Grafstructuren uit de 'Terneuzen kan plan voor technocollege niet negeren' 'Terneuzen moet actie ondernemen tegen crisis' Stoer 1 8 Donderdag 5 februari 2009 PZC Z Nieuwsgierige voorbijgangers vragen zich af wat er gebouwd zal worden op de hoek van de Drogendijk en de Stuiverstraat in de polders bij Kloosterzanae Raadslid stelt voor alle mogelijke projecten versneld uit te voeren. door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet snel maatregelen nemen om de gevolgen van de economi sche crisis zoveel mogelijk te be perken. Het raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst) vindt dat de ge meente de uitkomst van overleg tussen het Rijk, de provincies en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) daarover niet moet afwachten. Broekhuysen wijst er, in een toe lichting op vragen aan burgemees ter en wethouders, op dat de VNG een pakket maatregelen heeft sa mengesteld, die incidentele effec ten hebben op de financiële huis- d'Ossekoppen kijken twee dagen wagentjes OSSENISSE - De carnavalsstichting d'Ossekoppen gaat morgen en za terdag wagentjes kijken. Prinses en raad van elf bezoeken twintig wagenbouwersverenigin gen die zondag maart, een week na het reguliere carnaval, deelne men aan de alternatieve stoet in Ossenisse. Deze optocht trekt dit carnavalsseizoen voor.de twintig ste keer vanaf Zeedorp richting Os senisse. Getuigen gezocht van ruzie automobilisten TERNEUZEN - De politie zoekt getui gen van de ruzie tussen twee auto mobilisten afgelopen vrijdagmid dag bij de stoplichten op de krui sing Tractaatweg/Hoofdweg in Ter- neuzen. Een zwarte Golf reed ach teruit en botste tegen zijn achter ligger. Er ontstond een ruzie, waar bij de bestuurder van de Golf de ander een klap in het gezicht gaf en weg reed. Getuigen kunnen zich melden op 0900-8844. Primeur: publieksprijs optocht Sas van Gent SAS VAN CENT - De toeschouwers bij de carnavalsoptocht in Sas van Gent gaan vanaf dit jaar 'de leutig- ste deelnemer aan de optocht' kie zen. Daarmee heeft de Betekop- penstad de primeur in de regio. Met het instellen van deze pu blieksprijs kunnen de duizenden toeschouwers hun mening geven over de kwaliteit van de optocht. Het kiezen van de leutigste deelne mer gaat via een sms-je. Er is geen ouder die nooit verzucht te: 'Ach, alle schattige kindjes wor den eens groot'. En met de groeistuipen van hun kroost ko men - vooral bij de jongens - ook de schuttingwoorden, de brutale antwoorden en het haantjesgedrag vanzelf. Zo ook bij dat elfjarig Zeeuws gastje. Hij zit op de buiten schoolse opvang en begint al fink houding van de gemeenten. Broek huy sen vindt dat het college nu al aan de slag kan. Hij somt een aan tal mogelijke maatregelen op. Zo vindt hij dat geplande investerin gen niet mogen worden uitgesteld en zelfs moeten worden versneld. Ook moet de besluitvorming over grote projecten sneller en mogen procedures voor bouwvergunnin gen niet te lang duren. Verder vindt hij dat er vaart zou kunnen worden gezet achter plannen voor vervanging en reconstructie van riolering en wegen en dat versneld groot onderhoud aan gemeentelijk onroerend goed zou kunnen wor den uitgevoerd- Ook bouwleges zouden kunnen worden verlaagd. Broekhuysen dringt aan op over leg tussen het college en de ge meenteraad over het pakket (tijde lijke) maatregelen. Expositie Rita Buysse in huisartsenpost OOSTBURG - In de Huisartsenpost Oostburg is de komende maanden werk te zien van kunstenares Rita Buysse. Ze exposeert werken in aquarel, acryl en olieverf (op water basis). De overzichtstentoonstel ling telt twintig schilderijen. Het accent ligt op aquarellen, gemaakt in onder meer Sint Anna ter Mui den, Cadzand, Breskens en het kre- kengebied. De expositie is te zien tot 25 mei. Rondleiding door het Visserijmuseum BRESKENS - Het Visserijmuseum in Breskens houdt woensdag 25 fe bruari van 11.00 tot 12.30 uur een rondleiding met gidsen door het museum. Er mag ook worden deel genomen aan het mijnen bij afslag op de voormalige vismijnklok. Van 13.30 tot 14.30 uur is een wan deling met gids door Breskens met bezoek aan de visrokerij op een schip. De rondleiding gaat door met twintig mensen. Lezing geschiedenis Fransen in Canada TERNEUZEN - Op uitnodiging van de Alliance Francaise houdt Siem van Eeten donderdag 12 februari een presentatie over Le Canada Francais. Aanvang 20.00 uur in Porgy 8c Bess in Terneuzen, entree 5 euro. Van Eeten volgt de stappen van de eerste Fransen in Canada, hun leven in Acadië (het huidige Nova Scottia), het trieste lot van de Arcadiën en de verdwijning van Frankrijk uit Noord Amerika. Tip? redactie@pzc.nl te puberen. En daar hoort opschep pen natuurlijk ook bij. Zo ook die dag, toen langs het ge bouw, waar hij met zijn leeftijdge nootjes na schooltijd verbleef een bejaarde dame achter een rollator voorbijschuifelde. Een vriendje riep: „Kijk daar loopt je vriendin." Waarop hij heel stoer zei: „Nee, dat is m'n ex." Van Schaik verwacht in bundeling onderwijs impuls voor hele regio. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Terneuzen kan en mag het initiatief om de noordelij ke Koegorspolder te reserveren voor een bundeling van diverse on derwijs- en kennisinstituten niet negeren. Het plan voor het zoge naamde bètacollege is volgens waarnemend burgemeester Co van Schaik (PvdA) van Terneuzen enorm kansrijk voor heel de streek. „Als je ziet wie dat plan trekt, ZSP, Dow, Hogeschool Zee land, het ROC Westerschelde en Ricas, dan moeten we dit initiatief zeer serieus nemen", aldus Van Schaik. De initiatiefgroep is momenteel be zig met het opstellen van een ont- wikkelingsschets. In die planopzet worden alle te verwachten kennis instituten en scholen (een nieuw ROC, een kenniscentrum voor bio- Bundeling van diverse onderwijs- en kennisinstituten vergt veertig hectare ruimte. Dat kan in het ge bied dat Terneuzen voorzien heeft voor detailhandel. based chemie, een kenniscentrum voor ondergronds bouwen, een op leidingscentrum voor veiligheid en rampenbestrijding, een moge lijk logistiek opleidingencentrum, het bètacollege, sport-en woonac- commodaties) een plekje gegeven in de polder. De groep heeft ge brek aan zo'n veertig hectare. Het complex is voorzien naast de ski hal, waar Terneuzen ruimte voor zien heeft voor grootschalige de tailhandel, maar waarvoor de pro vincie nog steeds geen toestem ming heeft gegeven. Van Schaik zou er geen moeite mee hebben als de kenniscentra daar komen. Een graafmachine graaft in de polderklei rond Kloosterzande om sporen bloot te leggen uit een ver verleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42