'We tellen blijkbaar totaal niet mee' Piet Manni krijgt brief overleden vader terug Veel animo regelingen bij Dow Sjonnie en Anita PZC Donderdag 5 februari 2009 21 Eigenaren Inter Scaldes voelen zich genegeerd in discussie Schorebrug. door Luc Oggel KRUININGEN - Jannis en Claudia Brevet, eigenaren van manoir res taurant Inter Scaldes in Kruinin- gen, zijn teleurgesteld. In de discus sie over de aanleg van een havenge bonden industrieterrein in de na bijgelegen polder Schorebrug, wordt het belang van Inter Scaldes compleet genegeerd, vinden zij. Het tweesterrenrestaurant-hotel aan de Zandweg, net buiten het dorp, ligt op slechts enkele honder den meters afstand van de polder Schorebrug. Als de plannen voor onder meer het plaatsen van twee betoncentrales doorgaan, heeft dat grote gevolgen voor Inter Scaldes, vreest Claudia Brevet. „Niet alleen visueel door geluid- en lichtover- last, maar vooral voor onze aanslui ting bij de internationale keten Re lais 8c Chateaux. Meer dan de helft van onze gasten komt uit het bui tenland en die halen onze naam uit die Relais 8c Chateaux-gids. Je moet als restaurant aan bepaalde criteria voldoen om daar bij aange sloten te zijn. Een aantal daarvan heeft betrekking op de omgeving, die moet karakteristiek en rustig zijn. Als het hier straks vol met in dustrie staat, is daar niks meer van over. De kans is dus reëel dat we straks geen deel meer uitmaken van die keten en daardoor veel bui tenlandse gasten verliezen." Het steekt Brevet vooral dat zowel de gemeente Reimerswaal als de provincie het restaurant volledig links laat liggen. „Niet één keer is er contact met ons opgenomen, in de milieu-effectrapportage (mer) De eigenaren van twee-sterren restaurant Inter Scaldes in Krui- ningen zijn teleurgesteld dat zij niet worden betrokken bij de plannen voor 'Schorebrug'. wordt wel gesproken over agrari sche bedrijven in de omgeving, maar wij worden niet eens ge noemd. Daar zijn we teleurgesteld over, we hadden verwacht wel iets meer te betekenen voor Zeeland en zeker voor Reimerswaal. Onze gasten zijn belangrijk voor het toe risme in Zeeland. Als ze hier bij voorbeeld drie dagen blijven, be zoeken ze ook andere plaatsen. Maar een restaurant met interna tionale allure telt blijkbaar totaal niet mee", zegt Brevet. De gastvrouw zet grote vraagte kens bij de noodzakelijkheid van de aanleg van 'Schorebrug'. „Het zogenaamde provinciale belang is helemaal niet aangetoond en het mer-rapport is vooral gebaseerd op aannames." Brevet hoopt en verwacht dat de gemeenteraad op 17 februari tegen de plannen stemt. „Er is te weinig draagvlak. Het zou een schande voor de gemeente zijn als hiermee wordt ingestemd." Ganzen kijken tijdens snertexcursie Yerseke YERSEKE - In het natuurgebied van de Yerseke Moer houdt de Stich ting Het Zeeuwse Landschap zater dag een snertexcursie. Vanaf 10.00 uur observeert de groep onder leiding van een na- tuurgids ganzen. Duizenden gan zen verblijven 's winters in dit oud landgebied bij Yerseke. Het pro gramma wordt afgesloten met een Zeeuwse erwtensoepmaaltijd. Opgeven kan nog tot morgen bij het startpunt van de excursie, De Sequoiahof aan de Kanaalweg 79 in Vlake. Tel: 0113-382548. Poëzie centraal tijdens christelijke leesavond GOES - De recent verschenen bloemlezing Brandaan van de chris telijke poëzie staat morgen (vrij dag) centraal tijdens een poë- zie-avond in boekhandel De Kope ren Tuin in Goes. Onder het motto Christenen lezen poëzie dragen dichters eigen werk uit het boek voor. Kerkgangers uit Goes dragen vervolgens hun favo riete gedicht uit de bloemlezing voor. De christelijke leesavond in De Ko peren Tuin begint om 19.30 uur. Open dag Witte Agro in 's-Gravenpolder 'S-GRAVENPOLDER - De Witte Agro in 's-Gravenpolder houdt vandaag een open dag. Het bedrijf levert onder meer gewasbescherming smiddelen en zaaizaden aan fruit telers, boeren en tuinders. Geïnte resseerden kunnen van 13.00 tot 22.00 uur informatie inwinnen over gewasbescherming, veilig heid, snoeien, graszaden en boom beschermers. Ook is er een work shop bloemschikken. De open dag is niet in het bedrijfspand, maar op het adres Spoorstraat 16. Het be drijfsgebouw is vandaag dicht. Schepen in aanvaring voor Nauw van Bath BATH - Twee schepen zijn op weg van Antwerpen naar Vlissingén met elkaar in aanvaring gekomen op de Westerschelde, iets voor het Nauw van Bath. De schepen, de 99 meter lange Russische kustvaar der Kholmogory en het 305 meter lange containerschip Pangal, wer den bij het passeren naar elkaar toegezogen. Door vaart te minde ren konden ze na een halfuur los komen. Op de rede van Vlissingén zijn ze geïnspecteerd. De schade was zeer beperkt. KLOETINGE - Met een toneelstukje beelden perso- holgebruik op het terrein. Gistermiddag werd bij niet op prijs wordt gesteld. Het is een van de ve- neelsleden en cliënten van Emergis uit wat zij het psychiatrisch ziekenhuis aan de Oostmolen- Ie maatregelen die Emergis de laatste jaren heeft normaal juist willen tegengaan: verkeerd gepar- weg in Kloetinge een aantal borden onthuld. Die genomen om overlast op het ziekenhuisterrein te keerde auto's, agressief gedrag en drugs- en alco- moeten duidelijk maken dat zulk gedrag daar verminderen. foto Ronald den Dekker BURGH-HAAMSTEDE - De ruim zes tig jaar oude brief van Karei Man ni, nu in het bezit van Vlaming Etienne Spiessens, gaat naar Piet Manni. Piet is de zoon van Karei, die ruim 25 jaar geleden overleed. Spiessens deed gisteren een be roep op lezers van de PZC. Hij had een brief van Karei Manni uit 1946 in zijn bezit, gericht aan Spiessens' achterneef Victor. Karei en Victor ontmoetten elkaar tijdens de Twee de Wereldoorlog in Duitsland, waar ze dwangarbeid verrichtten. Spiessens wist dat Karei in Haam stede woonde en getrouwd was met een mevrouw Auperlé. De in woner van Zelzate wilde de brief teruggeven aan Karei of één van zijn nazaten. De PZC kreeg tientallen reacties. Sommige lezers waren zelf op on derzoek uitgegaan, anderen waren familie van Karei. Zo ook zoon Piet. „Mijn vader is in 1983 gestor ven", vertelt hij. Van Victor heeft Piet nog nooit gehoord. „Maar het klopt dat mijn vader in Duitsland moest werken. Ik weet nog dat hij werd weggevoerd. Ik was toen drie jaar oud." Piet Manni heeft con tact opgenomen met Spiessens. Reorganisatie wellicht niet gepaard met gedwongen ontslagen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De kans is groot dat de reorganisatie bij Dow Terneu- zen kan worden doorgevoerd zon der gedwongen ontslagen. Dit stelt voorzitter Ewald de Back- ere van de ondernemingsraad van Dow. De belangstelling onder Dow-medewerkers om vervroegd met pensioen te gaan of met een regeling voortijdig te vertrekken is erg groot. Volgens De Backere heeft dit ook te maken met het feit dat de in het sociaal plan vastgelegde regelingen voor vrijwillig vertrek beduidend beter zijn dan regelingen die in Ne derland bij soortgelijke reorganisa ties gebruikelijk zijn. Op dit moment worden er door Dow met de tweehonderd men sen die hun baan verliezen indivi duele gesprekken gevoerd en krij gen de mensen fiscaal/financieel advies. „Al met al zijn wij niet on tevreden over wat geboden wordt en over de wijze waarop de be drijfsleiding zaken fahnadeld. Ter- leurstellend is wel de houding van FNV Bondgenoten. Die hadden zich simpelweg door met ons con tact op te nemen op de hoogte kunnen stellen van het sociaal plan en de achtergronden. Dat heb ben ze niet gedaan", aldus de voor zitter van de ondernemingsraad. De Backere verwacht dat voor de zomer de reorganisatie kan wor den afgerond. Over de positie van de honderden contractors van Dow is weinig duidelijkheid. Voor lopig is er nog wat werk in Terneu- zen door twee nieuwe projecten. Die worden echter dit jaar afge rond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77