Het perfecte paard bestaat niet Spaans benauwdop een trekvlot of step de natuur in Olifanten stormen op bezoekers af in abdij Gent T Uj» [voorstelling L- - in de spotlights? PZC Donderdag 5 februari 2009 3 gens op de juiste manier te trai nen. Luie paarden train je bij voorbeeld veel voorwaarts, met snelle paarden werk je aan het zorgvuldig door hindernissen gaan." Menclinic Koos de Ronde. Locatie: Stal Vermue aan Plattendijk 3 in Heinkenszand. Vandaag 20.30 uur. Het landschap nodigt uit tot avontuurlijke tochten. foto Wim Kooyman Avontuurlijke tochten in groepsverband door het fraaie landschap. Dat zijn de Oost-Zeeuws-Vlaamse Baret- tochten, die dit jaar voor het vijfde achtereenvolgende jaar georgani seerd worden door de ZLTO (Zui delijke Land- en Tuinbouworgani satie) afdelingen Hulst en Terneu- zen. De ontdekkingstochten heb ben namen als 'strooptocht' 'Spaans benauwd' of 'op den boe- renbuiten'. Met een mountainbi ke, kano, trekvlot of zelfs een step wordt eropuit getrokken. In som mige gevallen is zelfs een gps no dig om de weg te vinden, want de Barettochten voeren niet enkel langs gebaande wegen en paden door het landschap, maar ook langs akkerranden en weilanden, wat voor de nodige verrassingen kan zorgen. Onderweg kunnen deelnemers streekgebonden pro ducten proeven. De Barettochten zijn genoemd naar het hoofddeksel die de boe ren vroeger op het platteland droe gen. Bovendien lijkt de geografi sche vorm van Oost-Zeeuws-Vlaan- deren op een baret. Q www.barettochten.nl In de Gentse Sint-Pietersabdij is tot 29 maart nog te zien wat voor fraais keizer Karei V en koning Filips II aan de wand had den hangen. De getoonde wandta pijten komen uit het Madrileense Patrimonoi Nacional, Spaanse ka thedralen en andere musea. De expositie laat stukken zien die behoorden aan de Bourgondische, Oostenrijkse en Spaanse macht hebbers. Het gaat om producten van de Vlaamse wandtapijtennij verheid, die wereldfaam genoot. Als hoogtepunt van de expositie gelden twee tapijten uit de reeks 'De verovering van Tunis', die Jan Cornelisz. Vermeyen in 1548 ont wierp in opdracht van Karei V. De ze bieden een panorama van zes tien meter breed op de inname van Tunis in Noord-Afrika tijdens een veldtocht van keizer Karei. 'De slag bij Zama' toont de over winning van Scipio Africanus, de Romeinse veldheer waar keizer Ka- rel zich graag aan spiegelde, op Hannibal. De bezoeker waant zich in een actiefilm met olifanten die op hem lijken af te stormen. Vlaamse Wandtapijten. Sint-Pieters abdij, Gent. Dinsdag tot en met zon dag van 10.00 tot 18.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00 en 16.00 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwspla- netarium.nl Handwerkmuseumcafé ledereen is welkom onder voorwaarde dat er wordt gehandwerkt. Goes, Historisch Museum De Bevelanden, 13.30-16.30. Lezing René Diekstra geeft een serie van vier le zingen over onderwerpen uit de psycholo gie. Deze tweede lezing handelt over so ciale psychologie en zelfkennis. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 tot 18.45 uur. Een avond met... Judith Koelemeijer, schrijfster van o.a. het boek Anna Boom geeft een lezing. Zij won in 2002 de CPNB Publiekspriijs van het Nederlandse boek voor haar werk Het zwijgen van Maria Zachea. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Natuurspreekuur Bij Terra Maris in Oostkapelle kunnen vra gen over vondsten uit de natuur gesteld worden tijdens het natuurspreekuur. Oostkapelle, Duinvlietweg 14.00 -16.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl O voor de volledige agenda zie on ze website Iedere donderdag in de krant Voor informatie over adverteren in de UitGids Bel. 0118 43 40 70

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91