iets voor een ander te doen' aan de samenleving is vanaf 2011 verplicht 'Opnieuw praten over monument' 'De Piraat' B PZC Vrijdag 6 februari 2009 1 9 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle schappelijke stage moeten doen. Volgens het ministerie van OCW zijn daarvoor tussen de 100.000 en de 130.000 stageplaatsen nodig. Om iedere leerling aan een stage plaats te kunnen helpen, zijn daar om ook stagemakelaars actief: orga nisaties of personen die bemidde len tussen scholieren die zelf geen stage kunnen vinden en vrijwilli gersorganisaties of verenigingen die nog wel wat hulp kunnen ge bruiken. In Zeeland heeft SMWO deze taak op zich genomen. Vol gens Hester Kraaijeveld, stagecoör dinator van het Goese lyceum, is het vinden van een plek tot nu toe echter geen enkel probleem ge weest: „Vrijwilligers zijn altijd wel ergens nodig." De maatschappelijke stage wordt stap voor stap in het lesprogram ma ingevoerd. In september 2008 is begonnen met een aantal proe ven; landelijk doen 61.000 leerlin gen dit schooljaar een maatschap pelijke stage. Ook is er met ingang van het schooljaar 2008/2009 een financieringsregeling voor scholen die maatschappelijke stages aanbie den. In Zeeland wordt de invoering van de verplichte maatschappelijke sta ge gecoördineerd door het stage bureau Move Your Credit. Als extra stimulans kunnen scholieren bij dat bureau punten verdienen met de werkzaamheden. Met die 'credits' kunnen kortingen op een filmkaartje of een workshop wor den verdiend. Acht middelbare scholen nemen deel aan de Zeeuwse pilot. Op Walcheren zijn dat het Schelde- mond College, CSW, SSG Neha- lennia, OPDC Griffioen en het Cal- vijn College in Middelburg; In Zeeuws-Vlaanderen SSG De Rede en het Zeldenrust-Steelantcollege; op Schouwen-Duiveland het Pon tes Pieter Zeeman college en op de Bevelanden het Goese Lyceum. Dorpsraad Colijnsplaat twijfelt aan draagvlak voor kunstwerk. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - De dorpsraad van Colijnsplaat wil dat er nogmaals een informatiebijeenkomst wordt gehouden over de plaatsing van een monument voor de 117 ver dronken Zeeuwse dorpen. „Ik heb het idee dat er met name onder de wat oudere autochtone inwoners geen draagvlak is" zegt voorzitter Hendrikjan Hoffman. Over een monument voor de ver dronken dorpen wordt al lang ge praat. Het oorspronkelijke idee van schrijver Kees Slager werd in 2000 omarmd door de provincie. Het vinden van een geschikte loca tie bleek echter een zeer moei zaam proces. Uiteindelijk is ervoor gekozen het kunstwerk - een 7,5 meter hoge to renspits waaruit op gezette tijden geluiden klinken - op de Oostzee dijk te plaatsen, ter hoogte van de Molenweg. De bedoeling is dat het monument er dit jaar komt, gelijk tijdig met de aanleg van een fiets pad en geplande dijkverzwarings werkzaamheden. Het ontwerp-be- stemmingsplan ligt sinds deze week ter inzage. Na meerdere bijeenkomsten in Co lijnsplaat in 2007 en de belofte aan passingen aan met name het ge luid (dat te veel aan de watersnoodramp deed denken) te doen, leken de dorpsbewoners ak koord te gaan met de komst van het monument. Dorpsraadvoorzitter Hoffman is daar nog niet zo zeker van. „Het probleem is dat dit een wens is van de provincie, niet van de be volking. Met name van oudere in woners hoor ik dat ze er niet op zitten te wachten. Ook binnen de dorpsraad is er op dit moment geen draagvlak. Het past niet in het landschap, juist dit stukje kust is nog redelijk onaangetast", zegt Hoffman. Het ontwerp-bestemmingsplan is te lezen op www.noordbeveland.nl Calvijnkoren zingen samen voor Colombia WEMELDINGE - Koren van het Cal- vijn College zingen zaterdag in de Maartenskerk in Wemeldinge. Het Grootkoor, Kleinkoor en Instru mentaal Ensemble treden vanaf 19.30 uur op. Ook jeugdkoor Het Kleinood uit Aagtekerke is te ho ren. De organisatie is in handen van stichting Woord en Daad. Tij dens het concert is er een collecte voor vluchtelingen in Colombia. Woord en Daad zorgt daar voor voedsel, huisvesting, medische zorg en onderwijs, met name voor kinderen. Uitleg over beginnen hobby-aquarium KAPELLE - Theo Verheij geeft van daag een lezing in het vereni gingslokaal van De Vuurneon in Kapelle. Verheij is voorzitter van de Neder landse Bond Aqua Terra (NBAT), de overkoepelende organisatie voor vivariumhouders. Hij gaat in op beginnersfouten. Verder laat hij Japanse Ama- no-aquaria zien. Dat zijn architecto nisch ingerichte waterbakjes met mos en op bonsai lijkende plan ten. De lezing begint om 20.00 uur aan de Bruellisstraat 21. 'Wel contact gemeente met Inter Scaides' KRUININGEN - De eigenaren van tweesterrenrestaurant Inter Scai des in Kruiningen zijn wel degelijk benaderd door de gemeente Rei- merswaal over de plannen voor een industrieterrein in de polder Schorebrug. Dat zegt burgemees ter Jan Huisman. „Ik heb daar op 6 oktober vorig jaar bij hen thuis een gesprek over gehad." Huisman reageert op een artikel dat gisteren in deze krant stond. Daarin gaf me de-eigenaresse Claudia Brevet aan teleurgesteld te zijn dat de gemeen te hen links zou laten liggen. Hierbij delen wij u mede dat mevrouw mr J.E. Pasop per 5 februari 2009 tot notaris te Borsele is benoemd. Vanaf deze datum gaat het kantoor te Heinkenszand verder als één van de drie vestigingen van Meijling Sarneel Notarissen op De Bevelanden. mr J.E. Pasop, notaris Postbus 27 tv I 4450 AA Heinkenszand MeijlinQ Warande 9 a tel.: 0113-561297 fax: 0113-562015 heinkenszand@meijling-sarneel.nl lotarissen vy Sarneel Borsele Kapelle Reïmerswaal www.meiilina-sarneel.nl lyceum ontvingen gisteren een certificaat voor het succesvol afronden van hun maatschappelijke stage. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43