PSV weet weer wat aanvallen is PZCI29 30 en 31 31 Belgische wielrenner dood gevonden in de Ronde van Qatar Vrijdag 6 februari 2009 Noorwegen kijkt reikhalzend uit naar duel Kramer-Bokko Tip? sport@pzc.nl Dzsudzsak verzorgt helft van de productie tegen ADO Den Haag. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV heeft; de lust om aan te vallen weer helemaal terug gevonden. Overtuigend en zelden versagend duwde het ADO Den Haag gisteravond omver (6-0). Al le doelpunten, waarvan drie door Balazs Dzsudzsak, kwamen via de flanken tot stand. PSV is nu tien wedstrijden op rij ongeslagen. Van die tien duels heb ben de laatste twee voor het mees te zelfvertrouwen gezorgd. Sinds het vertrek van coach Huub Ste vens zien de spelers hun behoefte aan een offensieve strijdwijze veel meer gehonoreerd dan voor die tijd. Het effect is vooralsnog uiter mate positief! Het team viel giste ren zo gretig aan, dat het geen mo ment tot verdedigen kon worden gedwongen. Hoewel de overwinningen op De Graafschap en ADO Den Ha^g geen graadmeters voor de ware kracht van PSV zijn, bewijzen ze wel dat de spelers een hoge klasse ring nog niet uit het hoofd hebben gezet. Velen van hen, Dzsudzsak, Amrabat en Culina voorop, groei den gisteren naar een niveau dat ze dit seizoen nog niet of nauwe lijks hebben bereikt. De filosofie van de nieuwe trainer Dwight Lodeweges is daaraan niet vreemd. „Onze vleugelspelers móe ten hun tegenstanders opzoeken en een actie maken. Niet mogen maar móeten", stelt hij. „Dat mag zo vaak fout gaan als ze maar wil- Met een 6-0-zege op ADO Den Haag bewijst PSV dat het een ho ge eindklassering in de eredivisie nog niet uit het hoofd heeft ge zet. len. Als ze hun acties maar met volle overtuiging maken." Het vertrek van Stevens lijkt bevrij dend te werken. Dit PSV sluit veel beter aan bij de aard en de per soonlijkheid van de spelers. Zon der zijn oren naar hen te laten han gen, anticipeert Lodeweges op het geen er in de kleedkamer leeft. Hij eist, net als Stevens dat deed, disci pline en verantwoordelijkheidsge voel maar perst zijn eisen niet in een keurslijf van ge- en verboden. Lodeweges kreeg er een team voor terug, dat weer durft en wil voet ballen. Behalve Dzsudzsak scoor den ook Amrabat (2) en Toivonen. Weblog PZC: Op weg naar de Kustmarathon middelburg - De belangstelling voor de Zeeuwse Kustmarathon (2, 3 en 4 oktober) is ook dit jaar groot. Na de wandelmarathon, die binnen 19 uur zijn 2500 deelne mers binnen had, is nu ook de mountainbikemarathon bijna vol geboekt. Gisteren waren 477 van de 500 startbewijzen vergeven. Voor de hardloopmarathon zijn nog zo'n 100 van de 1250 plaatsen beschikbaar. De PZC begint van daag met een weblog, Op weg naar de Kustmarathon. Zie: www.pzc.nl/weblogkustmarathon Inspanning Hoogerland wordt niet beloond le-grau-du-rqi - Jimmy Casper heeft gisteren voor de tweede keer op rij toegeslagen in de Ster van Bessèges. De Franse wielrenner troefde al zijn concurrenten in de massasprint af en boekte daarmee zijn tweede ritzege. Casper ont ving woensdag ook al de bloemen. Johnny Hoogerland uit Yerseke was lang op avontuur, maar werd kort voor de finish ingelopen. Tho mas Dekker was onderweg betrok ken bij flinke valpartij, waarbij hij flinke schaafwonden opliep. Hij moest daardoor afstappen. Fed Cup-team kansloos tegen Croot-Brittannië tallinn - Het Nederlands Fed Cup-team heeft de tweede poule wedstrijd in de Europees/ Afri kaanse zone verloren. Groot-Brit- tannië versloeg de tennissters van captain Manon Bollegraf met 3-0. Michelle Gerards verloor de ope ningspartij van Elena Baltacha. De Britse, speelster was in twee sets (6-2 6-4) te sterk. Daarna versloeg Anne Keothavong Arantxa Rus, eveneens in twee sets: 6-4 6-4. In het dubbel waren de Engelse vrou wen ook te sterk: Vandaag speelt Nederland tegen Hongarije. Van der Geest wordt baas van judobond nieuwegein - Cor van der Geest (63) is benoemd tot technisch di recteur van de Judobond Neder land. De voormalig bondscoach heeft een contract ondertekend tot en met de Olympische Spelen van 2012 in Londen. Het betreft een nieuwe fiilltimefunctie bin nen de organisatie. De laatste jaren was Van der Geest voorzitter van de technische staf Mede door de invloed van Van der Geest was judo op de laatste twee Spelen een van de succesvolste sporten voor Nederland. Schweertman tweede geplaatst op NK squash middelburg - Squasher Piedro Sch weertman is als tweede geplaatst op het Nederlands kampioen schap, dat morgen begint met de kwalificaties. De Koudekerkenaar, nummer 132 van de wereld, komt pas donderdag voor het eerst in ac tie in Amsterdam. In zijn eerste partij treft hij een qualifier. Sch weertman eindigde vorig jaar als derde op het NK. Nu moet hij, ge zien zijn plaats op de ranglijst, de finale kunnen halen. Laurens Jan Anjema, nummer veertien van de wereld, is als eerste geplaatst. Nieuweling Ola Toivonen scoorde gisteravond opnieuw voor PSV. Christian Kum van ADO Den Haag kon hem niet beteugelen. foto Vincent Jannink Grote zege De zege gisteravond van PSV was niet de grootste ooit op ADO Den Haag. Twintig jaar geleden veegde PSV de Haagse club met 9-1 van het veld. ;eizoen uitslag 87/88 9-1 89/90 9-2 86/87 7-3 08/09 6-0 73/74 6-0 61/62 6-1 Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31