'Bouw Kanaaleiland moet kunnen' PZCI17 deDRVKKERY 18 21 Donderdag 5 februari 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gemeente rekent op toestemming GS voor afgeslankt bouwplan. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - De gemeente Ter- neuzen vindt het onacceptabel dat de provincie om veiligheidsrede nen een streep heeft gezet door het bouwplan voor het Kanaalei land bij Sas van Gent. Wethouder Frank van Hulle (ruim telijke ordening) is van plan ge hoor te geven aan het verzoek van de Sasse Stadsraad om het bouw plan aan te passen en opnieuw ter toetsing bij de provincie aan te bie den. Van Hulle: „Sas van Gent heeft in het kader van het project De Renaissance behoefte aan een diversiteit aan bouwmogelijkhe den. Door nu het oorspronkelijke plan van 140 woningen iets af te slanken, wat minder woningen dus, houden we ons doel om wat bouw in het duurdere marktseg ment mogelijk te maken overeind. Ik denk dat de provincie daar toch in zou moeten meegaan." Voordat het aangepaste plan wordt ingediend - bouwer/ont wikkelaar Van de Poel moet daar dan ook nog mee kunnen instem men - zal de gemeente bezwaar maken tegen het GS-besluit om de bouw van woningen te verbieden. In verband met nieuwe regelge ving acht het provinciebestuur bouw op het Kanaaleiland oppor tuun. De woningen zouden te dicht bij Wethouder Van Hulle van Terneu- zen is van mening dat Sas van Gent ruimte moet krijgen voor de bouw van woningen in het duurdere marktsegment. het kanaal komen te liggen waar op dagelijks gevaarlijke transpor ten plaatsvinden. Eerder schoot de provincie de bouw van veertig ap partementen op het eiland af Dit was mede het gevolg van bezwa ren van kunstmestfabrikant Zuid- Chemie. De Sasse Stadsraad en de stichting Vitaal Sas betreurden vorige maand het besluit van de provin cie en drongen bij de gemeente Terneuzen aan op een afslanking van het bouwplan. Van Hulle is van plan dat ook te doen. Hij denkt nu aan de bouw van veertig tot honderd woningen. Dit heeft hij woensdag de stichting Vitaal Sas ook laten weten. Van Hulle worstelt verder nog met een andere tegenvaller voor de kern Sas van Gent. Vorige maand bleek dat projectontwikkelaar Hill- gate geen kans ziet om het bedrij venterrein Sasse Poort van de grond te tillen. Hillgate heeft het plangebied ter overname aangebo den aan de gemeente Terneuzen. Of de gemeente ingaat op dat aan bod is nog niet duidelijk. Van Hul le: „We zijn momenteel nog in on derhandeling." Grafstructuren uit de prehistorie in polder bij Kloosterzande Terneuzen schrapt vergunningplicht reclameborden Rozenoord in Sluis, wapperend met een brief je van twintig. Een tafel verder een wafel met boter en suiker voor anderhalve euro. Of ech te Zeeuwse boterbabbelaars, vers van het mes. In Rozenoord werd de tijd gistermiddag ogenschijnlijk tientallen jaren teruggezet, tot genoegen van bewoners en bezoekers. 'Kijk, zo ging dat toen' of 'Weet je nog?', fluister- SLUIS - Een paar zelfgebreide sokken, ouder wetse topkwaliteit dus, voor het zachte prijsje van acht euro. „Doe mij maar twee paar", be stelde een bezoeker in het woonzorgcentrum den bezoekers tegen elkaar bij demonstraties kantklossen en spinnen. De organisatie van de Hollandse dag was dan ook tevreden over de belangstelling. foto Camile Schelstraete Overval op tankstation in Terneuzen TERNEUZEN - Een tankstation aan de Serlippensstraat in Terneuzen is gisteravond even na half negen overvallen. De overval is volgens een politie woordvoerder gepleegd door ver moedelijk één dader die na bedrei ging een onbekend geldbedrag heeft meegenomen. Het tankstation, dat na het inci dent met linten was afgezet, is in het verleden vaker doelwit ge weest van overvallen. De politie is een onderzoek naar de zaak begon nen. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Verhuisbericht Op 27 januari 2009 is de redactie Zeeuws-Vlaanderen verhuisd. Nieuw kantooradres: Herengracht 7 4531GM Terneuzen De overige gegevens blijven ongewijzigd: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Telefoonnummer: 0115 - 64 57 40 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu uiensoep, biefstuk met frieten of groen tequiche en vanille-ijs 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 7 februari, 15.00-16.30 uur Winnie Haarhuis singèr/songwriter kijk ook op: wwn.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41