Benedictus'Ik wist het niet' Strandvakanties TURKIJE Verhagen blij met verklaring van paus KRAS.NL. Toch onderzoek val 'Leterme' Sneeuwbeeld in Sapporo Ook vertrek vanaf Eindhoven of Weeze-Düsseldorf mogelijk! BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 2 PZC Donderdag 5 februari 2009 7 Conservatieve bisschop gesommeerd uitspraken terug te nemen. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - De Britse bisschop Willi amson die op televisie ontkende dat er zes miljoen joden in de gas kamers zijn vermoord, moet wat de paus betreft zijn uitspraken 'pu bliekelijk en ondubbelzinnig' te rugnemen^ wil hij deel uitmaken van de katholieke kerk. Gistermorgen nog verklaarde het Vaticaan dat de paus genoeg had aangetoond de Holocaust te ver oordelen en een vriend van het joodse volk te zijn. Later op de dag BRUSSEL - Het Belgisch parlement wil toch doorgaan met een onder zoek naar de val van de rege- ring-Leterme eind vorig jaar. Een commissie van deskundigen advi seerde dinsdag dat niet te doen, omdat het onderzoek strijdig zou zijn met de wet. Maar het parle ment legt het advies naast zich neer. De regering onder leiding van Yves Leterme trad af na beschuldi gingen dat de premier en een mi nister zouden hebben geprobeerd de rechtsgang in het Fortisdossier te manipuleren. Maar door daar onderzoek naar te doen zou het parlement zich volgens de deskun digen schuldig maken aan ongeoor loofde bemoeienis met de rechter lijke macht, precies datgene wat Le terme verweten werd. Nu het par lement het onderzoek toch wil doorzetten zijn de deskundigen be reid mee te denken over de ma nier waarop dat het beste kan. greep het Vaticaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in en over tuigde de paus en ieder ander dat er met zwaar geschut moest wor den geschoten. Benedictus XVI ging voor zijn doen door het stof In een verkla ring stelt hij geen weet te hebben gehad van de meningen van Willi amson op het moment dat hij be sloot de excommunicatie op te hef fen van de bisschop en drie ande re leden van de aartsconservatieve Broederschap Pius X. Die werd in 1969 opgericht door de Franse bis schop Lefebvre uit onvrede met de hervormingen binnen de katholie ke kerk, waartoe ook de handrei king naar de joden hoorde. De paus wil ook de indruk wegne men dat hij degene was die de club van Lefebvre-aanhangers graag weer wilde terughebben in naam van de eenheid van de kerk, zoals velen concludeerden de afge lopen dagen. „Zij hebben erom ge vraagd terug te mogen keren, re den waarom wij de excommunica tie hebben opgeheven", zo luidt de redenering van de paus. Het Vaticaan onderstreept dat de bisschoppen niet gerehabiliteerd zijn. „Ze krijgen een kans om te rug te keren en moeten nu waar De paus wil de indruk wegne men dat hij het was die de club van Lefebvre-aanhangers graag weer wilde terughebben in naam van de eenheid van de kerk. maken dat ze het waard zijn om weer door Rome te worden opge nomen." Ook zullen de vier bis schoppen, die door Lefebvre in 1988 zonder toestemming van Ro me werden gewijd, niet automa tisch hun bisschoppelijke status be houden. Het Vaticaan stelt uitdruk kelijk dat de Broederschap, die we reldwijd bestaat uit 500 priesters en een half miljoen gelovigen, het Tweede Vaticaanse Concilie (1962-1965) moet onderschrijven. Dat zal niet meevallen. De Broe derschap werd opgericht uit afkeer van dat concilie. pagina 3: commentaar pagina 10: paus te veel gehecht aan traditie Angela Merkel blijft na uitspraken van dinsdag stil. LONDEN - Minister Maxime Verha gen van Buitenlandse Zaken is blij dat de paus de uitspraken van de omstreden Britse bisschop Ri chard Williamson heeft afgekeurd. Verhagen liet gisteren vanuit Lon den echter weten dat Nederland ook wil dat de paus stappen onder neemt om Williamson ertoe te be wegen zijn 'afschuwelijke uitlatin gen' over de Holocaust in te trek ken. loodse groepen reageerden giste ren zeer positief op de verklaring van de paus. Van de Duitse bonds kanselier Merkel, die dinsdag ieder een verbaasde met haar uitspraak van de paus een duidelijker veroor deling te verwachten van degenen die de Holocaust ontkennen, kwam gisteren geen commentaar. Jean-Pierre Wils, hoogleraar cul- tuurtheologie van de moraal aan de Radboud Universiteit noemt de verklaring uit het Vaticaan 'volko men ontoereikend' en 'pietluttig'. „Deze stellingname is wel het aller- allerminste wat het Vaticaan kon doen." Wils stapte enkele dagen ge leden uit de kerk. Hij noemt de ge rehabiliteerde bisschoppen een 'diep, diep reactionaire, antidemo cratische en totalitaire club'. „Dit is slechts het spitsje van de ijsberg in de kerk. Er is veel meer aan de hand dan alleen deze these van Williamson." De hoogleraar is ont zet dat de paus tijdens diens weke lijkse audiëntie op woensdagmor gen 'geen lettergreep' heeft gewijd aan de kwestie. SAPPORO - Vroege bezoekers kijken naar een enorme sculptuur gemaakt van sneeuw. In het Japanse Sapporo wordt in het Odori Park voor de zestigste keer het Sneeuw Festival gehouden. Officieel begint het festival in de noordelijk gelegen stad pas vandaag. Op drie plaat sen worden in totaal 288 beelden, die gemaakt zijn van sneeuw dan wel ijs, tentoongesteld. Het festival duurt een week. Verwacht wordt dat meer dan twee miljoen Japanners een bezoek zullen brengen aan de beelden. foto Kimimasa Mayama/EPA Nergens Voordelig ertussenuit? Kies een all inclusive vakantie naar het 5-sterren Sherwood Breezes Resort v.a. slechts 385! HOTEL SHERWOOD BREEZES* *-ANTALYA v.a. 385 Dit mooie 5-sterren resort ligt direct aan een privé-strand in Lara, op 15 km van Antalya. Het hotel beschikt o.a. over restaurants, bars en winkeltjes. Voor uw ontspanning is er een beautycenter met sauna, binnenzwembad, Turks stoombad en fitnessruimte. Verder zijn er buitenzwembaden met waterglijbanen en kinderbad, div. (water)sportfaciliteiten en een entertainmentprogramma! Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 11/2 t/m 31/10. Prijzen zijn per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/72060 Een comfortabele all inclusive vakantie in het 5-sterren Hotel Grand Prestige v.a. slechts 499, dat kan bij KRAS.NL! HOTEL GRAND PRESTIGE*****-SIDE v.a. 499 Dit populaire 5-sterren hotel is gelegen op ca. 250 m 'van het strand en op 7 km van Side. Het beschikt o.a. over restaurants, bars, 2 buitenzwembaden met apart kinderbad en waterglijbanen. Er is een spa-center met sauna, Turks stoombad en een jacuzzi. Er zijn tennisbanen en een fitnesscenter en er is entertainment. Voor de kinderen is er een miniclub, animatie en een speeltuin. Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 2/4 t/m 31/10. Prijzen zijn per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/71109 Nog zo'n KRAS-topper! V.a. slechts 509 kunt u genieten in het 5-sterren Hotel Simena Sun Club o.b.v. ultra all inclusive! HOTEL SIMENA SUN CLUB*****-KEMER v.a. 509 Ruim opgezet resort direct aan het privé-strand, op ca. 7 km van Kemer. Het hotel beschikt over vele faciliteiten, waaronder bars, 3 restaurants, discotheek, amfitheater, winkeltjes, entertainment en buitenzwembad met kinderbad en waterglijbaan. Ook is er een spa-center met sauna, Turks stoombad en fitnesscenter en zijn er diverse kinder- en sportfaciliteiten, waaronder tennis en minigolf. Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 21/4 t/m 31/10. Prijzen zijn z per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/72114g waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7