KIJK! dankzij nieuwe impulsen START Tocht over Schouwse stranden voor goed doel Terrasoverkappingen verboden bij Renesser horecagelegenheden venesTR 9 FEBRUARI venestra.nl S PZC Donderdag 5 februari 2009 1 9 door Martijn de Koning VROUWENPOLDER - Tientallen wan delaars zwoegen zaterdag over de Schouwse stranden. De echte bik kels nemen eerst ook nog een stuk je Walcheren mee. Het doel: geld ophalen voor de bouw van huizen en scholen voor zigeunerkinderen in Roemenië. De wandeltocht is een initiatief j L van de Care Foundation, die op- 'n komt voor de Roma, een in veel 'ïopzichten achtergesteld zigeuner- yolk in Oost-Europa. De stichting organiseerde de afgelopen twee r al een dergelijk evenement op uid-Hollandse stranden, mers kunnen kiezen uit tanden. De langste, vijftig kilometer, begint op het strand bij Vrouwenpolder. Wandelaars van de 35 kilometer starten bij Westen- schouwen en wie kiest voor 25 ki lometer, heeft Renesse als begin punt. De deelnemers lopen daarna over de Brouwersdam en eindigen bij Oostdijk op Goeree. Alle wan delaars laten zich sponsoren. Er hebben zich 56 mensen aange meld. Wie ook mee wil doen, kan een mailtje sturen naar de organi satie: strandsponsorloop@care- foundation.nl. Er wordt dan con tact opgenomen over de precieze startplaats en het tijdstip. Meer info: www.carefoundation.nl en strandsponsorloop.jaapmeijer.net. door Dewi Cigengack RENESSE - Steeds meer terrassen hebben een overkapping, zeker sinds de invoering van het rookver bod. Maar door een 'fout' in het bestemmingsplan bebouwde kom van Renesse zijn terrasoverkappin gen daar verboden. Verscheidene ondernemers hebben aan de bel getrokken. Terwijl veel uitbaters het buitenge deelte van hun zaak al lang heb ben afgeschermd tegen kou, regen en wind, blijkt nu dat dit sinds vo rig jaar zomer niet meer mag. „Vol gens het nieuwe bestemmingsplan mogen op de buitenterreinen van horecazaken geen overkappingen staan", zegt raadslid Robbert Lie ven se van Leefbaar Schouwen-Dui- veland. Hij heeft de kwestie aange kaart bij het college, dat zich nu over de zaak buigt. Tegen Bart Raats, eigenaar van ca fé Cabanaz, loopt een handha- vingsprocedure. Raats: „Die heeft de gemeente bijna een jaar gele den aangespannen. We moeten de boel afbreken, maar we hopen nog steeds op vrijstelling." Ook anderen vrezen voor boetes of het moeten afbreken van de be schutting, zegt Lievense. „Niet al leen in Renesse, maar ook in ande re dorpen." Hij hoopt dat het colle ge kiest voor een praktische oplos sing: „Regel het in het onthefïings- beleid. Voor zoiets simpels lijkt een nieuw bestemmingsplan mij niet nodig. Dat betekent een dure procedure voor ondernemers en veel werk voor de gemeente." Verkoop kozijnen, serres en zonwering Auto te water bij Dijkwater Dreischor DREISCHOR - Een 38-jarige man uit Middelharnis en en zijn 18-jarige passagiere, eveneens uit Middelhar nis, zijn gisteren ter observatie naar het ziekenhuis in Goes ver voerd, nadat ze met hun auto in het water terecht waren gekomen. Het ongeval gebeurde omstreeks 17.00 uur op de Weg door het Dijk water bij Dreischor. Het tweetal reed in de richting van Bruinisse toen het moest uitwijken voor een tegenligger. De auto raakte in een slip en kwam op zijn kop in het water terecht. Twaalf uur klaverjassen in Burgh-Haamstede burgh-haamstede - Klaverjasvere- niging Haamstede houdt zaterdag 28 februari een klaverjasmarathon van twaalf uur in dorpshuis De Schutse. Die duurt van 10 tot 22 uur. Wie mee wil doen, dient zich vooraf op te geven bij Rinus Verse- put via 0111 653628 of 651401. Deel nemen kost 20 euro, dat is inclu sief een uitgebreide lunch en drie gangendiner. Inschrijving open voor Kinderomloop Goeree Edward van Cuilenborg en Bas Muijs spinnen burgh-haamstede - Presentator Edward van Cuilenborg en acteur Bas Muijs doen zaterdag mee aan de spinningmarathon in sportcen trum Westenschouwen in Burgh- Haamstede. Ze fietsen samen met zo'n 350 anderen voor het goede doel: het Sophia Kinderzieken huis. Deelnemers fietsen in drie blokken van drie uur. De twee be kendheden zitten op de fiets van 14 tot 17 uur. Ook Zeeuwse bekend heden als de missen Vivian Fol- mer, Sanne de Regt. en Miranda Slabber en voetballer Dennis de Nooijer doen mee. Gastvrouw Annemarie Heiligers tijdens een van de eerdere wisselexposities in De Blikvanger. OOLTGENSPLAAT - Scholen en vere nigingen kunnen zich per groep met voorrang inschrijven voor deelname aan de Kinderomloop van de Omloop van Goe- ree-Overflakkee. Pas daarna kun nen kinderen zich individueel aan melden. De tocht is dit jaar op 29 augustus. Meer informatie op foto Dirk-Jan Gjeltema www.omloop.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59