uit de bijstand te houden I KIJK! Actie voor fietsbrug over verbrede Sloeweg START Failliete uitzendbaas kan boete illegale plukkers niet betalen venesTR 9 FEBRUARI venestra.nl B PZC Donderdag 5 februari 2009 1 9 Goesenaar (33) moet naar verslavingskliniek MIDDELBURG - Een inwoner van Goes (33) is gisteren veroordeeld tot een voorwaardelijke plaatsing in een inrichting voor veelplegers. Als hij zich vandaag niet meldt bij een verslavingskliniek in Leiden, wacht hem een verblijf van twee jaar in een inrichting voor stelsel matige daders. De man werd er van verdacht op 18 juhi in Goes een 48-jarige Terneuzenaar van elf honderd euro te hebben beroofd. De rechtbank achtte dat niet bewe zen, maar wel dat hij een agent had beledigd en op het politiebu reau een computer had vernield. Karelse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl Scholieren laten ideeën zien op beurs van CIOS GOES - Zo'n driehonderd scholie ren hebben gisteren een mini-on- dernemersbeurs van tweedejaars leerlingen van het CIOS bezocht. De mbo-leerlingen moeten in het kader van hun opleiding een (fic tieve) eigen sportonderneming runnen. Daarbij hoort ook het ver markten van hun plannen. In Sportpunt Zeeland in Goes pre senteerden de leerlingen veertien mini-ondernemingen, variërend van een bedrijf dat gespecialiseerd is in sportpromotiemateriaal tot een onderneming die zich richt op gymlessen voor rolstoelers. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Over of onder de te verbreden Sloeweg bij 's-Heeren- hoek moet een nieuwe veilige fiets- oversteek komen. De Bevelandse afdeling van de Fietsersbond is een laatste actie begonnen om dat voor elkaar te krijgen. Vier Borselse dorpsraden, de fiets vierdaagse in Goes, de Borselse fracties van PvdA, Lokale Partij Borsele en VVD en landbouworga nisatie ZLTO steunen de campag ne. Tot nu toe kregen de voorstan ders van een fietstunnel onder de te verbreden Sloeweg geen poot aan de grond bij de provincie, die dit project uitvoert. Gedeputeerde Staten vinden de tunnel te duur en onnodig. De Fietsersbond doet nu een beroep op Provinciale Staten die 13 februa ri praten over de Sloeweg. De bij 's-Heerenhoek geplande rotonde in de Sloeweg is voor fietsers on veilig, stelt de Fietsersbond. Een extra oversteek is daarom nodig en met een goede verbinding zullen meer mensen de fiets pakken. De Fietsersbond wijst ook op een fout je van de provincie. Op basis van eisen van de provincie zelf conclu deert de bond dat fietsers zonder extra oversteek wel degelijk te ver moeten omrijden. Als een tunnel niet kan, is volgens de Fietsers bond een niet al te steile fietsbrug een prima alternatief. DEN HAAG/KAPELLE - Een 37-jarige man uit Bergen op Zoom zegt niet bij machte te zijn een boete van ruim vierduizend euro op te hoes ten. Die kreeg hij drie jaar geleden als eigenaar van een agrarisch uit zendbureau opgelegd voor het te werkstellen van illegalen bij een tuinbouwbedrijf in Kapelle. Hij vroeg gisteren in hoger beroep aan het Haagse gerechtshof om een lagere straf In 2004 kwam hij in de problemen, toen een van zijn klanten werd gecontroleerd. Bij een paprikateler in Kapelle wer den twee Chinezen, een Kameroe- nees en een Algerijn aangetroffen zonder tewerkstellingsvergunnin gen. Volgens de verdachte was hij door derden het uitzendwezen 'inge trokken'. „Ze zeiden tegen mij: als jij nou de praktijk doet, dan zor gen wij wel voor het administratie ve." Hij zou niet hebben doorge had dat er was gesjoemeld. Maar hij begreep ook wel dat hij eindver antwoordelijk was. De man is failliet gegaan en heeft nu zelf een baan bij een uitzendbu reau, waar hij volgens eigen zeg gen niet veel verdient. Hofaankla- ger mr. J. Groen kwam hem tege moet, maar niet zozeer omdat hij in zijn naïviteit geloofde. „Meer omdat een en ander alweer vier ge leden speelde en omdat meneer in middels is gestopt met zijn uit zendbureau." De aanklager eiste nu een boete van 4320 euro waar van 1320 euro voorwaardelijk. Uitspraak op 18 februari. Verkoop kozijnen, serres en zonwering tel 0113 227766 www.venestra.n! De lekkerste meerzadenbol: het 'Sint Adriaantje' Sl.Adri 4401JC Goes Tel (0113)21 5077 Ambachtsbakker Demonteren en sorteren van in beslag genomen goederen, zoals computers en mobieltjes, in het Goese Nijverheidscentrum. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75