Schouwen-Duiveland kijkt uit Club én gemeente wachten af Ondernemers op dam eisen bereikbaarheid Goedereede wil 'graag' overleg Schelpen vormen banken langs randen Crevelingen celebrate your day! 1 8 Vrijdag 6 februari 2009 PZC S Onduidelijkheid over plateau bij Zierikzeese watersportvereniging. ZIERIKZEE - Watersportvereniging Zierikzee wordt voorlopig nog geen eigenaar van een deel van de haven in Zierikzee. Het huurcon tract met de gemeente is met drie jaar verlengd. De partijen laten de realisatie van een plateau boven aan de dijk van elkaar afhangen. Bij de nieuwe loopbrug tussen het clubhuis en de dijk wilde WSV-voorzitter Leen Noordhoek graag ook een plateau: „De havendijk is een door gaande fietsroute die in de zomer erg druk is. De loopbrug komt daar direct op uit, wat kan zorgen voor onveilige situaties. Een pla teau lost dat op. We wachten nu op een voorstel van de gemeente. Dan beslissen we of we het willen, want we moeten het wel huren." Maar de gemeente is niet van plan om tijd en geld in een ontwerp te steken waarvan niet zeker is of het uitgevoerd wordt, zegt ambtenaar Astrid Ghering. „We wachten dus op de beslissing van de vereni ging." COEDEREEDE - De gemeente Goede reede kiest eieren voor haar geld. De gemeenteraad gaat in op een voorstel van de gemeente Oostflak- kee om, samen met Dirksland en Middelharnis, een onderzoek in te stellen naar 'één organisatie op Goeree-Overflakkee met een pas sende bestuursvorm'. Dat onderzoek is een reactie op een ultimatum van de provincie Zuid-Holland: als de vier gemeen ten niet vóór april met een eigen initiatief voor meer samenwerking komen, moeten ze in 2012 waar schijnlijk fuseren. Goedereede was tot nu toe de grootste dwarsligger tijdens over leg over dit onderwerp. Die ge meente wil zoveel mogelijk zelf standigheid behouden en ziet al helemaal niks in een fusie. 'ledereen die wil blijven snurken, kan blijven snurken' Ed Troost, voorzitter van Recron Schouwen-Duiveland 'Het evenement leeft op Schouwen meer dan op Goeree' Wim Tanis, voorzitter van de Veero De vierde editie van Concert at Sea staat op stapel. Het evenement wordt weer groter met Marco Borsato als grote trekker op vrijdag. door Melita Lanting en Martijn de Koning Twee maal 55.000 bezoe kers. Daar mikt de organi satie van Concert at Sea dit jaar op. Op de vrijdagavond 26 juni geeft Marco Borsato een compleet con cert en op de zaterdag is er - even als voorgaande jaren - ook een compleet festivalprogramma met onder meer Bief en Golden Ear ring. Voor de organisatie, maar ook voor de gemeente een hele klus. „Maar het is al bijna klaar hoor", zegt Rens Vermeer. Hij is projectleider namens de ge meente Schouwen-Duiveland en is druk met de voorbereidingen. „We hebben vorig jaar in oktober de evaluatie gehad van de vorige editie en zijn gelijk doorgegaan met de versie van 2009. Nu is de li- ne-up bekend gemaakt en wij zijn daar als overheid verschrikkelijk blij mee. Met Marco Borsato en de Golden Earring een echt familiefes tijn." Binnenkort worden alle plannen voor veiligheid, verkeer, terrein en zovoorts besproken en dan is de organisatie voor een groot deel rond. In de editie 2009 zijn voor de inwo ners van de omlig gende dorpen en bedrijven verbete ringen aangebracht. „We gaan wer ken met een stickersysteem voor lokaal verkeer. Dan hoeven men sen niet steeds weer uit te leggen waar ze wonen." Maar ook de weg- afzettingen worden op een andere manier geregeld. „Bij iedere afzet ting komt naast de verkeersregel aar iemand van de dorpsraad of het bedrijf inde buurt. Die weet precies of iemand net is weggere den voor een boodschap of dat ie mand naar een bedrijf moet." Vol gens Vermeer zal de nieuwe werk wijze veel irritaties voorkomen. Bij voorgaande edities werden nog wel eens mensen teruggestuurd als ze naar huis wilden. De rol van de overheid bij de orga nisatie is ook veranderd, legt Ver meer uit. „Dat past bij een terug tredende overheid. De organisatie maakt alle plannen en regelt alles en wij kijken of alles klopt en ver lenen de vergunningen. Het is ten- dagen het maximale bezoekersaan tal van 55.000 zal trekken levert volgens Vermeer geen extra proble men op. „We verwachten veel van de arrangementen. We hebben dit jaar 10.000 slaapplaatsen aan te bie den." Vorig jaar was het festival voor het eerst over twee dagen en toen bleek dat er veel gebruik werd gemaakt van de arrangemen ten inclusief overnachting. Ook wordt dit jaar weer ingezet op vervoer per rijden maar de borden te volgen' 'We adviseren mensen niet op de Tom Tom te phatsen^n Neder- land. Een gespecia liseerd bedrijf (Traffic Support) organiseert het maar de uitvoering ligt bij'Taxicentrale Renesse. „Er wordt veel gewerkt met onderne mers uit de regio", zegt Vermeer. Voor de automobilist verandert er niets. Het verkeer wordt met lus sen in de weg in de gaten gehou den en zodra het ergens stokt wor den alternatieve routes aanbevo len. „We adviseren daarom aan mensen om niet op de Tom Tom te rijden, maar de borden te vol gen", zegt Vermeer. slotte ook het feestje van de orga nisatie." De organisatie regelt bij voorbeeld zelf dat kleine brandjes worden geblust, daar komt geen brandweer aan te pas. Ook de me dische hulp rond het terrein wordt door de organisatie ingehuurd. Doordat de organisatie deze dien sten zelf inkoopt, kan het ook te gen scherpe tarieven. In voorgaan de jaren werden de kosten ge woon doorberekend. Dat Concert at Sea 2009 op beide De Brouwersdam staat tijdens Concert at Sea volledig in het teken van dat evenement. archieffoto Photographies De toeristische sector ziet de komst van de extra be zoekers naar Concert at Sea met groot vertrouwen tege moet. „Dat de trekpleister naar vrij dagavond gaat, is een uitstekende move", zegt Ed Troost, voorzitter van de Recron Schouwen-Duive land. Het nodigt bezoekers im mers uit een nacht extra in de om geving door te brengen. Volgens Troost is daar voldoende plek voor. „ledereen die wil blijven snurken, kan blijven snurken." De Veero, waarin de recreatieon dernemers van de Kop van Goeree en de Brouwersdam verenigd zijn, gaat langzaam inzien dat er uit Concert at Sea een slaatje valt te slaan. „Het evenement leeft op Schouwen meer dan bij ons", con cludeert voorzitter Wim Tanis. „Maar we beseffen dat mensen ook prima in Ouddorp kunnen overnachten." De Veero gaat daarom binnenkort in overleg met de VW om te kij ken wat er mogelijk is. Mogelijk sluit een aantal ondernemers zich nog aan bij de lijst ondernemers die een arrangement aanbieden: toegangskaartjes én overnachting samen voor een relatief lage prijs. De vereniging gaat verder ook pra ten met de organisatie van het con cert, vertelt Tanis. „We staan posi tief tegenover het evenement, want dat is goed voor de bekend heid van het gebied. Maar de on dernemers op de Brouwersdam moeten wel bereikbaar blijven." In het verleden ging dat een paar keer mis. „We willen dus goede af spraken maken." februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 VAN WESTEN van westen mannenmode zaamslag 0115 - 436 100 SIRJANSIAND - Fantastisch voor vogels én voor het zicht. Langs de Grevelingen, zoals hier bij Sirjansland, v -«I Tv-C- '1 'fTH-:-' .v groeien schelpenbanken, bestaande uit elders losge woelde schelpjes, spontaan aan. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58