Vraagtekens bij plotse Stijlvolle karaf in centrum belangstelling Voetbalschool Noad'67 brengt Sint Philipsland LEZERSENTRA PZC men u* 30 Vrijdag 6 februari 2009 PIC Club kandidaat voor Richard Krajicek Foundation Award. door Roelamdl van Vliet SINT PHIL1PSLAND - Het zou zo maar kunnen dat voetbalvereni ging Noad'67 uit Sint Philipsland volgende week woensdag de Ri chard Krajicek Foundation Award in de wacht sleept. De jaarlijkse voetbalschool, waarvan in 2008 de vierde editie was, is de Zeeuwse in zending bij de landelijke verkie zing. „Er is tienduizend euro te ver dienen", weet Theo Gorissen, één van de initiatiefnemers, „én veel eer." Even terug naar 2005. Hoe is het toen allemaal begonnen? „We zochten een activiteit voor onze eigen jeugd om de herfstva kantie door te komen. Toen zijn we op het idee gekomen van de voetbalschool: drie dagen leven als profvoetballer. En dan is er niets leukers voor die kinderen als er wat oud-profs trainingen komen geven. In dat eerste jaar waren dat Dennis en Gérard de Nooijer. La ter hebben we Jean-Paul van Gas tel hier gehad." Het was dus meteen een succes. „Jazeker. De kinderen waren heel enthousiast." En groeide de deelname ook? „Nou, dat niet. We hebben een niet al te groot complex. Er doen steeds zo'n 75 kinderen aan mee en dat is een mooi aantal. We heb ben wel kleine ideeën over uitbrei ding, over het toelaten van kinde ren van buiten Noad'67, maar we hebben nog geen concrete plan nen." De vierde editie van de voetbal school was anders dan de voorgaan de drie. Het draaide daarin om jeugd, sport én techniek. Waarom die laatste toevoeging? „Het ging ons erom dat kinderen weten dat er ook na of naast de sport nóg een carrière is. Een maat schappelijke carrière. Samen mét een aannemingsbedrijf en kennis instituut Fundeon hebben we ge probeerd de kinderen warm te ma ken voor techniek, in dit geval weg- en waterbouw. Dus gaven we de kinderen bijvoorbeeld de opdracht om met hout, zand en water bruggen te bouwen. En bin nen de groepjes was er ook een heuse taakverdeling: de één was opzichter, de ander bouwer. Ze leerden dat je alleen door goede sa menwerking - net als op het voet balveld - tot een goed resultaat komt." Was dit eenmalig of gaat Noad'67 op dezelfde manier verder? „We willen bij de vijfde editie weer iets met techniek doen. Maar dan met een andere tak, de IT bij voorbeeld." Wanneer dachten jullie dat de voet balschool een aardige inzending zou zijn op de Richard Krajicek Founda tion Award? „Eerlijk gezegd wisten we zelf niet dat er zoiets was. SportZeeland wees ons erop. Ze zeiden: 'jullie initiatief is zo leuk, jullie zouden je moeten aanmelden'. En van het één kwam het ander. Afgelopen vrijdag zijn we op het Sportgala ge kozen tot Zeeuwse winnaar en nu gaan we naar Rotterdam voor de landelijke verkiezing." Hoe gaai dat woensdag in z'n werk? „We moeten er om tien uur zijn om onze stand op te bouwen in Ahoy, waar het ABN/Amro tennis toernooi is. Vanaf elf uur zullen toernooidirecteur Richard Krajicek en de andere juryleden langs alle twaalf stands lopen en dan kan ie dereen zijn project verkopen. Er gens aan het begin van de middag worden in een officieel gedeelte de nummers één, twee en drie be kendgemaakt." Spannend? „Tuurlijk. Het zou heel mooi zijn als we bij de beste drie komen. Maar het is al heel leuk voor de club dat we erbij zijn en we zetten er Sint Philipsland mee op de kaart." De voetbalschool van Noad'67 (Sint Philipsland) dingt volgende week woensdag in Rotterdam mee naar de Richard Krajicek Foundation Award. Design: Jakob Wagner Een prachtig gedekte tafel is helemaal af met deze stijlvolle karaf. Bij het inschenken worden verfrissende extra's als munt blaadjes en limoenpartjes door het deksel tegen gehouden. 4 ikbestelsnel op www.pzc.nl/woonwinkel Adviesprijs 47.95 Lezersprijs €34,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON KARAF GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de Jakob Wagner Karaf a 34,95* (46290) exclusief verzendkosten van 4,50. Om Ov geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/girorekening handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar_ Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. een herdenkingsbijeenkomst de laatste eer foto's Hanson Josef De ploegen die deelnemen aan de Ronde van Qatar betonen tijdens aan hun overleden collega Frederiek Nolf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32