selectie Woudenberg Oidiepoes www.pzc.n ©YAMAHA MUZIEKCENTRUM MIDDELBURG 4 Donderdag 5 februari 2009 PZC Porgy en Bess. „Dit is een virtuoze uitvoering. Heel erg pianistisch be werkt, met veel noten. Dat maakt het tot een spektakel, sprankelend en swingend." In de avond schuiven Sandra en Jeroen van Veen bij dit duo aan. Op het programma staat dan 'Pia no Extravaganza'. Dit bestaat uit een aaneenrijging van allemaal kleine composities van onder an deren Bach, Scriabin en Mertens en 'Vier Jaargetijden' van Astor Piazzolla. De opbouw is het be langrijke element in dit stuk. „Op bouw in termen van handen. Het begint met één hand op één pia no, dat worden er twee en zo gaat het door tot de finale met uiteinde lijk acht handen op vier vleugels." Het Piano Ensemble speelt werk van Simeon ten Holt en Mike Oldfield. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Mischa Beckers Het Multiple Piano Fes tival klinkt vrijdag tot en met zondag in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg. Vier pianis ten dragen het programma: Eli zabeth en Marcel Bergmann en Sandra en Jeroen van Veen. Ze spelen als duo's, en-als viertal vormen ze het Piano Ensem ble. Vrijdag begint het Piano Ensemble met werk van de Nederlandse componist Simeon ten Holt. De composities van Ten Holt maken vaak heftige emoties los bij de luis teraar. Jeroen van Veen: „Ik ken Simeon inmiddels goed. Hij zegt: 'Wat het in mensen los maakt staat buiten mij, ik draag slechts de noten aan'. Zelf ondervond ik bij uitvoeringen inderdaad wat deze muziek te weeg kan brengen, dat het mensen in vervoering brengt en dat ze ge voelens van hoop, troost en geluk achteraf graag met ons delen." De stukken van Ten Holt kennen vaak een repetitief karakter en heb ben een andere opzet dan bijvoor beeld klassieke sonates. „Deze com ponist schrijft eigenlijk een route met begin- en eindpunt voor. Hoe je als muzikant bij het eindpunt komt ligt niet vast, sterker nog, ook het vervoermiddel niet. Het is een groot interactief spel waarvoor Simeon de spelregels heeft vastge legd. We moeten elkaar als muzi kanten dus goed kunnen zien, goed met elkaar communiceren. 'Canto Ostinato' heb ik meer dan honderd keer gespeeld, en iedere keer was de uitvoering en beleve nis anders. Ook de instrumentatie. De ene keer was die met twee pia no's, de andere met vier en on langs speelden we zelfs met pia no's en marimba." Zaterdagmiddag laten Elizabeth en Marcel Bergmann jazz, blues en minimal music versmelten in een compositie voor twee piano's van Marcel Bergmann. Daarnaast speelt het duo een bewerking van Helmert Woudenberg speelt het aangrijpende onderduikverhaal van de Joodse Hatty Waterman. Hij staat als 21-jarige in 1942 niet op de lijst om te worden afgevoerd naar Auschwitz. Als verdoofd blijft hij achter als alle andere 15 ge zinsleden uit het huis worden ge haald. Veel markante figuren tre den daarna in zijn leven op. Vrijdag 6 februari, Vestzak'99, Vlissingen, 20.15 uur. Theater het Volk brengt een eigen interpretatie van Oidiepoes. Een logische keus vindt het gezelschap. Immers welke jongen zou niet graag met zijn moeder willen trou wen? En dan is het logisch dat de vader eerst even uit de weg dient te worden geruimd. Dit alles lukt Oidiepoes en dat maakt hem tot een hecht held. Vrijdag 6 februari, Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur. Elizabeth en Marcel Bergmann. Sandra en Jeroen van Veen. 1# «25;; Lange delft 80 - 0118-635252 www.mcmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92