Heel veel piano's i in de Concertzaal Elfde editie Smartlappengala PZC Donderdag 5 februari 2009 5 podium DONDERDAG 5 FEBRUARI Anatevka Nederlandse musical. Uitverkocht. Middelburg, Schouwburg, 20.00 uur. Manie! Manie! Cabaretvoorstelling van Heideroosjes. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. VRIJDAG 6 FEBRUARI HooüKoorts Met Capital Sentimental, Tripp, Kids Ne ver Lie, Wooden Shoes en Minor Dance. Domburg, Tramzicht, 20.00 uur. Anatevka Nederlandse musical. Uitverkocht. Middelburg, Schouwburg, 20.00 uur. Trubbels Toneelclub Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere voert het blijspel Trouwdag met Trubbels op. Arnemuiden, zaal De Arne, 20.00 uur. Magic of the Dance Tap-show uit Ierland. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Proos Cabaretier Robbert Jan Proos dicht, zingt en danst over het 'echte leven'. Nieuw- en Sint Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Helmert Woudenberg Toneelsoló Waterman. Vlissingen, Vestzak'99, 20.15 uur. Multiple Pianofestival Het Bergmann Pianoduo speelt met Ne derlandse Pianoduo het Canto Ostinato voor vier vleugels. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Slagwerkgroep Slagwerkgroep Circle Percussion brengt de show Drums of the world 4. Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Oidipoes Het Volk voert Oidipoes op. Goes, Podium 't Beest, 20.30 uur. Pop Optreden The Fun-Q-Bator Terneuzen, De Pit, 22.00 uur. ZATERDAG 7 FEBRUARI Inloopconcert Regionale Jeugd Brassband Zuid-Neder land. Goes, Grote Kerk, 13.30 uur Lutgarde Lutgarde speelt piano. Terneuzen, Porgy en Bess, 14.00 uur Trubbels Toneelclub Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere voert blijspel op. Yerseke, De Zaete, 14.00 uur Multiple Pianofestival Het Bergmann Pianoduo speelt 's mid dags met het Nederlandse Pianoduo een bewerking van Porgy and Bess van Gershwin, 's Avonds wordt werk van Bach, Scriabin en Mertens uitgevoerd. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur en 20.00 uur. Comedy Explosion Stand-up comedy. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. A Night of Punk Optredens van Funeral Dress, Joe Buck Yourself en F.O.D./Moederkoek. Goes, Podium't Beest, 21.00 uur. Des Fais do-do Zestal speelt cajun, zydeco en andere tra ditionele muziek uit de VS. Oost-Souburg, Razzmatazz, 21.00 uur. Winnie Haarhuis Singer-songwriter Winnie Haarhuis. Middelburg, De Drukkerij, 1-5.00 uur. Holland Koor Het Holland Koor geeft een concert. Goes, Bethelkerk, 17.00 uur. We've got the spirit! Gospelavond met koor Inside Out. Tholen, Meulvliet, 19.30 uur. Human Alert Human Alert en The Undeclinables spe len punkrock. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Heer Hendrik Toneelvereniging Heer Hendrik voert 'De bekende Nederlander' op. 's-Hëer Hendrikskinderen, Heer Henrik- huis, 20.00 uur. Luctor et Emergo Luctor et Emergo houdt haar jaaruitvoe ring met het thema Sixties Seventies. Renesse, dorpshuis, 19.30 uur Joodse dans en muziek Het Internationaal Danstheater brengt 'Nesjomme, dans rond klezmer en kip pensoep'. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Trio Het Nelson Latif Trio: eigen composities. Nieuw- en Sint Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur Op eigen bodem Voorstelling kinder- en jeugdcabaret Het Talent. Sluiskil, 't Meulegat, 19.30 uur. Dweilbandfestival Sas van Gent, d'Ouwe Brug, 19.30 uur. Voorjaarsconcert Door fanfare de Scheldezonen. Nieuw-Namen, Gemeenschapscentrum de Kauter, 20.00 uur. De Jantjes De Plattelanders en de operette- en musi calvereniging De Zoma voeren de legen darische musical De Jantjes op. Oostburg, Ledeltheater, 20.00 uur. Boeing Boeing Doldwaze komedie Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur Huub van der Lubbe Huub van der Lubbe declameert eigen poëzie en begeleidt zichzelf op gitaar. Nieuw- en St. Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Speedrock Peter Pan Speedrock Vanderbuyst Terneuzen, De Pit, 21.00 uur. Smartlappengala Harm Wolters, Aukje Fijn, Marco Van- dèra, Edwin Hoevelaak en Dennis van Dijkhuizen treden op Zierikzee, Brogum, 21.30 uur. ZONDAG 8 FEBRUARI Op eigen bodem Voorstelling kinder- en jeugdcabaret Het Talent. Sluiskil, 't Meulegat, 14.00 uur. De Diepvriesdames Muzikale komedie gebaseerd op het sprookje van Annie M.G. Schmidt (6+). Middelburg, Stadsschouwburg, 14.00 uur. Koningsberger Zangrecital bariton Maarten Koningsber ger. Sluis, Raadzaal van Belfort, 14.00 uur. Multiple Pianofestival Het Bergmann Pianoduo speelt met het Nederlandse Pianoduo werken voor vier handen van Erik Satie met de filmmuziek van Entr'acte van René Clair, waarbij ook de film vertoond wordt. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur. Ambras Volksmuziekgroep Ambras. Ellewoutsdijk, Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Open Haard Concert Leonard van Lier (piano) en Maartje Coolen (zang) brengen pianosolo's en lie deren. Terneuzen, Porgy en Bess, 15.00 uur. Rocksessieband De rocksessieband treedt op met gastzan- geres Frederieke van Veeren. Middelburg, café 't Schuttershof, 17.00 uur. Purper Met Gerrie van der Klei, musicalster, jazz-zangeres en cabaratière. Goes, De Mythe, 20.00 uur. DINSDAG 10FEBRUAR! Klassieke muziek Ensemble3 Luci Serene brengt een klas siek programma ten gehore. Domburg, Simnia, 15.00 uur. - Cabaret Remco Vrijdag en Micha Molthoff met het muzikale cabaretprogramma 'transfor mers'. Middelburg, stadsschouwburg, 20.00 uur. The Westenders Medlys uit Beauty en the Beast, Mama Mia, Miss Saigon en Evita. Goes, De Mythe, 20.00 uur. WOENSDAG 11 FEBRUARI Klassieke muziek Ensemble3 Luci Serene brengt een klas siek programma ten gehore. Koudekerke, Vliedberg, 15.00 uur. Middelburg, 't Gasthuis, 19.00 uur. Die Fledermaus Operette van Johann Strauss door de Roe meense Nationale Opera Timisoara. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Big Band Big Band Zeeuwse Muziekschool. Goes, revalidatiecentrum Lindenhof, 20.00 uur. Eric Sauers Try-out van zijn programma Ridder. Dub- beloptreden met Kees van Amstel. Vlissingen, Vestzak'99, 20.15 uur. O voor volledige podiumagenda zie website van deze krant het logo van Tubular Bells, bewerkt voor vier piano's. Die finale is het bekende 'Tubular Bells' van Mike Oldfield. Van Veen bewerkte deze unieke popmuziek compositie uit 1973 tot een stuk voor vier piano's. „Het is een echt finalestuk dat een soort Bole- ro-achtig cresendo heeft en veel vo lume. Bij de première in Canada waren de mensen door het dolle." Het Multiple Piano Festival sluit zondag af met werk van Erik Satie uitgevoerd door Sandra en Jeroen van Veen. Multiple Piano FestivalZeeuwse Concertzaal, Middelburg. Vrijdag 20 uur: Piano Ensemble (Eli zabeth en Marcel Bergmann, Sandra en Jeroen van Veen) met werk van Simeon ten Holt. Zaterdag 14.30 uur: Elizabeth en Marcel Bergmann met composities voor twee piano's (Marcel Berg mann) en Fantasy on Porgy and Bess (George Gershwin). Zaterdag 20 uur: Piano ensemble met Piano Extravaganza. Zondag 20 uur: Sandra en Jeroen van Veen met Pianowerken voor vier handen (Satie). Dit evenment wordt op han den en voeten gedragen, zegt programmeur Felix Schoonen van het Zierikzeese pop podium Brogum over het jaarlijkse Smartlappengala. De elfde editie staat voor zaterdag op het program ma. Dat aantal alleen zegt al iets over het enthousiasme waarmee deze ludieke presentatie van het le venslied wordt ontvangen. Schoonen is ervan overtuigd dat de vijf artiesten op het elfde Smart lappengala in staat zijn Brogum als vanouds op zijn kop te zetten. Zo zal Harm Wolters hier zijn op wachting maken. Hij is regelmatig te zien bij TV Oost en TV Oranje en kan bogen op een televisieop treden bij Mooi Weer de Leeuw. „Dat je carrière nooit te vroeg kan nes, maar zij kan inmiddels ook al bogen op een eigen hitje met als ti tel Ben Je Verliefd. Ook Edwin Hoevelaak maakt zijn opwachting op dit gala. Hij is het bekendst geworden door met zan ger Jeroen van der Boom de hit Je bent zo te scoren. Zowel in de top 100 als in de top 40 belandde deze productie van Hoevelaak op de eer ste plaats. Verder is Marco Vandéra uit Uden van de partij. Hij heeft in de voor programma's van Frans Bauer en Guus Meeuwis gestaan. Dennis van Dijkhuizen had vorig jaar bij het Smartlappengala zoveel succes, dat hij nu weer van de partij is. Zaterdag: poppodium Brogum, Zierikzee, 21.30 uur. beginnen, bewijst Aukje Fijn uit Wezep", zegt Schoonen. Het meis je manifesteert zich met haar 10 jaar al als succesvol zangeresje. Aukje zingt vooral covers van Ma rianne Weber, Charlène en Jan- Edwin Hoevelaak treedt zaterdag op tijdens het Smartlappenfestival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93