De dorpszalen staan elk jaar Organisatie Concert at Sea is al bijna klaar Op toernee van Vrouwenpolder tot Yerseke Vandalen gepakt voor vuurwerk in Yerseke PvdA vraagt naar vertraging werk skatepark celebrate your day! 1 8 Vrijdag 6 februari 2009 PZC W Toneelvereniging Serooskerke: 'Wij willen ons publiek niet met een probleem opzadelen, die zijn er al genoeg in de wereld' Toneelclub Serooskerke met (vlnr) Annelies Elshout, Coby Sturm, Carolien Wisse en Hans van den Broeke als familie Bale. foto Ruben Oreel Festival mikt dit jaar op twee maal 55.000 bezoekers. door Melita Lanting Z1ERIKZEE - Op de vrijdagavond 26 juni geeft Marco Borsato een com pleet concert en op de zaterdag is er - evenals voorgaande jaren - ook een compleet festivalprogram ma met onder meer Blof en Gol den Earring. Voor de organisatie, maar ook voor de gemeente een hele klus. „Maar het is al bijna klaar hoor", zegt Rens Vermeer, projectleider namens de gemeente Schouwen-Duiveland. Voor de inwoners van de omlig gende dorpen en bedrijven zijn verbeteringen aangebracht. „We gaan werken met een stickersys teem voor lokaal verkeer. Dan hoe ven mensen niet steeds weer uit te leggen waar ze wonen. Bij iedere afzetting komt naast de verkeersre gelaar iemand van de dorpsraad of het bedrijf in de buurt." Volgens Vermeer zal de nieuwe werkwijze veel irritaties voorkomen. Bij voor gaande edities werden nog wel eens mensen teruggestuurd als ze naar huis wilden. Dat Concert at Sea 2009 op beide dagen het maximale bezoekersaan tal van 55.000 zal trekken levert volgens Vermeer geen extra proble men op. „We verwachten veel van de arrangementen. We hebben dit jaar 10.000 slaapplaatsen aan te bie den." Vorig jaar was het festival voor het eerst over twee dagen en toen bleek dat -er veel gebruik werd gemaakt van de arrangemen ten inclusief overnachting. Ook wordt dit jaar weer ingezet op vervoer per bus vanuit veel plaatsen in Nederland. Een gespe cialiseerd bedrijf (Traffic Support) organiseert het maar de uitvoering ligt bij Taxicentrale Renesse. Voor de automobilist verandert er niets. Het verkeer wordt met lussen in de weg in de gaten gehouden en zodra het stokt worden alternatie ve routes aanbevolen. Vermeer: „We adviseren daarom aan men sen om niet op de Tom Tom te rij den, maar de borden te volgen." De toneelverenigingen uit Serooskerke en Veere ge ven veertien voorstellin gen. Daar zitten Thuiswedstrijden' tussen, maar ook uitstapjes naar andere kernen. Voor de toneelspe lers is het altijd spannend, zeker als voor eigen publiek gespeeld wordt, want dorpsgenoten zien dan dorpsgenoten op het toneel- Toneelclub Serooskerke: Vrijdag 6 februari: Meliskerke, Ons Huis, 20.30 uur; Vrijdag 13 februari: Biggekerke, ca fé Juliana, 20.00 uur; Vrijdag 20 maart: Gapinge, dorps huis De Spil, 20.00 uur; Vrijdag 27 en zaterdag 28 maart: Serooskerke, verenigingsgebouw De Zandput, 19.30 uur; MIDDELBURG - PvdA-raadslid Nellie de Bont vraagt zich af waarom het skatepark in de Veersepoort nog niet af is. De betonnen elementen van de de skatebaan zijn inmid dels geplaatst, maar de paden en het grondwerk eromheen nog niet, terwijl het park begin decem ber geopend zou worden. Het raadslid heeft ook vragen over de vertraging van de oplevering van het jeugdhonk onder het win kelcentrum aan de Nassaulaan. De Bont wijst het college van burge meester en wethouders op een aantal onvolkomenheden zoals een niet-werkende invalidelift, on beschermde lichtkoepels en verge ten verlichting. Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere: vrijdag 6 februari: Arnemuiden, zaal De Arne, 20.00 uur; Zaterdag 7 februari: Yerseke, zaal De Zaete, 14.00 uur; Zaterdag 14 februari, Sint Lau rens, zaal Cittershofj 20.00 uur; Zaterdag 7 maart: Nw. en St. loos- land, verenigingsgebouw, 20 uur; door Raymond de Frel YERSEKE - De Zeeuwse politie heeft vier mannen in leeftijd van zestien tot dertig jaar uit de ge meenten Reimerswaal en Kapelle aangehouden voor vernielingen en het afsteken van een vuurwerk- bont op oudjaarsdag in Yerseke. De explosie ging gepaard met een flinke vuurzee, die gevaar oplever de voor de directe omgeving. De daders plaatsten een filmpje van de knal op het internet. De politie onderzocht die beelden en hoorde ook diverse getuigen. Dat resulteerde deze week in de aanhouding van de vier mannen. 1\vee van hen zijn ook verant woordelijk voor het afsteken van Vrijdag 13 maart: Middelburg, De Vergulde Baars, 20.00 uur; Zaterdag 14 maart: Vlissingen, Lammerenburght, 14.00 uur; Koudekerke, zaal De Couburg, 20.15 uur; Vrijdag 3 april, Vrouwenpolder verenigingsgebouw, 19.45 uur; Zaterdag 4 april, Veere het Ak koord, 19.45 uur. een vuurwerkbom in de buurt van de jachthaven in Yerseke eind december 2007. Tijdens de meest recente oudjaars dag vernielde het viertal door het afsteken van een bom en lawinepij len onder meer straatpaaltjes, een elektriciteitskastje en een lantaarn paal. Ook werd de heg rondom het kerk gebouw van Yerseke in brand ge stoken. De mannen handelden onderling in illegaal vuurwerk. Het kwartet is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. De mannen zullen zich binnen kort voor de rechter voor hun da den moeten verantwoorden. februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 van westen mannenmode mWïfJSi zaamslag 0115-436 100

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20