Wilma Salm wil Forza moet niet op VVCS: beste oplossing is behoud Roda 3 2 Donderdag 5 februari 2009 PZC S Schouwse Boys simpel langs hekkensluiter SPRUNDEL - Ook op de vijftiende speeldag waren de zaalvoetballers van eersteklasser Schouwse Boys goed voor een overwinning. In Sprundel had de nummer twee van de ranglijst weinig moeite met hekkensluiter De Driesprong: 3-7. Halverwege leidde Schouwse Boys al met 1-5. Martijn van Grunsven, Ingmar Quist en Thomas Vos scoorden elk tweemaal. Vincent- Bakker was één keer trefzeker. Beckham wil graag in Italië blijven spelen MILAAN - David Beckham wil bij AC Milan blijven. De 33-jarige En gelsman heeft zijn advocaten de opdracht gegeven bij zijn werkge ver Los Angeles Galaxy uit te zoe ken of een definitieve overgang naar AC Milan mogelijk is. Tot en met maart speelt Beckham op huurbasis bij de Italiaanse top club. AC Milan is waarschijnlijk be reid om een transfersom van vijf miljoen euro op tafel te leggen. Supporters openen condoleanceregister voor 'overleden' clubs. SfTTARD/KERKRADE - Om te voorko men dat de beste spelers bij een fu sie van Roda JC en Fortuna Sittard transfervrij worden, moet Fortuna opgaan in Roda JC. „Als Fortuna, dat slechts één spe ler heeft van wie het contract door loopt, opgaat in Roda is die speler transfervrij", zegt Danny Hesp, de voorzitter van de vereniging van contractspelers (WCS). „Als Roda opgaat in Fortuna zijn alle spelers van Roda met een doorlopend con tract transfervrij. Als beide clubs opgaan in een nieuwe, kan dat ook wel eens problemen opleve ren." De WCS en de nationale voetbal bond KNVB volgen de gebeurte nissen rond Fortuna Sittard en Ro da JC met gepaste nieuwsgierig heid. Maar het is zeker niet zo dat de nationale voetbalbond gister morgen in crisisberaad bijeen geko men is. Een van de centrale vra gen rond de fusie is natuurlijk wat er met de contractspelers gebeurt als beide clubs daadwerkelijk gaan fuseren. Als voorzitter van de WCS (Vereniging van Contract Spelers) behartigt oud-voetballer Danny Hesp de belangen van de spelers die bij Fortuna en Roda JC onder contract staan. „Ik heb al allerlei scenario's voor bij horen komen", zegt Hesp. „Maar alles bepalend is gewoon de vraag 'wie gaat bij wie'. Als een club ophoudt te bestaan zijn, vol gens de Europese wetgeving, de spelers transfervrij en kunnen ze gaan en staan waar ze willen." Supporters van Roda JC en Fortu na Sittard hebben een condolean- ceregister geopend voor hun club. Op de website condoleanceregis- ter.com hebben al honderden men sen een reactie geplaatst op het be richt dat de twee clubs zijn 'overle den'. Vierde wedstrijd Indoor Grol in Renesse RENESSE - Fok- en Menvereniging Schouwen Duiveland houdt zater dag in Renesse" voor de vierde keer de wedstrijd Indoor Grol. Aan het evenement dat uit een dressuur en een indoormarathon bestaat, doen in totaal negentig aanspanningen mee. Onder de deelnemers zijn zelfs een aantal Belgen. De wedstrijd wordt gehouden in de Grol Manege aan de Stoofweg in Renesse. Eerste stadion voor WK voetbal is gereed JOHANNESBURG - Het eerste sta dion voor het WK voetbal 2010 in Zuid-Afrika is klaar. Het gaat om het Loftus Versfeld in Pretoria. Het stadion wordt ook gebruikt voor de Confederations Cup, die in juni wordt gehouden. Aan de andere negen onderkomens wordt nog hard gewerkt. Daar liggen de bouwvakkers achter op het pro gramma, mede vanwège stakingen en financiële problemen. Goedkope punten voor rugbyers Oemoemenoe MIDDELBURG - Door een reglemen taire 30-0-overwinning op HRC 2 heeft het Middelburgse Oemoeme noe er vijf punten bij gekregen in de strijd tegen degradatie. Voor het op woensdag 28 januari vastge stelde inhaalduel in Middelburg kon het reserveteam van de Hage naars geen representatief team op de been brengen, waarna Oemoe menoe de zege claimde. HRC 2 gaat in beroep tegen deze straf Wildcard De Bakker op ABN Amrotoernooi ROTTERDAM - Toernooidirecteur Ri chard Krajicek heeft de laatste twee wildcards voor het ABN Am- ro World Tennis Tournament gege ven aan de Nederlander Thiemo de Bakker en de Bulgaar Grigor Di- mitrov. Na Jesse Huta Galung is De Bakker de tweede Nederlander in het hoofdtoernooi. Dimitrov, die in 2008 de US Open en Wim bledon bij de junioren won, maakt zijn debuut in Rotterdam. UIT M/BmÈmÊSBaBÊBÊI SKI Val d'lsere. WK. Mannen, super-C: 1. Cuche (Zwi) 1.19,41, 2. Fill (Ita) 1.20,40, 3. Svindal (Noo) 1.20,43, 4. Innerhofer (Ita) 1.20,48, 5. Raich (Oos) 1.20,56, 6. Kucera (Can) 1.21,07. TENNIS Zagreb. Mannen. Eerste ronde: Hanescu (Roe) - Zovko (Kro) 6-3 7-5, Mathieu (Fra/4) - Kara- nusic 6-7 (6) 6-1 7-6 (3). Tweede ronde: Veie (Kro) - Korolev (Rus) 3-6 7-6 (5) 6-4, Cilic (Kro/2) - Serra (Fra) 6-2 7-5. Johannesburg. Mannen. Eerste ronde: Van der Merwe (ZAf)-Becker (Dui) 7-6 (4) 7-6 (3), De Chaunac (Fra)-Granollers (Spa/3) 7-5 7-6 (3), Vina del Mar (Chl). Mannen. Tweede ronde: Cuevas (Uru)-Montanes (Spa/3) 7-6 (2) 6-4. Tweede ronde: Baghdatis (Cyp/8)-Klaasen (ZAf) 6-3 7-5, Ferrer (Spa/2)-Greul (Dui) 6-3 6-4. Tallinn. Fed Cup, Europees/Afrikaanse zo ne, groep 1. Poule A: Nederland - Luxemburg 3-0. Gerards - Schaul 6-2 6-2, Rus - Minella 5-7 7-6 6-3, Thijssen/Wong - Schaul/Thill 7-6 6-1. Groot-Brittannië - Hongarije 3-0. WIELRENNEN Ster van Bessèges. Eerste etappe, Bellegarde - Le Grau-du-Roi: 1. Casper (Fra) 128 km in 2.52.21, 2. Sébastien Chavanel (Fra), 3. Lode- wyck (Bel), 4. Flahaut (Fra), 5. Feillu (Fra), 6. Bozic (Slv), 8. Van Dijk. Ronde van Qatar. Vierde etappe, Doha Old Souq-Madinat Al Shamal: 1. Cavendish (GBr) 141 km in 4.04.55, 2. Haussier (Dui), 3. Boo- nen (Bel), 4. Pozzato (Ita), 5. Förster (Dui), 6. Lloyd (GBr), 7. Maaskant, 9. Veelers, 22. Van, Hummel 0.42, 25. De Kort, 38. Posthuma 0.56, 39. Tjallingii, 42. De Maar, 46. Curvers, 48. Duyn, 56. Dekkers 1.41, 65. Langeveld 1.46, 72. Van der Velde 2.17, 99. Knaven 8.06, 103. Terpstra, 104. Stamsnijder, 126. Tankink, 132. De Jongh 9.16. Algemeen klassement: 1. Boonen 10.19.07, 2. Hammond (GBr) 0.10, 3. Haussier 0.12, 4. Lloyd 0.25, 5. Klier (Dui) 0.27, 6. Florencio (Spa) 0.28, 10. Veelers 2.35, 19. Van Hummel 4.47, ZO. Tjallingii 4.54, 23. Duyn 5.47, 24. Posthuma 5.51, 27. De Kort 7.57, 34. De Maar 9.23, 37. De Jongh 9.38, 42. Curvers 10.28, 53. Tankink 12.06, 55. Knaven 12.15, 64. Dek kers 16.21, 67. Starpsnijder 17.28, 70. Maas kant 19.11, 85. Langeveld 23.31, 94. Terpstra 27.26,115. Van der Velde 36.49. AGENDA BILJARTEN Libre. Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia. Derde ronde. A-groep. Locatie: HCR De Kroon, Wissenkerke. Aanvang 19.00 uur. Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Blues - Growing Pains zonder Locatie: The Road house, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. HANDBAL Beker. Delta Sport-TSHV. Aanvang: 21.00 uur. VOETBAL Halsteren (zon)-Duiveland. Aanvang: 20.00 uur. TENNIS Winterpouletoernooi Jacoba van Beieren: Lo catie: tennisvereniging Jacoba van Beieren te Sint Maartensdijk. Aanvang: 18.30 uur. meer uitslagen op www.pzc.nl Amazone uit Yerseke rijdt in de klasse Z2 op Zeeuwse titelstrijd. door René van Stee YERSEKE - Het begint met een pony en .het eindigt met een paard. Op die - bijna - wetma tigheid maakt ook Wilma Salm geen uitzondering. Als kleuter reed de negentienjarige inwoon ster van Yerseke haar eerste rond jes op een klein paard. „Ik deed het toen allebei. Het springen was altijd heel leuk, maar de dressuur kreeg op den duur toch de voor keur. Ik vind dit ook de mooiste -discipline in de hippische sport. Vooral het totaalplaatje van ruiter en paard en de hechte eenheid tus sen die twee spreken me heel erg aan." Met Uranda doet Salm zaterdag een gooi naar de Zeeuwse titel in de klasse Mi. De meeste aandacht gaat echter uit naar Victoria. Met' die zevenjarige merrie komt ze uit in de Z2, de hoqgste klasse waarin op dit kampioenschap wordt gere den. Salm pakte al eerder de titel met Victoria in de Zi en de Li. In de Mi en M2 waren er tweede plaat sen. Ondanks zware concurrentie van onder anderen Maxime Osse en Anneke Phernambucq lijkt een 'De Grand Prix is natuurlijk iets wat iedereen graag wil. Ik ook wel' hoge klassering ook nu niet uitge sloten. „Maar dan moet alles klop pen. Victoria is nog echt in de leer. Het is iedere keer weer een mo mentopname. En ook al kennen we elkaar door en door, het kan nog altijd beter." Wilma Salm geeft hoog op van de kwaliteiten van Victoria, die eigen dom is van de familie Neels uit Yerseke. Ze noemt haar superwer kwillig. „Ze heeft drie goede gangen (stap, draf galop) en veel afdruk. Ze komt dus goed van de grond. Het spreekt echt, het is een heel mooi plaatje om te zien", al dus Salm, die desondanks toch nog enkele aanmerkingen heeft. „Victoria is soms te enthousiast. En daardoor ga je wel eens -in de fout. Er zijn ook nog bepaalde din gen waaraan nog hard moet wor den gewerkt, zoals bijvoorbeeld de wissels van de linker- naar de rech- tergalop en de zijgangen. Maar het is zeker een paard met heel veel po tentie," Hoewel ze het heel graag zou .willen, houdt Salm zich (nog) niet geheel fulltime met paarden bezig. De ochtenden wordt er gewerkt bij oesterhandel Krijn Verwijs in Yerseke. 's Middags en 's avonds is ze te vinden bij Stal Izalon in de Olzendepolder in haar woon plaats. Die stalnaam verwijst naar het eerste paard van pa Biem Salm. Met een brede glimlach: „Hij is een echte paardenliefheb ber, maar reed nooit zelf Gelukkig vindt hij het ook heel leuk om zijn dochter te ondersteunen." Wilma Salm geeft ook les. Daartoe behaalde ze haar instructeursdiplo- Morres/I luist ontvangt Schouwse formatie in volleybalderby. door Peter van Kouteren HULST - De volleybalsters van (Kg Morres/Hulst hebben na veertien i wedstrijden ruim twee keer zoveel 2 punten als die van Forza en gaan riant aan de leiding in de regiodivi sie. De Schouwse formatie komt zaterdag naar Hulst en kan elk punt hard gebruiken. Op een vriendendienst hoeft Forza echter niet te rekenen. Morres/Hulst begon het seizoen in de hoop een zorgeloze competitie te kunnen spelen, maar staat er met nog acht wedstrijden te spe len florissant voor. De voorsprong op het op de tweede plaats geklas seerde VCN/King Software 2 be draagt acht punten. Triade/VCT volgt op elf punten. Met oog voor de realiteit wordt in Hulst echter nog steeds van week tot week geleefd. „De competitie is nog lang", zegt Eline Colsen. „Acht punten lijkt veel, maar als je een keer met 4-0 verliest en King wint, dan is weer van alles móge lijk. Niemand bij ons had ver wacht dat het zo goed zou gaan. We zijn aan het seizoen begonnen met het idee dat we met zijn allen plezier in het volleybal wilden heb ben en als groep naar elkaar wil den groeien. We zijn nu een hech te groep." Forza, dat debuteert in de regiodi visie, is na een wat stroeve start

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68