Huismerk verslaat Unilever Martinair 'samen' met Transavia Mededelingen van het waterschap pzc Vrijdag 6 februari 2009 1 3 Meer consumenten laten A-merken door recessie links liggen. den haag - Voedingsmiddelencon cern Unilever merkt dat door de slechte economie steeds meer con sumenten kiezen voor huismer ken en niet voor A-merken. Unile ver heeft in 2008 2,4 procent min der aan producten verkocht. Met name in Frankrijk, Spanje en Duitsland kiest de klant voor de goedkopere huismerken van super markten. In Nederland en Groot-Brittannië verkoopt Unile ver nog wel meer artikelen. Het terreinverlies is voor de nieu we topman Paul Polman aanlei ding extra in te zetten op het terug winnen van de Europese markt. Vanwege de recessie durft Unile ver geen verwachting af te geven voor het komende jaar en ook voor 2010 is het onduidelijk of het doel van een brutowinstmarge van 15 procent wordt gehaald. „Niemand weet hoe lang en hoe diep deze recessie is", aldus finan cieel directeur Jim Lawrence. Toch zal Polman tevreden zijn over wat hij bij zijn aantreden aan treft. De omzet ging met 1 procent omhoog naar 40,5 miljard euro, de nettowinst steeg spectaculair (plus 28 procent) tot 5,3 miljard euro. De winst blijft op peil doordat het concern hard heeft gesneden in de kosten. Door fabrieken te sluiten en landenkantoren samen te voe gen is vorig jaar al 1,1 miljard euro bespaard. In Nederland gingen drie fabrieken dicht (Knorr in Loosdrecht, LeverFabergé Vlaardin- gen en Calvé in Delft) en het ver koopkantoor werd samengevoegd Schotse whisky is Nederlands amsterdam - Schotse whisky is he lemaal niet Schots, maar Amster dams. Johnny Walker en J8cB, sa men 7 miljard pond waard, blijken twee jaar geleden door het Amster damse UDV gekocht te zijn van de Britse drankengigant Diageo. UDV, inmiddels Diageo Brands, is een volle, maar heel erg papieren Nederlandse dochter van Diageo. Door die constructie hoeft het be drijf nauwelijks vennootschapsbe lasting te betalen over zijn mondia le whisky-omzet. Immers, volgens de Nederlandse belastingwetge ving hoeft een bedrijf hier geen be lasting te betalen over de buiten landse inkomsten van het bedrijf Swiss Re zoekt kapitaal na afschrijvingen zür1ch - Swiss Re, de grootste her verzekeraar ter wereld, heeft door de financiële crisis miljarden moe ten afschrijven op zijn bezittingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal. Dat maakte het be drijf gisteren bekend. Swiss Re schreef in het afgelopen jaar 4 miljard euro af op vergiftig de beleggingen. Het concern ver wacht daardoor over 2008 een net toverlies van 671 miljoen euro te zullen lijden. De herverzekeraar gaf aan ruim 3 miljard euro aan nieuw kapitaal op te willen halen. Superbelegger Warren Buffett zou bereid zijn 2 miljard euro in het be drijf te investeren. met dat van België. Polman wil extra haast maken met de lopende bezuinigingen die zestig fabrieken treft. Verder werden Boursin en Bertolli-olijfolie verkocht. Door ongekende stijging van de Zware winstval voor Banco Santander madrid - Banco Santander, de grootste bank van Spanje, heeft in het laatste kwartaal van 2008 de winst met bijna 22 procent zien da len. De nettowinst kwam uit op 1,94 miljard euro. De bank beves tigde gisteren het eerder naar bui ten gebrachte voorlopige jaarresul taat. Over heel 2008 kwam de winst uit op 8,87 miljard euro. Eind vorige maand meldde de bank al een voorziening van 500 miljoen euro te hebben getroffen om de slachtoffers van de Ameri kaanse superzwendelaar Bernard Madoff te compenseren. Zij had den via Santander fondsen bij Ma doff belegd. Omzet Nederlandse supermarkten groeit dongen - Nederlandse supermark ten merken weinig van de econo mische tegenwind. Uit cijfers van onderzoeksbureau GfK bleek giste ren dat de omzet van de super markten in januari 6 procent ho ger lag dan in januari 2008. In totaal zetten supermarkten 2,88 miljard euro om tegen 2,72 miljard euro een jaar eerder. De omzetgroei werd volgens on derzoeksbureau GfK vooral be haald in de eerste twee weken van het jaar. Doordat de jaarwisseling gunstig viel en door de ijspret rond het tweede weekeinde van het jaar kochten consumenten die weken duidelijk meer in. grondstofprijzen was Unilever in 2008 maar liefst 2,7 miljard euro meer kwijt dan het jaar daarvoor. In het laatste kwartaal stegen de in koopsprijzen met liefst 9 procent. Die prijsstijging heeft het concern kunnen doorberekenen aan de su pers. Unilever denkt dat het na maart afgelopen is met de stijging van de grondstoffen en Lawrence belooft dat de consument niet nog dieper in de buidel hoeft te tasten. KLM onderzoekt mogelijkheden fusie dochterondernemingen. schiphol - De luchtvaartmaat schappijen Martinair en Transavia moeten intensiever samenwerken en gaan mogelijk op in één nieu we organisatie. KLM doet onder zoek naar een mogelijke fusie tus sen haar twee dochterondernemin gen. „Zo'n onderzoek is logisch nu Martinair sinds 1 januari volledig is overgenomen. Maar het onder zoek is pas net begonnen zodat over de uitkomsten nog weinig valt te zeggen", aldus een woord voerder van de KLM. De integratie van Martinair bin nen het KLM:bedrijf gaat stapje vo.or stapje. Deze week besloot de KLM om de vluchten op Aruba over te doen aan Martinair. Bepaal de vrachtvluchten worden ook al gecombineerd. Transavia.com biedt als budgetmaatschappij lijn diensten en charters aan op Euro pese vakantiebestemmingen, ter wijl Martinair zich al had beperkt tot Noord-Amerika en de Antillen. Wanneer de twee bedrijven in el kaar worden geschoven, ligt het voor de hand ook één kantoor te betrekken. Martinair moet al weg van Schiphol-Centrum en wil nieuwbouw op Schiphol-Oost. Vakbond De Unie vindt het onder zoek naar samensmelting van Mar tinair en Transavia 'logisch'. Voor alsnog heeft de bond geen aanwij zingen dat daardoor banen verlo ren gaan. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Algemeen bestuur en commissies Op maandag 2 maart 2009 vindt een openbare vergadering van het algemeen bestuur plaats in het waterschaps kantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergadering begint om 13.00 uur. Op de agenda staat onder andere het Bestuursprogramma. Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van functionele commissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen. Waterbeheer: dinsdag 10 februari 2009 om 16.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Algemeen Bestuurlijke Zaken: dinsdag 10 februari 2009 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Economische Zaken: woensdag. 11 februari 2009 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Waterkeringen en Wegen: woensdag 11 februari 2009 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 9 februari 2009 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Ontwerplozingsvergunning Sinke v.o.f. in Kruiningen Op 2 februari 2009 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Sinke v.o.f. op de sloot langs de Blauwhoefseweg in Kruiningen. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 9 februari tot en met 23 maart 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 tot 16.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl •www.wze.nl Dove is binnen de categorie persoonlijke verzorging een van de snelstgroeiende merken van Unilever. Het is ver krijgbaar in meer dan tachtig landen, waaronder Rusland (foto). foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13