weer bol van de lach Jeugd steelt condooms Stee viert 6o-jarig jubileum uitgebreid Sportpark-perikelen nog niet ten einde 'De Piraat' School zoekt oud-leerlingen ür Calvijnkoren zingen samen voor vluchtelingen in Colombia PZC Vrijdag 6 februari 2009 1 9 Tot leringhe ende Vermaeck uit Veere:Grof taalgebruik zul je bij ons niet horendat is ook niet nodig om iets duidelijk te maken' - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Verwikkelingen, complotten, ruzies en bizarre typetjes zijn onlosmakelijk verbonden met blijspelen. Op Walcheren gaan er vandaag twee in première. door Annemarie Zevenbergen Op een groot wit vel pa pier staat te lezen 'Pas op houtwerk is nat'. De verflucht in de re petitieruimte getuigt ervan dat een lid van toneelclub Serooskerke hier onlangs nog een verfkwast hanteerde. De generale repetitie van het stuk De familie Bale en de gestresste huisman verloopt naar behoren. Het frisgroen geschilder de decor zal vandaag ongetwijfeld opgedroogd zijn als de première op het programma staat. Twee toneelverenigingen in de ge meente Veere, toneelclub Seroosker ke en Tot leringhe ende vermaeck uit Veere, hebben dezelfde insteek Het Souburgs Toneel en Ca baret (STEC) viert het 6o-jarig jubileum samen met zijn publiek. Op 28 maart en 4 april krijgen de toeschouwers een blijspel met wat extra's voorge schoteld. De jubilerende vereni ging zet dan het stuk 'Help ik krijg een kind' op de planken en ser veert tevens een hapje en een drankje. Regisseuse Ineke Ver- duijn: „We spelen dan een avond vullend blijspel 'met een bood schap'. Het is een luchtig, zelfs ab surd stuk, maar er zit wel een ver haal achter. We willen laten zien hoe anderen kunnen bepalen hoe jij je leven leeft. In dit blijspel gaat het om een man die van de belas tingdienst te horen krijgt dat hij in een andere belastingschaal valt om dat hij zwanger is. Op een gegeven door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De wethouder mag zijn Middelburgse collega dan wel vertrouwen, dat die de extra kos ten voor Sportpark Vrijburg nog te rugbetaalt, de raad van Vlissingen heeft er een hard hoofd in. Het gesteggel rond de sportvelden is nog niet voorbij. De steden ra ken het maar niet eens over de kos ten. De 4,1 miljoen euro, die Mid delburg beschikbaar stelt, is niet ge noeg om alle kosten te dekken. Om de sportclubs niet de dupe te laten worden, wil wethouder Piet Polderman gewoon beginnen met de aanleg. „Laten we niet meer ein deloos discussiëren en hopen dat we Middelburg in een ander dos- als het gaat om wat zij op de plan ken zenen. Het moeten hapklare brokken zijn, makkelijk te verte ren voor het publiek en het liefst vol actie, grappen en bizarre typetjes. Want er is al genoeg ellen de in de wereld en het publiek komt voor een gezellig avondje uit. Waarom dan moeilijk doen? Lachen is immers gezond. Dus ie der jaar staan de dorpshuizen en verenigingsgebouwen weer bol van de lach. Kluch ten en blijspelen trekken nog steeds publiek. Een enke ling signaleert zelfs een toename, maar hoe het ook zij; er is belang stelling genoeg. En wat is er nu leu ker dan dorpsgenoten op het po dium te zien staan in de meest maffe situaties. Het amateurtoneel dat zich bezighoudt met dit genre is zeker geen kort leven beschoren. Dat blijkt wel uit de levensduur van de clubs. 'Seroos' doet het al sinds november 1945 en Tot lering he ende vermaeck is op 3 april 1967 opgericht. Ieder jaar brengen de da mes en heren van de beide vereni- moment zie je dat de grens tussen werkelijkheid en wat de ander als waarheid verkondigt niet duidelijk meer is." STEC heeft een leescom missie die na lezing een keuze maakt uit een hele reeks toneel stukken. „Scoop in Middelburg heeft een toneelbieb waar we graag gebruik van maken. Ook via de toneelcentrale op internet kun je aan stukken komen. Heel mak kelijk, je geeft aan hoeveel man nen en hoeveel vrouwen er spelen en dan krijg je daarop suggesties." STEC wil het publiek een gezellige avond bezorgen, maar het spelple- zier voor de leden staat eveneens voorop. „We willen alleen iets spe len dat we zelf leuk vinden." In het najaar voert STEC een nieuw stuk op met opnieuw 'een jubi leumextraatje voor het publiek'. sier tegenkomen, om alsnog af te rekenen", stelde hij de raadsleden gisteravond tijdens de commissie voor. „Mijn collega Albert de Vries zit nu eenmaal klem." Toch hadden de Vlissingse raadsle den dat gevoel ook. „Ik weet wel wie er weer aan het kortste eind trekt", zei WD'er Tobias Meijers, doelend op de Vlissingers. Prima, hield Polderman hen voor. „Als u zegt: die claim biedt onvol doende garantie, dan moet u dat maar zeggen. Nou, en dan gaat het niet door." Maar dat was ook weer niet de bedoeling. De wethouder besloot met de belofte zijn claim inzichtelijk te maken en een kopie tje naar Middelburg te sturen. gingen opnieuw een stuk voor het voetlicht. Zonder uitzondering een blijspel danwel klucht. Geen jaar is overgeslagen en vooralsnog is het einde niet in zicht. De toneelzussen Diane en Petra Bale zijn te zien in het stuk van to neelclub Serooskerke. De softe mi lieuactiviste Diana (in tuinbroek, hoe kan het ook anders) en de kortgerokte brutale Petra vormen samen met pa, ma en oma de fami lie Bale. Pa is tijdelijk huisman om dat ma een bliksemsnelle carrière gemaakt heeft. Vader Bale maakt echter een puinhoop van het huis houden. Als hij plotsklaps hon derd procent omzwaait en poetsfa naat wordt, schiet de rest van het gezin in paniek. Samen met oma en dwaze hulpverleners moet pa weer omgeturnd worden. In 'Trouwdag met trubbels', dat de Veerse vereniging opvoert, draait alles om de verwisseling van een WEMELDINGE - Koren van het Cal- vijn College zingen zaterdag in de Maartenskerk in Wemeldinge. Het Grootkoor, Kleinkoor en Instru mentaal Ensemble treden vanaf 19.30 uur op. Ook jeugdkoor Het Kleinood uit Aagtekerke is te ho- koffertje. Dat heeft een reeks van verwikkelingen tot gevolg, waar door de viering van de trouwdag voor de familie Van Lier een heel apart tintje krijgt. De diverse types in het stuk, uiteenlopend van het jubilerende paar, gravin v. Hier Thoe Gunder en haar dienstmeisje tot de penvriend van dochter Ma delief maken van het geheel een vrolijk (blij)spel. Jawel, in drie be drijven. Het vinden van een geschikt stuk is overigens geen sinecure. De ene vereniging heeft een leesgroep, de ander een commissie, maar het principe is gelijk. Een aantal leden leest zich door een stapel toneel stukken heen en maakt een keuze. Als bestuur, regisseur of overige le den hun fiat geven kan het repete ren beginnen. Vraag is natuurlijk waar en wanneer het meest gela chen wordt, tijdens de repetities, in de zaal of achter de coulissen. Hoe dan ook, de blijspelen en kluchten blijven een bron van ver maak. (Doek en af). ren. De organisatie is in handen van stichting Woord en Daad. Tij dens het concert is er een collecte voor vluchtelingen in Colombia. Woord en Daad zorgt daar voor voedsel, huisvesting, medische zorg en onderwijs. Uitleg over beginnen hobby-aquarium KAPELLE - Theo Verheij geeft van daag een lezing in het vereni gingslokaal van De Vuurneon in Kapelle. Verheij is voorzitter van de Nederlandse Bond Aqua Terra, de overkoepelende organisatie voor vivariumhouders. Hij gaat in op beginnersfouten en toont Ja panse Amano-aquaria zien. Aan vang 20.00 uur aan de Bruellis- straat 21 in Kapelle. Nieuwe speelgoedzaak in Middelburg MIDDELBURG - Middelburg krijgt een nieuwe speelgoedwinkel. Op 18 februari opent TopiToys in de Geerepassage in het pand waar voorheen meubelzaak Charlatan was gevestigd. De opening wordt verricht door wethouder Hannie Kool-Blokland. Tijdens de ope ning houdt de winkel een actie ten bate van het Ronald McDo- nald-kinderfonds. OOST-SOUBURG - Een jongen (12) uit Oost-Souburg is gisteren aange houden omdat hij verdacht werd van betrokkenheid bij diefstal van condooms in Vlissingen. Hij was om vijf uur met twee andere jon gens in de winkel aan de Pape gaaienburg. Het personeel vond dat de drie zich verdacht gedroe gen. De twaalfjarige rekende een boodschap af bij de kassa. Toen de drie wilden gaan moest de Soubur ger van de bedrijfsleider zijn tas openen maar daar zat niets in. Een maal buiten lieten de twee andere jongens het pakje condooms aan elkaar zien en renden daarop weg. Een winkelmedewerker kreeg die twee niet te pakken maar wel de twaalfjarige. Hij moest naar het bu reau, is verhoord en mocht 's avonds na het opmaken van pro ces-verbaal naar huis. OUD-VOSSEMEER - De katholieke Sint Anthoniusschool in Oud-Vos- semeer is op zoek naar oud-leerlin gen voor een reünie in juni. Dan wordt gevierd dat de school hon derd jaar bestaat. De echte verjaardag viel op 1 no vember vorig jaar, maar er wordt het hele schooljaar feestgevierd. Om niet alleen de huidige scholie ren, maar ook die uit vervlogen tij den te laten meedelen in de vreug de, wordt op 19 juni een grote reü nie gehouden in het schoolge bouw aan de Burgemeester Ver- sluijsstraat. Inschrijven kan via de website van de school (www.sintanthonius.nl) tot uiterlijk 15 mei. Op die site is te zien wie zich allemaal al hebben aangemeld voor de reünie. Hierbij delen wij u mede dat mevrouw mr J.E. Pasop per 5 februari 2009 tot notaris te Borsele is benoemd. Vanaf deze datum gaat het kantoor te Heinkenszand verder als één van de drie vestigingen van Meijling Sarneel Notarissen op De Bevelanden. mr J.E. Pasop,, notaris Postbus 27 4450 AA Heinkenszand Warande 9 tel.: 0113-561297 fax: 0113-562015 heinkenszand@meijling-sarneel.nl Borsele Meijling Sarnee Kapelle www.meiilinq-sarneel.nl 'Het is de bedoeling dat mensen die naar ons komen kijken weer blij naar huis gaan' Tot Leringhe ende Vermaeck repeteert hun nieuwe toneelstuk 'Trouwdag met trubbels'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21