DOMINICUS 'Sluit Abbekinderseweg af PZCI17 showroom haarden uitverkoop tuEEN1N 5-6-7 februari GOES! 18 25 Stoer www.dominicus.nl Donderdag 5 februari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Nijverheidscentrum probeert mensen uit de bijstand te houden Drie hogescholen bundelen krachten in Dutch Delta Academy vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu uiensoep, biefstuk met frieten of groentequiche en vanille-ijs 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 Winnie Haarhuis kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl inwoner Schore krijgt taakstraf voor ongeval MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Schore een taakstraf van honderd twintig uur en een rijontzegging van een jaar opgelegd. Hij veroorzaakte op 6 mei 2008 op de kruising Oude Rijksweg-Zanddijk bij Kruiningen een verkeersongeval. Zijn passagie- re liep daarbij een dwarslaesie op. Volgens getuigen knalde hij in vol le vaart op een vrachtwagen. Aldi op Molenplein eind deze maand open GOES - Het nieuwe Aldi-filiaal aan het Molenplein in Goes opent op 28 februari de deuren. Dat heeft een Aldi-woordvoerster gisteren gezegd. De Aldi zit nu nog aan de Oostwal en verkast naar het voor malige pand van de C1000, die ok tober vorig jaar sloot. Een deel van het Ciooo-personeel gaat in de nieuwe Aldi werken. Wat er met het pand aan de Oostwal gebeurt, is nog onduidelijk. Jeugd Heinkenszand zamelt halve ton in HEINKENSZAND - De Jeugdclub van de protestantse gemeente in Hein kenszand heeft in twee jaar 50.000 euro ingezameld voor een nieuwe medische kliniek in Ghana. De kli niek is eigendom van de Onyame Foundation Ghana, een initiatief van de uit Heinkenszand afkomsti ge Marleen van Asselt. De club overhandigt zondag om 11.00 uur een cheque in de Barbesteinkerk. Automobilist moet rijbewijs'inleveren THOLEN - De politie heeft gisteren om 17.15 uur op de Reimerswaalse- weg in Tholen het rijbewijs inge vorderd van een 37-jarige automo bilist uit die gemeente. De man reed vanuit Rilland via de Oester- dam naar Tholen en reed 154 kilo meter per uur waar slechts 100 ki lometer per uur is toegestaan. Tip? redactie@pzc.nl Er is geen ouder die nooit ver zuchtte: 'Ach, alle schattige kind jes worden eens groot'. En met de groeistuipen van hun kroost komen - vooral bij de jongens - ook de schuttingwoorden, de bru tale antwoorden en het haantjes gedrag vanzelf. Zo ook bij dat elf jarig Zeeuws gastje. Hij zit op de buitenschoolse opvang en begint al flink te puberen. En daar hoort opscheppen ook bij. Zo ook die dag, toen langs het ge bouw, waar hij met zijn leeftijd genootjes na schooltijd verbleef een bejaarde dame achter een rol- lator voorbijschuifelde. Een vriendje riep: „Kijk daar loopt je vriendin." Waarop hij heel stoer zei: „Nee, dat is m'n ex." Bewoners willen alleen bestemmings- en landbouwverkeer. door Lilian Dominicus KLOETINGE - Het hele gebied tus sen grofweg de 's-Gravenpolderse- weg, de Oostmolenweg, Nieuwe Vierwegen, Viaductweg en Patijn- weg zou afgesloten moeten wor den voor doorgaand verkeer. Al leen bestemmings- en landbouw verkeer zou er nog doorheen mo gen. Verder moet een mediacampagne bestuurders bewust maken van al ternatieve, veiligere routes. Dat vinden omwonenden aan de Abbekindersezandweg in Kloetin- ge, zo bleek gisteravond tijdens een bijeenkomst over de plaatselij ke verkeersproblematiek in dorps huis Amicitia in Kloetinge. De kwestie over de veiligheid lééft; er kwamen circa twintig belangstel lenden op de discussieavond af en daarmee zat het afgehuurde zaaltje behoorlijk vol. De Abbekindersezandweg kwam de afgelopen maanden regelmatig in het nieuws, zoals in november, toen een taxibusje met kinderen de sloot inreed. Volgens aanwo- nenden gebeuren er vaak ongeluk ken, omdat bestuurders vaak veel te hard rijden op het slingerende plattelandsweggetj e. Het wordt met name gebruikt voor vervoer van leerlingen van en naar de Ithakaschool en cliënten van en naar Emergis. Ook veel me dewerkers van Emergis proberen de drukte op de Nansenbaan in de spits te vermijden, door de afslag 's-Gravenpolder te nemen en dan via de binnenwegen op het werk te komen. Vooral door de komst van de Tom- Tom en andere gps-navigatiesyste- men weten automobilisten de kor tere binnenwegen steeds beter te vinden. Beleidsmedewerker Cees Slabbe- koorn van het waterschap Zeeuw se Eilanden zegde toe open te staan voor de suggesties, maar De verkeersonveilige situatie op de Abbekindersezandweg kan worden opgelost door afsluiting van doorgaand verkeer, vinden bewoners. hield de bewoners wel voor dat er nog enkele maanden over heen zullen gaan voordat er iets kan ge beuren. „Het kan niet sneller dan dit, om dat we met veel partijen te maken hebben. We moeten dit goed voor bereiden." De zaak ligt ingewikkeld omdat er drie gemeenten - Kapelle, Borsele en Goes - bij betrokken zijn. Maar het waterschap is éigenaar en be heerder. Wat wethouder Gieljan Burger (CDA, verkeer) van Kapelle betreft zou een overleg op korte termijn makkelijk kunnen. „We hebben binnenkort toch overleg met zijn drieën over een aantal andere za ken. Het waterschap is bij deze uit genodigd." GOES - Voor de meeste kinderen van het Gors in Goes was het een verras sing: gisteren werden tachtig Kika-beren uitgedeeld in gebouw De Cirkel. Kika had tijdens de kerst een inzamelingsactie in de Intratuin in Middel burg gehouden. Mensen konden tegen betaling een bal met wens in een kerstboom doen. Daarvan zijn de beren gekocht. foto Ronald den Dekker /1oT^TM7""fcrlir"E"D V Markt51 l Middelburg U.C L/ i\ v i\ i\ r, i\ I T0118886886 Mj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73