Transporteurs maken NI Lab is de dupe van fusie Krokie PZC 1 5 weken voor 15 euro 'Elke avond thuis is leuk, maar je verdient minder' I 2 I Vrijdag 6 februari 2009 PZC ONDINE VAN DER VLEUTEN Was ik net van de griep hersteld, kwam er een kroko dil logeren. „Wat is dat?", vroeg ik verbaasd, toen mijn zoon van school kwam met een koffertje waar een gemene kop uitstak. „Dit is Krokie Dil. En logeren is wat-ie wil", scandeerde hij. Ik trok mijn wenkbrauwen op en gooide Krokie op de achter bank. Thuis zag ik dat er een map in het koffertje zat. „Als Krokie komt logeren", stond er voorin, „maakt hij van alles mee." Dat valt nog te bezien, dacht ik, en reikte mijn hoestende man een hoofdpijnpil aan. „Maak een leuke bladzijde over zijn avontu ren. Zo maken we samen een Krokie-verhalen-boek! Het boek zat vol foto's, tekenin gen en verslagen waaruit bleek dat Krokie overal met gejuich binnengehaald was en inder daad, het was steeds feest als Krokie kwam logeren. „Weet je wat", zei ik tegen mijn man, die lamlendig in een stoel hing, „Ik ga nu de aardappels schil len. Jij bent toch ziek en hele dagen thuis. Kun je mooi Kro- kie's dagboek bijhouden." Hij was te verzwakt om te proteste ren. Opgelucht vluchtte ik de keuken in. Toen ik met het eten terugkwam, was mijn zoon opeens in slaap gevallen. „Foto maken! Foto maken!", riep ik, geobse deerd door de noodzaak een leuk verslag in de Krokie-map te krijgen. De volgende morgen was er nog een foto-opportuni- ty, bij het traditionele ontbijt op bed. De dag erna zetten we Krokie voor de grap in de oven. Na drie dagen - twee dagen nadat Krokie terug had gemoeten - hadden we eindelijk genoeg foto's om een spannende logeer partij bij elkaar te verzinnen. „Hij kan weer terug", zeiden we opgetogen tegen elkaar. Vaarwel, Krokie. En sorry dat we je pyjama en dat ene sokje pas na twee dagen terugvonden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Dit is Krokie Dil. En logeren is wat-ie wil, scandeerde hij COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen - T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4.300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Allé auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl UT Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: O een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening T%rwr* De PZC gaai M.gvuldig om met persoonsgegevens In hel colofon tr eft u nadere informatie Het gaat slecht met de transportsector. De brancheorganisatie luidt de noodklok. De bedrijvigheid is onder invloed van de kredietcrisis drastisch afgenomen. Het vervoersaanbod is voor sommigen gehalveerd, met als gevolg dat personeel en materieel overbodig worden. door Marcel Modde en Ondine van der Vleuten Op zich valt het bij hen nog wel mee, zegt Ronald Wielemaker. Het Middelburgse bedrijf won dit jaar de prijs Creatief On dernemerschap van de Kamer van Koop handel. Alle 50 vrachtwagens zijn nog steeds onder weg, aldus Wielemaker. „Dat komt doordat wij veel zijdig zijn. We doen ook aan inzameling en transport van afvalstoffen. Dat is wat minder conjunctuurgevoe lig. Afval is er altijd!" Bij Bosman in Nisse is het momenteel wat meer sap pelen, laat een woordvoerder weten. Van de 140 vrachtwagens staan er 10 stil, werktijden van het per soneel worden aangepast. Bosman vervoert hoofdza kelijk agrarische producten en bedient tevens de Spar supermarkten. Het huidige gat komt doordat boeren door de hoge kunstmestprijs hun bestellingen uitstel len. Maar ook de levensmiddelendistributie is merk baar minder, ervaart de zegsman. Ook het vervoer over water voelt de crisis. Voorals nog mondjesmaat bij het aanbod van chemische stof fen en droge grondstoffen, vertelt Jan Vogelaar van het Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart. „Maar containers maken een flinke duik." Chris Beerman van Marine Storage in 's-Gravendeel: „In plaats van zeventig draai je vijftig uur." et voor het middaguur komt Chris Beerman de truckstop aan de Finlandweg in Vlissin- gen-Oost binnenlopen. Hij vervoert contai ners voor Marine Storage in 's-Gravendeel en heeft een gloednieuwe vrachtwagen bij zich. Gaat het dan zo goed, bij Marine Storage? Beerman lacht. „Die wa gens was al in mei besteld. Vandaar." In juni zakte de markt in. „'t Is ook bij ons wat minder geworden. In april was ons bedrijf al ingekrompen, door andere oorzaken dan de economische crisis, dus we reden al met min der auto's. De afgelopen maanden hebben alle chauf feurs op verzoek tussendoor eens een weekje vakan tiedagen opgenomen. En in plaats van zeventig uur, heb je werkweken van vijftig uur. Dat scheelt nogal, in overuren, ja. Dat is vanaf september al aan de gang. Tegenwoordig ben ik bijna elke avond thuis. Dat heeft zijn leuke kanten, maar je verdient toch minder, en wij hebben twee opgroeiende kinderen. Mijn vrouw is al meer gaan werken. Laatst zei ze te gen mij: als het zo doorgaat, kan ik straks nóg meer gaan werken." Ziekenhuis zegt abonnement met keurmerkorganisatie op. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Dat het laboratorium in het ziekenhuis van Vlissingen het kwaliteitskeurmerk kwijt is, is een schande, vindt huisarts Jan Bergen, voorzitter van de stichting geneeskunde Walcheren. Het keur merk is ingetrokken omdat van ho gerhand het abonnement is opge zegd met de organisatie die het ver strekt. Dat gebeurde nadat het la boratorium in het ziekenhuis in Goes niet meer aan de eisen kon voldoen. Het keurmerk voor Vlis singen was nog twee jaar geldig. De laboratoria werken samen. „Dat wil niet zeggen dat het labora torium in Vlissingen niet goed meer is, maar dat de controleer baarheid minder is", zegt Bergen. „Het is vooral jammer omdat er in het laboratorium van hoog tot laag hard aan gewerkt is om dat keur merk binnen te slepen." De huis artsen maken juist vanwege die kwaliteit gebruik van het laborato rium voor onderzoek van onder bloed, urine en feces. De stichting geneeskunde Walche ren is een organisatie die probeert om de samenwerking tussen de 02 Het laboratorium in het zieken huis Walcheren is buiten zijn schuld een belangrijk kwaliteits keurmerk kwijtgeraakt, tot te leurstelling van huisartsen. huisartsen en het ziekenhuis te ver beteren. Bergen zegt dat hij al ja ren de hoop koestert dat een fusie tussen de twee ziekenhuizen tot een betere kwaliteit zal leiden, zo als door de ziekenhuisdirecties ook altijd wordt gezegd. Deze stap staat daar volgens hem haaks op. „En hij past ook niet bij het stre ven van de ziekenhuizen tot inten sivering van de relatie met de huis artsen." Volgens een woordvoerder van de ziekenhuizen is het keurmerk inge trokken omdat er nog gereorgani seerd wordt. Er moeten bijvoor beeld nog functieomschrijvingen worden gemaakt. Als de reorgani satie achter de rug is, wordt het keurmerk opnieuw aangevraagd. „Dit is tijdelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2