PZC 17 Connexxion zet extra bussen in Vuurwerkvandalen Yerseke gepakt f ivu.11 25 25 lift WMb Niet zo fris Vrijdag 6 februari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Paaltjes in de berm moeten automobilist duidelijkheid brengen Officier wil verdachten verkrachting lange tijd weg uit samenleving Streekvervoerder komt nog niet aan alle klachten tegemoet. door Harmen van der Werf GOES - Busmaatschappij Connex xion voert op korte termijn wijzi gingen door in de dienstregeling, die 14 december is ingegaan. Maar het bedrijf komt zeker niet aan alle klachten tegemoet. Kamperland, Wissenkerke, Geersdijk en Kortge- ne blijven verstoken van avondver- voer. Ook op lijn 28 Hans- weert-Goes verandert er niets. De belangrijkste verandering die vervoerder Connexxion op Zuid- Beveland doorvoert, betreft lijn 23 's-Heerenhoek-Goes. Sinds 14 de cember regende het klachten over deze verbinding. Connexxion had een flink aantal ritten op lijn 23 ge schrapt, waardoor scholieren en an dere reizigers eerder van huis moes ten en op de terugweg vanuit Goes lang op een aansluiting moesten wachten. Scholieren voerden uit ongenoe gen een handtekeningenactie. Met succes. Connexxion ziet in dat de nood hoog is en verruimt al vanaf maandag het aantal middagritten van Goes naar 's-Heerenhoek en andersom. Vanaf 1 maart rijdt er op werkdagen ook 's ochtends een extra bus op lijn 23, vertrek vanuit dorp Borssele om 7.23 uur en aan komst in Goes om 8.10 uur. Connexxion voert de meeste wijzi gingen op 1 maart door. Lijn 20 Ter- neuzen-Goes wordt uitgebreid met Na klachten van vooral scholie ren voert Connexxion veranderin gen door in de dienstregeling, maar Noord-Beveland blijft (nog) verstoken van avondvervoer. extra ritten, onder meer in het weekeinde als studenten uit Zeeuws-Vlaanderen naar hun stu dieplaats moeten. De eerste bus op lijn 39 Rilland-Goes gaat vijf minu ten eerder rijden (7.14 uur) om de aansluiting in Goes op lijn 43 en 44 naar het Calvijn College te ver beteren. Lijn 51 's-Heer Arendsker- ke-Borssele wordt een ringlijn: 's-Heer Arendskerke, Lewedorp, Nieuwdorp, 's-Heerenhoek Tol- plein, Borssele, 's-Heerenhoek Tol- plein, Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke. Provincie-ambtenaar Ferry Cher- vet, die is belast met openbaar ver voer, erkent dat niet alle wensen worden gehonoreerd. De finan ciële middelen laten dat niet toe en het reizigersaanbod is soms te klein. Chervet noemt als voor beeld Noord-Beveland. ,,'s Avonds zijn daar te weinig klanten." Er wordt voor Noord-Beveland nog naar een oplossing gezocht, in de vorm van een regiotaxi op afroep. Volgende week is daarover overleg oenland met Connexxion. Voor een overzicht van alle wijzi- gingen zie: www.pzc.nl of www.connexxion.nl door Raymond de Frel YERSEKE - De politie heeft vier mannen in leeftijd van zestien tot dertig jaar uit de gemeenten Rei- merswaal en Kapelle aangehouden voor vernielingen en het afsteken van een vuurwerkbom op ou dj aarsdag in Yerseke. De explosie ging gepaard met een flinke vuurzee, die gevaar oplever de voor de directe omgeving. De daders plaatsten een filmpje van de knal op internet. De politie on derzocht die beelden en hoorde di verse getuigen. Dat resulteerde de ze week in de aanhouding van de vier mannen. Twee van hen zijn ook verant woordelijk voor het afsteken van een vuurwerkbom op de zeedijk in Yerseke eind december 2007. Toen sneuvelden in de buurt van de jachthaven diverse tuiten door de explosie. Tijdens de meest re cente oudjaarsdag vernielde het viertal door het afsteken van een bom en lawinepijlen onder meer straatpaaltjes, een elektriciteitskast je, een lantaarnpaal en een ver keersbord. Ook werd de heg rond om de kerk in brand gestoken. De mannen handelden onderling in illegaal vuurwerk. Het kwartet is inmiddels weer vrij. Ze moeten binnenkort voor de rechter ver schijnen. Die vrouw uit Dreischor heeft sinds een poosje last van muizen in haar huis. Gif moest de oplossing brengen, maar dat heeft weer een ander nadeel: ze ontdekt nu alle maal muizenlijkjes in haar huis. Nu is ze niet zo'n held, dus veel meer dan snel de doos of kast weer dichtgooien kan ze niet bedenken. Niet zo fris, dat weet ze ook wel Tip? redactie@pzc.nl Ze móet wat doen. Maar liever morgen dan vandaag. Die opmer king van haar zoontje hielp ook niet echt. Toen ze gisteren een weer zinwekkende geur ontwaarde, wist ze: nu ruim ik die beesten op. Een stemmetje uit de keuken deed die voornemens meteen weer verande ren. 'Sorry mama, ik heb net een heleboel scheetjes gelaten'. Topkidz kinderen gezonder leren leven. Even tueel aanwezige zwembandjes moeten er dus af. Leerlingen van de groepen 6 en 7 werken tot en met de zomervakantie onder begelei ding van een diëtiste, een psycholoog en twee fysiotherapeuten aan hun gewicht en ge zondheid. Gisteren was de eerste fitnessles, waarin de kinderen buikspieroefeningen de den en moesten fietsen en hardlopen. foto Willem Mieras filmpje op www.pzc.nl/bevelanden GOES - Kinderen van de Goese basisschool De Tweemaster werken zich in het zweet in de fit nessruimte van het CIOS in Goes. In het kader van 'De jeugd heeft de toekomst' wil stichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41