Magie voor de allerkleinsten Lange succes Vorststraat: gegarandeerd Optredens Lost key tegenover elkaar PZC Donderdag 5 februari 2009 1 1 door Maarten Reith Disney Live komt binnen kort naar Nederland met Mickey's Magic Show, eer der te zien in Amerika, Azië en di verse Europese landen. Met optre dens in onder meer Den Haag, en Eindhoven mikt de amusementsfa briek op het publiek tot zes jaar. Bij illusionisten wordt gedacht aan slanke dames in een kooi die ra zendsnel veranderen in een tijger. Bij Disney Live stapt een in vod den geklede Assepoester in een koets in de vorm van een pom poen. Luttele seconden later komt ze er als een sprookjesprinses weer uit. Magie in optima forma. Kinderen raken betoverd door de Disney-figuren, verrassende goo cheltrucs, prachtige decors, vrolij ke liedjes en grappige dansjes. In de pauze verdringen ze zich daar na voor de kraampjes vol Dis- ney-merchandising, want commer cieel is het evenement zeker. De show weet de kleintjes met ge mak twee keer drie kwartier te boeien, zo bleek in Madrid waar de show recent tweeënhalve week uitverkochte zalen trok. Dat is te danken aan jarenlange ervaring, een zeer professionele aanpak en een strenge bewaking van de ka rakters. Daardoor is Mickey Mouse niet zomaar een persoon met een masker en een kostuum, maar is hij in de beleving van de kinderen de enige echte. Voor de trucs zijn twee gooche laars ingehuurd, de breed lachende Brad Ross en de gespeeld klungeli ge Fred Moore. Zij toveren de per sonages tevoorschijn, doen de gro te verdwijntruc, laten mensen zwe ven en geven de aloude truc van het 'doorgezaagde weesmeisje' een nieuwe dimensie door twee meis jes door te zagen en hun benen te verwisselen. Wie vaker goochelaars en illusio nisten aan het werk zag, zal wei nig nieuwe trucs zien. Maar bij een goede uitvoering blijft het ver bazen hoe ze het voor elkaar krij gen. Bovendien is alles voorzien van een sprookjes- of Disney-saus- je waar kinderen van smullen. De show, waarvan de meeste stem men en liedjes op band staan, wordt opgevoerd in de taal van het land. Ross en Moore moeten zo'n dertig Nederlandse zinnen uit hun hoofd leren, en worden daarnaast op het podium bijge staan door een Nederlandse tolk. Disney Live met Mickey's Magic Show. Den Haag, World Forum Theater: 20, 21 en 22 februari. Eind hoven, Indoor Sportcentrum: 27 en 28 februari, 1 maart. Genieten van wereldberoemde figuren van de grootste Amerikaanse amuse mentsfabriek. Illusionisten aan het werk onder het toeziend oog van de enige echte Mickey Mouse. foto Heinz Kluetmeier/GPD In het kader van Lost Key on. Tour spelen vrijdagavond twee bands op dezelfde tijd in twee Vlissingse cafés tegenover elkaar. Deze optredens beginnen om 22.00 uur. Daarnaast is er een optreden en een jamsessie in Café de Concur rent, waar ook enkele dj's achter de draaitafel verschijnen in het op de eerste etage gesitueerde Club Midnight. De Vlissingse groep Suicide Chic ken speelt in café The Wicked covers uit de jaren '70 en '80, zoals Long blond animal van Golden Earring, Addicted to love van Ro bert Palmer en Honky Tonk Wo man van The Rolling Stones. De bezetting: Servan (zang), Bart (gi taar), René (drums) en Martijn (bas)22.00 uur. jazz, limi Héndrix, Led Zeppelin, David Bowie en Madonna. Ocean's Edge speelt vanaf 23.00 uur rockvan eigen hand in café De Concurrent. Voor deze formatie ging het balletje rollen na het uit komen van de ep Spirit Link, eind 2004. In singer-songwriter Danny Vera werd een muzikale bondge noot gevonden voor het opnemen van de tweede ep. Vanaf middernacht volgt een open jamsessie met de Vlissingse zan ger-gitarist Miles Browning. Er is een electronisch drumstel aanwe zig van Peter Provoost, die ook een bijdrage zal leveren. In Club Mid night van café De Concurrent la ten van 00.00 - 5.00 uur dj Blade, dj Plof Etienne U en dj Chaos clas sics, trance, old school en hardcore horen. De Brabants-Zeeuwse band The Slaves treedt op in café Michieltje. Het repertoire bestaat voor negen tig procent uit eigen liedjes, waar bij dankbaar gebruik is gemaakt van honderd jaar rock 'n roll, pop, rhythm 'n blues, funk, bossa nova, Ocean Edge een nisje ligt, bij elkaar gehouden door een elastiek, waaronder een briefje steekt: gratis. Voor wie het nodig heeft. Een prachtig boek uit 1915, 'Oostersche Vertellingen', mag voor slechts 8 euro van eige naar verwisselen. Daarna nog even preisoep eten bij het Kookclub Bodega op de Grote Markt en we zijn weer helemaal content. Keizersói\v- Lange Vorststraat Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99