II II LOGUS II ifiiu-iuy Logus kasten Zo mooikanperfectie zijn! 1/ f Ji a lm inspiratie iitiii N LEZERS SCHRIJVEN PZC Vrijdag 6 februari 2009 1 1 Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Sluis Hulde aan de elf leden van de ge meenteraad van Sluis, die nu eens duidelijk hebben verwoord wat er bij vele Zeeuws-Vlamingen leeft. Géén regio-rol voor GS. Géén voor keursrecht voor de provincie bij de grondaankopen binnen het plan Waterdunen. Maar elf van de ne gentien is 58 procent. Zouden de acht leden die achter het beleid van GS staan 42 procent van de Zeeuws-Vlamingen vertegenwoor digen? We betwijfelen het sterk. We zien in die 58 procent wel een teken dat veel van onze politici nu meer naar de burger luisteren, en dat is wel eens anders als we de meningen horen over de grote Zeeuws-Vlaamse projecten, zoals die bij vele burgers leven. Maar ook dat zal 'verbeteren', want het project 'voetgangersbruggetjes over de waterlopen in de Gemeen te Sluis' wordt over enkele jaren uitgesmeerd, om de tering naar de nering te zetten en dat is een pri ma zaak. Deed men dat ook maar bij de grote projecten, zoals bij dure onderzoeken en bij de her inrichting van de vergaderzaal in Oostburg. Dan zouden we nog trotser kunnen zijn op het werk van onze dames en heren politici. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Busvervoer Een reactie op het stuk 'Busver voer in Zeeland werkt niet' (krant 4-2). Ook het busvervoer van Veo- Iia laat veel te wensen over. Vier maal per week reis ik van Schoon- dijke naar Terneuzen met de bus van 7.40 uur uit Oostburg. Bij gara ge Dieleman stappen eerst gemid deld vijftien mensen over uit de bus die uit Breskens komt; de zit plaatsen zijn dan meestal opge bruikt. Na de instappers in IJzen- dijke rijden we naar Biervliet. Daar stappen ongeveer twaalf mensen in die uit de bus komen via Hoofdplaat. In Hoek nog acht passagiers en dan verder naar bus station Westerscheldetunnel. Daar stappen ongeveer tien mensen uit, maar let op: de volledige busin- houd van Sas van Gent wordt dan in de bus gepropt. Vorig jaar reed de bus van Sas van Gent gewoon door richting De Rede, ROC etc. Door de bezuinigingen rijdt die bus nu dus niet meer verder. In het centrum moet ik eruit. Eigen lijk kan ik niet fatsoenlijk via de vooringang of achteruitgang de bus verlaten. Conclusie: we worden als vee ver voerd en daarbij komt dat de prijs sinds januari verhoogd is 3,22 euro naar 3,43 euro. Misschien is het een optie om een 'staanabonne- ment' in te voeren voor de helft van de prijs. Ik denk dat er eerst iets ergs moet gebeuren voor er maatregelen worden getroffen. Annie Verherbrugge Prinses Beatrixstraat 18, Schoondijke Citoleed Dinsdagmorgen begon de veelbe sproken Citotoets. Ouders be zorgd, kinderen zenuwachtig en een groot voordeel is, dat er wel in de klas gesnoept en gedronken mag worden. Dankzij de huidige technische vooruitgang kunnen kinderen met een leerhandicap de toets digitaal maken. Online sco ren vanaf de laptop, die in die Dui- velandse klas verbonden is met het internet. Na het eerste toetson- derdeel op dinsdag verdween plots alle beeld en een lichte paniek maakte zich meester van de mees ter. Het NOS-journaal meldde 's avonds dat er een langdurige sto ring had plaatsgevonden, maar dat alles de volgende dag weer zou werken. Woensdagmorgen schoof Aron opnieuw achter de laptop. Verderop in de straat werden riole ringswerkzaamheden verricht. Vlak voor het tweede digitale toets- onderdeel trekt de kraanmachinist de complete telefoon- en internet- kabel dwars doormidden. Woens dagmiddag vier uur is alles weer gerepareerd en kijken we uit naar de donderdag: „Meester, wat gaat er donderdag kapot?" Deze leer ling heeft in ieder geval geen last meer van de zenuwen. Gerard Oele Lageweg 15, Sirjansland Stop op hertenjacht Ik hoop dat de zogenaamde dieren vrienden tevreden zijn: het deci meren van het aantal (dam) herten is voorlopig voorbij. Arme bees ten, ze verhongeren; want er is te weinig voedsel, zeker in de winter. Ze trekken de dorpen in, op zoek naar zorgvuldig gekweekte gewas sen in moestuintjes, ontelbare bloemknoppen in de netjes aange legde tuinen en doen zich tegoed aan de jonge aanplant in bossen en plantsoenen. De overlast van de (dam)herten neemt al jaren toe. Ze worden ook tammer en durven steeds verder de bebou wing in te trekken. Nog even en het zijn een soort veredelde huis dieren! Net zoals ijsberen in Alas ka, en wasberen en grizzlyberen in Canada. Is dit wat deze zogenaam de dierenvrienden voor ogen heb ben? Ik snap niet waarom men te gen het gecontroleerd afschieten van (dam)herten is,-waarschijnlijk realiseren ze zich niet dat stropers het gebied nu leeghalen. En van mij mogen ze. Arnold Meijer Nieuwstraat 12, Ovezande Stop op hertenjacht (2) Volgens de krant (4-2) is de jacht op damherten gestaakt doordat ja gers geïntimideerd, bedreigd en fy siek aangevallen zouden worden door actievoerders. Ramondt van de Fauna Beheer Eenheid voegt er snel aan toe dat het actievoerders van buiten de provincie zijn. Hoe kun je dat zien, staat dat op hun voorhoofd? Wij hebben er in ieder geval geen weet van dat er andere mensen aanwezig zijn. Jaap Ge- leijnse (Wildbeheereenheid Schou- wen-Duiveland) kraamde ook nog een beetje onzin uit zoals dat men sen hun hondje niet meer durven uitlaten. Wij praten dagelijks met de vaste bezoekers daar en die gaan zelfs soms met ons mee pos ten. Ik denk dat de FBE beseft dat ze de aantallen niet kunnen schie ten omdat er veel minder herten zijn dan zij altijd hebben volgehou den en nu is er een mooie kans om zonder gezichtsverlies te stop pen. Woensdagmorgen nog twee schoten gehoord, illegaal zeker? Weer werk aan de winkel voor de RMT'er van afgelopen vrijdag. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Wethouders Bijna was de inschrijving van wet houder Adriaanse bij de herope ning van de Goese ruilwinkel (krant 5-2) niet doorgegaan. De wethouder was namelijk zijn iden titeitsbewijs vergeten en liep daar dus 'onwettig' rond. In Goes zijn de wethouders wel vaker vergeet achtig. Vorige week bij het slaan van de eerste paal in de nieuwe wijk Riethoek was wethouder Die leman vergeten dat Kloetinge bij de gemeente Goes hoort. Volgens Dieleman is Kloetinge onderdeel van de 'stad' Goes. Tijdens de aan sluitende receptie waren hij en zijn directe gezelschap eveneens vergeten, dat het niet alleen a- sociaal is om in een volle feesttent te roken, maar sinds 1 juli ook 'on wettig'. We zijn sinds biddag 2006 in Goes gezegend met vergeetach tige 'wethouders' die de wet niet zo goed kennen. Cor van der Bliek De Spinne 101, Goes Paus Benedictus Zowat iedereen wist dat bisschop Williamson de Holocaust had ont kend. Behalve... de paus! En gij ge looft dat? Met zijn 'ich habe es nicht gewusst' en de rehabilitatie van die Engelse bisschop, pleegde hij verraad aan het Joodse volk en aan zichzelf. Toen de paus inzag dat hij dit niet kon maken, verried hij Williamson door hem"te som meren op zijn uitlatingen terug te komen alvorens weer in de kerk opgenomen te kunnen worden. Geloven vind ik toch al niet mak kelijk, maar de enige goedheilig- Fietsverlichting Een heel goede actie, het belonen van goed verlichte fietsers (krant 5-2). Echter over de vorm van belo ning, een mobiele telefoon, is niet goed nagedacht. Dagelijks zie ik fietsers met één hand fietsen en ge obsedeerd naar een schermpje tu ren, daarbij totaal gaan aandacht schenkend aan het verkeer. De commissie Vaker Veilig Fietsen heeft hiervoor vast geen aandacht gehad. Wanneer advies was inge wonnen van een veiligheidskundi ge, dan was deze soort beloning niet gekozen. Suggestie voor de vol gende actie: een handsfree belset. Vraag me af of die commissie wel eens gekeken heeft naar het onvei lig gedrag van fietsers in het alle daagse verkeer. H.Wolters Nieuwe Vlissingseweg 100, Middelburg man waarin ik nu nog geloof is Sinterklaas! BJ.Meijs Kinderstraat 1Zierikzee Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25, www.logus.nl v wv. cfcft uu vCvL.CC c c ,c ,c c c c Exclüsiéve uitstraling", op maat gemaakt. GTTÏIT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11