Zeeland Voldoende op rapport van De Meije SCHOUWEN-DUIVELAND 25 17 25 Baas boven baas Niet zo fris Paaltjes in de berm moeten automobilist duidelijkheid brengen Officier wil verdachten verkrachting lange tijd weg uit samenleving Vrijdag 6 februari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Kwaliteit onderwijs is volgens inspectie weer op aanvaardbaar niveau. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het is nog géén tien met een griffel, maar sinds deze week voldoet de school voor spe ciaal basisonderwijs (SBO) De Meije in Zierikzee weer aan de ei sen van de onderwijsinspectie. Bij een periodiek kwaliteitsonder zoek in 2006 kreeg De Meije het predikaat 'zeer zwak'. De school kwam daarmee onder 'geïntensi veerd toezicht' van de inspectie te staan. „We waren te reactief We hadden onszelf duidelijker on derwijsdoelen moeten stellen", zegt directeur Jacob Mannessen van De Meije. „Dat is nieuw beleid van de inspectie en het komt erop neer dat wij van een kind van acht jaar al moeten aangeven of het la ter naar bijvoorbeeld het vmbo of naar de havo kan. We moesten dus voor elk kind een ontwikke lingsperspectief maken en daar heb je allerlei toetsen voor nodig. De inspectie vond verder dat we te weinig zichtbaar maakten wat we aan een kind hadden gedaan." Na het zware oordeel van de on derwijsinspectie is De Meije aan de slag gegaan. Mannessen: „We zijn begonnen met het maken van organisatie- en onderwijsplannen en daarna hebben we ons eigen kwaliteitssysteem ingevoerd. Mo menteel hebben we voor elk kind een ontwikkelingsperspectief." Eind november vorig jaar kreeg De Meije opnieuw de inspecteur over de vloer. Afgelopen maandag viel het definitieve rapport in de bus. „Een school gaat over het alge meen van 'zeer zwak', via 'zwak' naar de kwalificatie 'basisarrange ment'. Wij hebben die tussenstap overgeslagen en zijn binnen twee jaar naar het normale niveau ge- [J* School voor speciaal basisonder- wijs De Meije in Zierikzee is stempel 'zeer zwak' kwijt. Onder wijsinspectie heft regeling toe zicht op. gaan," vertelt Mannessen niet zon der trots. In het rapport laat de in spectie weten dat het onderwijs op De Meije 'weer op een aan vaardbaar niveau' is gebracht en dat er daarom geen toezicht meer nodig is. Dat heeft wel een paar centen ge kost, al kan Mannessen niet zeg gen hoeveel precies. „Voor het kwaliteitssysteem hebben we ie mand aangetrokken die daar drie maanden lang, drie dagen per week mee bezig is geweest. Verder hebben we enkele dagen per maand pedagogisch advies gehad. Dan heb je het over niet geringe bedragen. Daar is een deel van die omstreden bruidsschat van de stichting Obase voor gebruikt." Mannessen houdt zich buiten het geharrewar over deze centen door gemeente en onderwijskoepel Oba se, maar was het toch zat dat zijn school in discussies telkens als 'slecht presterend' werd opge voerd. „Kijk, wij zijn de enige SBO-school op Schouwen-Duive- land. Als wij het niet goed doen, houden ouders hun kinderen op de gewone basisschool of sturen ze naar een SBO buiten het eiland. Dit was geen leuke periode, maar we hebben er toch veel aan gehad. We zijn beter geworden", blikt Mannessen terug. SBO De Meije De Meije geeft les aan kinde ren die ernstige leer- of ge dragsproblemen hebben. Dit schooljaar telt De Meije 51 leerlingen, verdeeld over vier groepen. Hoewel De Meije onder het be stuur van de openbare basis scholen (Obase) valt, zitten er ook streng gelovige kinderen op. Dat komt omdat De Meije de enige speciale basisschool van Schouwen-Duiveland is. Sinds 2 februari voldoet de school weer aan de eisen. Dit oordeel is binnen vier weken te lezen op de internetsite: www.onderwijsinspectie.nl ZIERIKZEE - Hij is hoog, de graansilo aan 't Sas in Zierik zee. Iets meer dan zevenenveertig meter, om precies te zijn. Maar tegen de kraan die er gisteren boven hing, moet de toren van het CZAV het toch afleggen. Die coöperatie had overigens niks te maken met de werk zaamheden. KPN, dat net als een aantal andere provi ders dankbaar gebruik maakt van de hoogte van de silo voor het uitzenden van signalen, zette de kraan in voor het plaatsen van nieuwe antennes. foto Ronald den Dekker Installatie Rabelink op Politie controleert op Schade door gladheid vrijdag de dertiende inhalen Dammenroute in Burgh-Haamstede ZIERIKZEE - Gerard Rabelink wordt op vrijdag 13 maart geïnstalleerd als nieuwe burgervader in Schou wen-Duiveland. De installatie vindt plaats in een buitengewone raadsvergadering die om 16.00 uur begint in het ge meentehuis. De 55-jarige Rabelink begint op 15 maart aan zijn nieuwe baan. Hij is nu nog burgemeester in de Limburgse gemeente Maasbree. OUDDORP - In de ochtendspits zou het inhaalverbod op de Dammen route (N57, richting Rotterdam) stelselmatig worden genegeerd, zo meldden weggebruikers aan de po litie. Maar bij een controle woens dagochtend tussen 5.30 en 7.00 uur bleek dit mee te vallen. Slechts één automobilist kreeg hiervoor een bekeuring. Eenmaal bezig, schreef de politie nog negen bon nen uit voor te hard rijden. BURGH-HAAMSTEDE - Twee auto's raakten gisterochtend in Burgh-Haamstede beschadigd bij eenzijdige ongelukken. Beide be stuurders hadden last van de glad heid. Op de Boeijesweg reed iemand tegen een lantaarnpaal. Op de Zandweg belandde een auto tegen de gevel van een woning. Rolluik en muur van het huis liepen scha de op. Die vrouw uit Dreischor heeft sinds een poosje last van muizen in haar huis. Gif moest de oplossing brengen, maar dat heeft weer een ander nadeel: ze ontdekt nu alle maal muizenlijkjes in haar huis. Nu is ze niet zo'n held, dus veel meer dan snel de doos of kast weer dichtgooien kan ze niet bedenken. Niet zo fris, dat weet ze ook wel. Tip? redactie@pzc.nl Ze móet wat doen. Maar liever morgen dan vandaag. Die opmer king van haar zoontje hielp ook niet echt. Toen ze gisteren een weer zinwekkende geur ontwaarde, wist ze: nü ruim ik die beesten op. Een stemmetje uit de keuken deed die voornemens meteen weer verande ren. 'Sorry mama, ik heb net een heleboel scheetjes gelaten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57