een vriendendienst rekenen in de dressuur De ultieme droom van Nastenka Meerman S PZC Donderdag 5 februari 2009 33 aan de beterende hand. Van de laatste vier wedstrijden werden er drie gewonnen: van SSS, DVO en Mikro Electro/Roosendaal 2. Forza neemt de achtste plaats in, maar telt slechts twee punten meer dan Fusion en Volley Zuid. Nacompeti- tie om lijfsbehoud behoort nog al tijd tot de mogelijkheden. „In je eerste jaar probeer je je te handha ven", zegt Mar ij e Munter. „We wil len graag in de middenmoot eindi gen. De eerste competitiehelft is conform de doelstelling verlopen, maar we moeten wel zorgen dat dat zo blijft. Het gaat in deze klas se allemaal een stukje sneller. Er is wel een groot verschil in kwaliteit tussen de bovenste helft van de ranglijst en de onderste helft." Hoewel Forza afgelopen zaterdag stuntte met een 3-2-zege op Mikro Electro/Roosendaal 2, maakt de aanvoerster zich weinig illusies voor het treffen tegen Morres/FIulst. „Het is een heel de gelijk team, dat goed op elkaar is ingespeeld en weinig fouten maakt. Wij zullen dezelfde instel ling moeten hebben als tegen Roosendaal en als collectief heel goed moeten spelen. We gaan er niet vanuit dat we kunnen win nen, maar willen wel proberen om een puntje te pikken. Ik vind het wel heel leuk om tegen elkaar PW In de regiodivisie van het vrou- wenvolleybal gaat Morres/Hulst riant aan kop. Forza uit Schou wen lijkt zaterdag dan ook kans loos tegen de Hulster formatie. te spelen, omdat je een aantal mei den toch al wat langer kent." Eline Colsen, spelverdeelster bij de ongeslagen koploper uit Hulst, heeft inmiddels ervaren dat alle ploegen van de nummer één wil len winnen. „Ik houd altijd in mijn achterhoofd dat we natuur lijk ook kunnen verliezen. Ik was heel blij dat we er tegen King na een 2-1 achterstand toch winnend uit wisten te komen. We spelen veel constanter dan vorig jaar. Als het lekker draait, kun je ook eens aanvalscombinaties uitproberen. Dat is op een hoger niveau eigen lijk wel nodig. Forza is een hard werkende ploeg. Een goeie service en pass wordt heel belangrijk, maar ook wij zullen het van werk- volleybal moeten hebben." Wilma Salm gaat met Victoria op jacht naar de Zeeuwse titel dressuur in de klasse Z2. foto Ronald den Dekker ma in Deurne. „De combinatie van werken, lesgeven en trainen bevalt me prima. Want wat is er nou mooier dan dat je van je hob by een belangrijk deel van je werk kunt maken?" Om nog beter te worden traint ze bij de ervaren oud-Grand-Prixrijder Hans van Pul in Lepelstraat. Bovendien is ZK in Heinkenszand Salm actief bij de Young Riders, waarin de beste Nederlandse ruiters tot en met 21 jaar uitko men. Ze rijdt in die categorie met Living Legend, de dertienjarige hengst waarmee ze ook in de Prix St. George uitkomt, drie niveaus onder het allerhoogste: de Grand Prix. „De komende twee jaar wil ik met Victoria proberen om bij de Young Riders door te dringen tot het A-kader. Dan maak je in die klasse kans op EK's. Dat zou hele maal top zijn. Het is ook best reëel, ik jaag geen onrealistisch doel na", aldus Salm, die verder niet al te ver op de zaken wil voor uitlopen. „De Grand Prix is natuurlijk iets wat iedereen graag wil. Ik ook wel. Het is een droom die nog ver weg is. Het hangt van veel factoren af of je het haalt: goede paarden, be geleiding, sponsoring en niet te vergeten zelf gezond blijven. Ge luk heb je ook nodig. En daaraan ontbreekt het mij trouwens niet. Ik beleef iedere dag weer veel ple zier met de paarden." Het Zeeuws kampioenschap dressuur wordt verreden bij Stal Vermue aan de Plattedijk in Heinkenszand. Er doen zowel pony's als paarden mee. Programma: 8.00 uur: pony's L2, 9.15 uur: pony's AA1, 10.20 uur pony's M2. 11.15 uur: paarden L, 12.45 uur: paarden M1, 13.45 uur: paarden M2.16.00 uur: pony's 21, 16.50 uur: pony's Z2. 17.30 uur: paarden Z2, 18.45 uur: paarden Z1, 18.45 uur: paarden Z2 kür op muziek. Schoonspringster (12) uit Vlissingen traint al twaalf uur in de week. door Sven Bakker VLISSINGEN - De hectometer- paaltjes langs de snelweg lijken steeds sneller voorbij te komen. Buiten begint het donker te wor den en Nastenka Meerman weet haar slaap niet te onderdrukken. Langzaam valt ze in slaap, om niet veel later abrupt wakker te wor den gemaakt door haar vader. Ze is er al. Terug van weer een trai ningssessie. Terug van weer van drie uur lang zwoegen in Antwer pen. „Ik val eigenlijk altijd in slaap in de auto terug naar Vlissingen", zegt de twaalfjarige Nastenka, die ervoor heeft gekozen geen alledaag se sport te beoefenen. Zij doet na melijk aan schoonspringen. Hoe komt een Vlissings meisje van twaalf jaar uit de eerste klas van het Scheldemond College bij schoonspringen terecht? Het ant woord op die vraag hoeft niet ver te worden gezocht. „Ik turn al van af dat ik vier jaar ben en bij tur nen was mijn beste onderdeel het springen, maar ik raakte er een beetje op uitgekeken. Omdat ik naast het turnen ook heel graag in het zwembad kom, maar ik zwem men eigenlijk niet leuk vind, dacht ik: laat ik het springonder- deel van turnen en het zwembad met elkaar combineren." Die combinatie leverde het schoonspringen op, dat zij inmid dels al bijna twee jaar doet. Ze blijkt er veel aanleg voor te heb ben. De ouders van Nastenka kwa men twee jaar geleden bij een zwemvereniging in Antwerpen uit, waar voormalig Belgisch bondscoach Jan Snick de leiding had. Hij constateerde dirëct: dit meisje heeft talent. Snick stelde voor om Nastenka bij hem te laten trainen voor het sporttechnische gedeelte van het schoonspringen. Inmiddels legt de Vlissingse twee - trainingssessies van drie uur per week af in Antwerpen. Snick heeft bovendien vader Ronald Meer man ook onder zijn hoede geno men om hem instructies te geven hoe ook hij kan bijdragen aan de ontwikkelingen van Nastenka. In middels wordt de kracht- en lenig heidstraining (zo'n zes uur per week) door vader Ronald ver zorgd. Tot afgelopen januari kwam Nas tenka Meerman uit voor zwemver eniging SBC2000 in Breda. Het was de dichtstbijzijnde vereniging die haar een startnummer kon ge ven voor de schoonspringwedstrij- den. Althans, in die veronderstel ling verkeerde de familie Meer man. Totdat zij zich er eens goed in verdiepten en ook zwemvereni ging Luctor et Emergo uit Middel burg voor de juiste papieren kon zorgen. Haar eerste wedstrijd voor Luctor et Emergo van afgelopen zondag in Amersfoort werd direct gewonnen. „Met wel drie tienen!" Haar eerstvolgende belangrijke wedstrijd is het NK voor junioren op 6 en 7 juni. Dan komt zij uit op de 1- en 3-meterplank. Een ander groot doel is het EK voor junioren, volgend jaar in Hongarije, ook van af 1 en 3 meter. Nastenka: „Maar mijn favoriet is de toren. De eerste keer vanaf 10 meter springen was m» wel een beetje eng, maar daarna wilde ik niet anders. Net als de achtbaan in De Efteling." En weer gaan de hectometerpaal- tjes steeds sneller en sneller. De zon verdwijnt achter de horizon en de ogen van Nastenka sluiten zich langzaam. In haar diep gekoes terde droom ziet ze zichzelf op het podium stappen. „Winner of the gold medal at the Olympic Games of 2016... Nastenka Meerman!" De twaalfjarige Nastenka Meer- man uit Vlissingen doet pas twee jaar aan schoonspringen. Nu zit ze al op twaalf trainingsuren in de week. De twaalfjarige Vlissingse Nastenka Meerman heeft veel aanleg voor schoonspringen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69