Afrika-lespakket daagt kinderen uit Eerste stap naar betere huisvesting Man komt tot inkeer na verblijf in politiecel Gospelkoren Handschoenen trekken bekijks P®IH& I MP Phenom 9550 Quad Ingrepen bij Dow doen regio pijn BPZC Vrijdag 6 februari 2009 21 HEINKENSZAND Een eerste stap is gisteravond gezet naar een betere huisvesting voor medewerkers van de gemeente Borsele. Na enige aarzeling stemde de hele gemeenteraad in met het beschik baar stellen van geld voor de zoek tocht naar een architect met het beste ontwerp voor renovatie en uitbreiding van het Borselse ge meentehuis in Heinkenszand. De Lokale Partij Borsele en PvdA had den er moeite mee dat er bij voor baat meer kantoorruimte in de uit breiding komt dan (nu) noodzake lijk is. Voordeel daarvan is wel dat er geen noodhuisvesting hoeft te komen. Tijdens de renovatie van het huidige gemeentehuis kunnen ambtenaren namelijk in de uitbrei ding bivakkeren. „Laten we vooraf nog bekijken wat duurder of goed koper is, die grotere uitbreiding of noodhuisvesting", legde burge meester Jaap Gelok aan PvdA en LPB voor. Ze accepteerden dit tus senvoorstel. Het werk aan het ge meentehuis is gepland in 2011 en duurt naar verwachting twaalf tot veertien maanden. THOLEN - Vier Thoolse koren ge ven morgen een concert in De Meulvliet in Tholen. Polyhymnia uit Oud-Vossemeer, Clarity uit Sint Maartensdijk, Young Voices uit Sint Annaland en Inside Out zingen vanaf 19.30 uur. Zesduizend leerlingen van 34 Bevelandse scholen doen mee. door Frank Balkenende GOES - Zesduizend leerlingen van Bevelandse basisscholen kunnen zich vanaf de eerste week in maart enkele maanden creatief uitleven met een lespakket over Afrika. Het onderwijsproject, dat Goes heeft laten ontwikkelen in het kader van het Afrikajaar, moet 30 juni uitmonden in een swingende eind- manifestatie in Sportpunt Zee land. Het Goese bedrijf Creative Kids Concepts heeft op verzoek van de gemeente een themapakket ge maakt. Directeur Virginie Gmelich Meijling is daarbij niet over één nacht ijs gegaan. „Opdracht was om een breed beeld van Afrika- te geven. Vooral geen zielig beeld. Te gelijkertijd moet je grenzen stel len, want de realiteit in sommige Afrikaanse landen is gruwelijk. Dan praat je bijvoorbeeld over vrouwenbesnijdenis en kindsolda ten. Te zware thema's voor een ba sisschool." Om heel Afrika aan bod te laten komen, heeft Gmelich Meijling een slim plan voor 'hoofd, hart en handen' ontworpen. „Elke deelne mende school gaat aan de slag met één land. Zo passeert binnen dit project het hele continent de re vue, van Marokko tot Madagascar. Vervolgens pakt binnen de school elke groep een thema op. Zo gaat groep één trommels maken, groep twee maskers, speelt groep drie zelf in een sprookje en maakt groep vier speelgoed voor kinde ren in Afrika. Groep vijf buigt zich over flora en fauna, groep zes kijkt naar de samenleving in het land, groep zeven behandelt voorzienin gen en infrastructuur en groep acht gaat aan de slag met mode, handel en microkredieten." Het onderwijspakket is zeer infor matief (elke school krijgt ook twee royale naslagwerken), educatief en 'Leerlingen vinden een project pas echt leuk als ze zelf iets kunnen scheppen' interactief (links naar bronnen op internet, school-tv). Het stimu leert leerlingen informatie te zoe ken en daagt hen uit creatief met de handen te zijn. „Leerlingen vin den een project vaak pas echt leuk als ze zelf iets kunnen scheppen." Goes heeft het onderwijspakket ook aangeboden aan scholen in an dere Bevelandse gemeenten. De respons is overweldigend. „Inmid dels doen 34 scholen mee. Dan praat je over 340 groepen en zes duizend leerlingen", zegt Cock van den Wijngaard, één van de coördinatoren van het Afrikjaar. Alle creatieve producten die uit de lesmap voortkomen - zo worden bijvoorbeeld de uitvoeringen van de sprookjes gefilmd - zijn 30 juni te zien in Sportpunt Zeeland. Elke school krijgt daar een eigen stand. Alle groepen vijf beschilderen de achterwanden van de stands met planten en dieren uit Afrika. Het wordt een swingende slotmanifes tatie met film, muziek en hapjes. Overigens zoekt de organisatie nog 'Afrika-kenners' die op scho len hun verhaal willen doen. Owww.pzc.nl/afrikajaar www.creativekidsconcepts.nl foto Willem Mieras Virginie Gmelich Meijling van Creative Kids Concepts heeft voor Bevelandse basisscholen een lespakket over Afrika gemaakt. - - iMHn JMHA COMPUTERS e AMD Phenom Quad-Core 9500 2 Gb DDR2 WD 640Gb Satalll 16Mb cache 16-in 1 kaarlezer DVD +/- DL Rewriter 20x Windows Vista Premium Nu €599,00 2 jaar garantie Imha vof Goes Kreukelmarkt 7 4461 HWGOES t: 0113-231025 f:0113-231143 w: www.imha.com w: info@imha.com 's-GRAVENPOLDER - Leo Goedegebu- re uit 's-Gravenpolder maakte afge lopen maandag een vreugdespron getje. In de krant stond een foto van een waslijn met eerder bij het schaatsen op de Zwaakse Weel ver geten handschoenen. Leo zag zijn motorhandschoenen, ging woens dag kijken, maar ze waren al weg. Hij doet nu een oproep: 'Mochten ze niet bevallen, geef ze dan bij ons af, aan de Goesestraatweg 7'. Bevelander verdacht van lang mishandelen van zijn vriendin. door Emile Calon MIDDELBURG - Een verblijf van een aantal dagen in een politiecel in Torentijd in Middelburg bracht een Bevelander tot het besef dat hij echt moest stoppen met het mishandelen van zijn vriendin. Vijf jaar lang, vanaf het moment van samenwonen tot zijn aanhou ding door de politie, had de 24-jari- ge man haar geslagen en geschopt. Twee weken na de bevalling van het derde kind vond de vriendin dat het afgelopen moest zijn en zocht zij hulp. Vooral ook omdat haar oudste dochter steeds meer last begon te krijgen van de mis handelingen van haar moeder. De Bevelander zat gisteren schuld bewust voor drie Middelburgse rechters. Hij erkende volmondig dat hij vreselijk fout was geweest. Hij vertelde dat hij voorheen geen raad wist met zijn emoties en dat hij zijn agressie direct afreageerde. Na zijn schorsing uit het voorar rest volgde hij op advies van de re classering een gedragscursus. Ook gaat hij nu sporten als hij voelt dat de spanningen oplopen. Dat helpt volgens hem prima. Sinds zijn ver blijf in Torentijd heeft hij, zo ver telde hij, nooit meer geslagen en geschopt. Officier C. de Kimpe was blij met de verandering in het gedrag van de Bevelander. Ze voerde wel aan dat er moest worden gestraft, want het gedrag van de man was echt ontoelaatbaar. Terug naar To rentijd hoeft hij echter niet van haar. Ze eiste een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en tach tig uur werkstraf. Uitspraak 18 februari. TERNEUZEN - De reorganisatie bij Dow en de aangekondigde bezuini gingen op de bedrijfsvoering bij het chemiebedrijf hebben het ko mende jaar pijnlijke gevolgen voor de onderaannemers uit de streek. In november bracht Dow het werk voor derden in Terneuzen al drastisch terug. Er werken nu nog een kleine vierhonderd contrac tors op de fabrieken. Twee projec ten, de bouw van een nieuwe po- lyolfabriek en de modernisering van een fenolfabriekan, vergen de inzet van niet-Dowmensen. Deze projecten worden dit jaar afge rond, waardoor honderden con- tractbanen verloren dreigen te gaan. Voor FNV Bondgenoten is deze ontwikkeling reden voor een bijeenkomst op 11 februari (19.30 uur) in het Meulengat in Sluiskil. Op 29 januari 2009 is ten laste van G. van den Berg (geb. 26-6-1979), thans zijnde zon der bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslaglegging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden ver kregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar derkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5,4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45