'Denk toch aan die stadsdebatten' Goedereede wil 'graag' overleg Na verblijf Torentijd komt man tot inkeer 'Wel contact met Inter Scaldes' 10.000 kaarten tegen ontpolderen 'Opnieuw praten over monument' WPZC Vrijdag 6 februari 2009 21 De voorbereidingen voor de bouw van het Scheldekwartier zijn in volle gang. foto Ruben Oreei Ontwerper masterplan Scheldekwartier over nieuwe invalshoek. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dat hij als supervisor nog vóór de bouw van 'zijn' Schel dekwartier van het project is ge haald, is tot daar aan toe. Die stads debatten, dat is waar Frans Marks mee zit. Als het stadsbestuur de af spraken die zij daar destijds met de Vlissingers maakte, maar niet te veel uit het oog verliest. In een open brief aan het college schrijft de ontwerper van het mas terplan, van bureau VHP, hoe en thousiast hij altijd was over de in tensieve samenwerking met de ge meente, hoe kwalitatief de stadsde batten wel niet waren. Hoezeer hij altijd achter de ambitie en uitvoer baarheid van het masterplan is blij ven staan. Maar... „U bent inmid dels een nieuwe weg ingeslagen, die van realisering. Mijn opvat ting is dat een plan pas geslaagd is, als de ambitie is gerealiseerd." Waarop hij de afspraken nog maar eens opsomt: pas bouwen als je el kaar hebt overtuigd van het stads belang, herinnering aan industrieel erfgoed hoog houden, historische binnenstad herstellen, het water benutten en vernieuwend zijn. „Dat dreigt nu niet te gebeuren", stelt Marks teleurgesteld vast. „Dat het anders moest dan het originele plan is helder. Daar is het flexibel genoeg voor. Van de oorsprong is nog veel terug te vinden. Maar de Machinefabriek: als die verdwijnt, komt er vast een keurige wijk voor terug, maar is het stadsbelang daar mee gediend? Geef de kans het te laten exploiteren. Volgens mij is het niet nodig om het op korte ter mijn te slopen." Zo betreurt Marks het ook dat het eilandje („elke stad heeft een rustplek nodig, voor zee zeilers zou het fantastisch zijn ge weest om even te picnicken") is vervangen door een commerciële jachthaven. Even beducht is hij voor de Plaat werkerij. „Ilc hoop dat ze het niet onmogelijk maken die te koppelen 'Ik hoop dat het collectieve geheugen Vlissingen niet in de steek laat' met de binnenstad. Dat is zó be langrijk, warft juist die binnenstad heeft dringend een impuls nodig. Vlissingen ook: die stad moet iets uitdagends krijgen. Iets waarmee je mensen van buiten trekt. Daar moet je risico's voor durven ne men. Het kost wat. Maar die ambi ties win je weer terug." Het stadsbestuur kijkt te veel naar haaf portemonnee, merkt Marks. „Ik beweer niet dat dat niet zou moeten, een plan moet natuurlijk wel haalbaar zijn, maar je kunt er niet alleen als rekenaar naar kijken. Het was niet de bedoeling om een leuke wijk erbij te bouwen. Nee, hier zou een deel van de stad bij ge bouwd worden." Nu na het vorige college en de oor spronkelijke projectleiders ook Marks uit beeld verdwijnt, lijkt het voor hem alsof alle draden met het verleden zijn doorgesneden. Daar om doet hij een beroep op het kwaliteitsteam en, niet in de laat ste plaats, op de Vlissingers om vooral nog te denken aan die stads debatten. „Ik hoop dat het collectie ve geheugen Vlissingen niet in de steek laat." GOEDEREEDE - De gemeente Goede reede kiest eieren voor haar geld. De gemeenteraad gaat in op een voorstel van de gemeente Oostflak- lcee om, samen met Dirksland en Middelharnis, een onderzoek in te stellen naar 'één organisatie op Goeree-Overflalckee met een pas sende bestuursvorm'. Dat onderzoek is een reactie op een ultimatum van de provincie Zuid-Holland: als de vier gemeen ten niet vóór april met een eigen initiatief voor meer samenwerking komen, moeten ze in 2012 waar schijnlijk fuseren. Goedereede was tot nu toe de grootste dwarsligger tijdens over leg over dit onderwerp. Die ge meente wil zoveel mogelijk zelf standigheid behouden en ziet al helemaal niks in een fusie. KRUININGEN - Restaurant Inter Scal des in Kruiningen is wel degelijk benaderd door de gemeente Rei- merswaal over de plannen voor een industrieterrein in de polder Schorebrug. Dat zegt burgemees ter Jan Huisman. "Ik heb daar op 6 oktober vorig jaar bij hen thuis een gesprek over gehad." In deze krant gaf mede-eigenaresse Clau dia Brevet gisteren aan teleurge steld te zijn dat de gemeente hen links zou laten liggen. MEDISCHE PRAKTIJK P.J.C. RIETHOVEN, ARTS Gespecialiseerd in: Acupunctuur Gewichtsverlies Kanker-therapie Chelatie-therapie Bij vele klachten als Met behulp van HCG. Een niet agressieve Infuustherapie bij de hoofdpijnen, rug-, een goed dieet en ondersteunende meeste vaatklachten als nekklaehten etc. acupunctuur zeer therapie m.b.v. elalagebenen en andere een goede en bewezen efficiënte resultaten. Orthomoleculaire gevolgen van bloedvaten therapie. stoffen als bekende aandoeningen. mineralen en vitaminen. GOES Tel.afspraken op maandag en dinsdag tussen 9.00 uur en 14.00 uur 0113-223999 WWW.BIOMEDISCHCENTRUM.COM A ZAAMSLAG - De 10.000 protestkaar- ten tegen ontpoldering zijn bin nen. Nog deze week kan op de website www.delevendedelta.nl digi taal een steunbetuiging gegeven worden. Stichting de Levende Del ta en actiecomité Red onze pol ders roepen iedereen op vanmid dag om 13.00 uur naar de Hedwige- polder te komen. Dan planten Ka merleden bomen als protest tegen ontpolderen. Op 29 januari 2009 is ten laste van G. van den Berg (geb. 26-6-1979), thans zijnde zon der bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeid exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslaglegging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden ver kregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar derkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5,4691 SLTholen Bevelander verdacht van lang mishandelen van zijn vriendin. door ErraóDe Gallon MIDDELBURG - Het verblijf van een aantal dagen in een politiecel in Torentijd bracht een Bevelander tot het besef hij echt moest stop pen met het mishandelen van zijn vriendin. Vijf jaar lang, vanaf het moment van samenwonen tot zijn aanhou ding door de politie, had de man (24) haar geslagen en geschopt. Twee weken na de bevalling van het derde kind vond de vriendin dat het afgelopen moest zijn en zocht hulp. Vooral ook omdat haar oudste dochter steeds meer last begon te krijgen van de mis handelingen van haar moeder. De Bevelander zat gisteren schuld bewust voor drie Middelburgse rechters en erkende volmondig dat hij vreselijk fout was geweest. Hij vertelde dat hij voorheen geen raad wist met zijn emoties en dat hij zijn agressie direct afreageerde. Na zijn schorsing uit het voorar rest is hij op advies van de reclasse ring een gedragscursus gaan vol gen. Ook gaat hij nu sporten als hij voelt dat de spanningen op lopen. Dat helpt volgens hem pri ma. Sinds het verblijf in Torentijd heeft hij, zo vertelde hij, nimmer meer geslagen noch geschopt. Officier C. de Kimpe was blij met de verandering in het gedag van de Bevelander. Maar ze voerde wel aan dat er gestraft moest worden. Want het gedrag van de man was echt ontoelaatbaar. Terug naar To rentijd hoeft hij echter niet van haar. Ze eiste een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en tach tig uur werkstraf. Uitspraak 18 februari. COLljNSPLAAT - De dorpsraad van Colijnsplaat wil dat er nogmaals een informatiebijeenkomst wordt gehouden over de plaatsing van een monument voor de 117 ver dronken Zeeuwse dorpen. „Ik heb het idee dat er met name onder de wat oudere autochtone .inwoners geen draagvlak is" zegt voorzitter Hendrikjan Hoffman. Over een monument voor de ver dronken dorpen wordt al lang ge praat. Het oorspronkelijke idee van schrijver Kees Slager werd in 2000 omarmd door de provincie. Het vinden van een geschikte loca tie bleek echter zeer moeilijk. Uit eindelijk is ervoor gekozen het kunstwerk - een 7,5 meter hoge to renspits waaruit op gezette tijden geluiden klinken - op de Oostzee dijk te plaatsen. De bedoeling is dat het monu ment er dit jaar komt. Dorpsraad voorzitter Hoffman: „Het pro bleem is dat dit een wens is van de provincie, niet van de bevolking. Het past niet in het landschap, juist dit stukje kust is nog redelijk onaangetast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23