij Dow en de aangekondigde bezuini gingen op de bedrijfsvoering bij het chemiebedrijf zullen het ko mende jaar pijnlijke gevolgen heb ben voor de onderaannemers uit de streek. In november bracht Dow het werk voor derden op de vestiging in Terneuzen al drastisch terug. Voor tweehonderd van de nor maal gesproken zeshonderd inge huurde medewerkers van derden bleek er geen werk meer te zijn. Op dit moment werken er nog een kleine vierhonderd contrac tors op de fabrieken. Twee projecten, de bouw van een nieuwe polyolfabriek en de moder nisering van een fenolfabriek, ver gen de inzet van niet-Dowmen- sen. Deze projecten worden echter dit jaar nog afgerond, waardoor honderden contractbanen verlo ren driegen te gaan. Ook heeft Dow aangekondigd om diverse onderhoudsprojecten op te schorten. Voor ander onder houdswerk worden nu Dowmede- werkers ingezet. Voor FNV Bondgenoten is het ver lies aan arbeidsplaatsen in de che mie reden een bijeenkomst te be leggen op 11 februari voor leden en niet-leden in het Meulegat in Sluiskil. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. WEEKEND IMMM Zaterdag 7 en zondag 8 februari 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. caramBwlt Bruisend centrum voor bowling, biljart en brasserijen 1 uur bowlen, 3 gangenmenu 4 consumpties 27,50 2 uur bowlen, 3 gangenmenu 6 consumpties 36,50 Iedere maand een nieuw menu Da Vinciplein 14 4462 GX Goes 0113-227373 Naast de Zeelandhallen Open 1 dagen per week vanaf 14.00 uur (weekend vanaf 12.00 uur) 3 er Honderdelf leerlingen van Pontes Goese lyceum ontvingen gisteren een certificaat voor het succesvol afronden van hun maatschappelijke stage. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63