Brutaal Roda JC imponeert, maar moet voor AZ buigen Zeldzame zege na fraaie treffer Twente overklast NAC 31 - Topscorer El Hamdaoui matchwinnaar voor Alkmaarse koploper: 1-0. ALKMAAR - De crisis in de eredivi sie krijgt maar geen vat op AZ. De koploper van de eredivisie was gis teravond tegen Roda JC zeker niet in zijn beste doen, maar toonde zich uiteindelijk wel weer gewoon een zekere winnaar (1-0). De spelers van Roda JC leken nau welijks afgeleid door de op han den zijnde fusie van hun club met Fortuna Sittard. Een dag na de me dedeling van de directies van bei de Limburgse clubs dat ze achter een samengaan staan, maakte de ploeg uit Kerkrade indruk met een gedurfd strijdplan. Pas vlak voor de pauze was heel even een glimp te zien van het swingende AZ uit de eerste maan den van het seizoen. Demy de Zeeuw stuurde El Hamdaoui knap de diepte in en de Marokkaanse topscorer lobde de bal vervolgens vanaf twintig meter slechts centi meters naast het Limburgse doel. Voor de fans van AZ was dat niet genoeg om het teleurstellende spel van hun ploeg in de eerste helft te vergeten. De Alkmaarders verlie ten het veld onder begeleiding van een kort fluitconcert. Met spits Pellè voor middenvelder De Zeeuw hoopte Van Gaal in de tweede helft op meer aanvallende daadkracht van zijn ploeg. De bal vaste Italiaan zorgde er voor AZ de bal regelmatig wat langer in de ploeg hield, maar ook hij kon Ro da nauwelijks in de problemen brengen. Dat AZ uiteindelijk toch won, had het te danken aan een bevlieging van El Hamdaoui. Hij zat totaal niet in de wedstrijd, maar was een kwartier voor tijd wel alert bij een steekbal van Dem- bélé: ï-o. ENSCHEDE - FC Twente heeft gister avond voor eigen publiek met speels gemak van NAC gewonnen (4-1). De club uit Enschede mag zich na de zege de belangrijkste concurrent van koploper AZ noe men. De voorsprong op nummer drie Ajax bedraagt twee punten. FC Twente dankte de zege aan doelpunten van Marko Arnautovic en Peter Wisgerhof voor rust. El- jero Elia maakte na een uur de der de treffer. Even later scoorde Faoud Idabdèlhay nog voor NAC (3-1). Invaller Romano Denneb- oom bepaalde in de slotminuut de eindstand op 4-1. Twente-doel- man Sander Boschker ontving voorafgaand aan de wedstrijd een fraai eerbetoon naar aanleiding van zijn 500e competitiewedstrijd voor de Tukkers. Een gemakkelijk gegeven rode kaart voor Ramon Zomer van NEC zette het na de winterstop nog ongeslagen FC Groningen op het spoor van een 2-0 thuiszege te gen de Nijmeegse club. Zomer werd halverwege de eerste helft, na een overtreding in het straf schopgebied op Marcus Berg, van het veld gestuurd door scheidsrech ter Tom van Sichem, terwijl ploeg genoten Milano Koenders en Ga- bor Babos in de buurt waren. Berg benutte de penalty zelf Koen van de Laak zorgde na rust voor 2-0. De Graafschap is na de nederlaag bij FC Utrecht (3-0) nog maar een punt verwijderd van de laatste plaats in de eredivisie. FC Utrecht houdt uitzicht op de subtop. Ced- ric van der Gun maakte alle doel punten voor FC Utrecht. Skiër Didier Cuche glibbert naar eerste wereldtitel Donderdag 5 februari 2009 Tafeltennissters Li Jie en Li Jao naar toptwaalf Tip? sport@pzc.nl Biseswar beslissend voor Feyenoord in stadsderby tegen Sparta. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Met een zucht van verlichting begroette de Kuip gis teravond tegen tien uur een zeld zame zege. In de honderdste stadsderby tegen Sparta kon Feye noord eindelijk weer eens drie punten aan het schamele totaal toevoegen. In een matig duel was de enige treffer er één van grote schoonheid. Diego Biseswar zette er al voor rust zijn handtekening onder. De overwinning waar zo naar werd gehunkerd, was de eerste on der het bewind van Leon Vlem- mings. De voormalig assistent-trai ner begon na het ontslag van Gert- jan Verbeek met drie nederlagen en een gelijkspel. Vlemmings kon na afloop tevreden vaststellen dat zijn keuzes de juiste waren ge weest. De Brabander kwam namelijk met een opmerkelijke zet, door Georgi- nio Wijnaldum te passeren. Het ta lent, in 2004 door Feyenoord bij uitgerekend Sparta weggeplukt, sneuvelde omdat Leroy Fer in de middenlinie voor meer fysieke kracht moest zorgen. Fer vormde samen met Karim El Ahmadi het defensieve blok, in de rug van Jon Dahl Tomasson. De Deen, einde lijk weer fit, zorgde voor een im puls. Niet zozeer in voetballend opzicht, maar wel door zijn gedre venheid. Tomasson wierp zich op als de lei der die Feyenoord de afgelopen maanden node heeft gemist. Hij zette druk coachend het elftal neer, zorgde eindelijk eens voor diepte vanuit het middenveld en haalde daarmee Roy Makaay uit zijn Isolement. De spits verbleef al weken op een eiland en kwam in de voorgaande duels nauwelijks in het stuk voor. Ook tegen Sparta was de hoofdrol niet voor Makaay. Die was weggelegd voor een aan valler die aan het begin van dit sei zoen geen toekomst meer leek te Feyenoorder Andwele Slory (links) wordt van de bal gezet door Spartaan Donovan Slijngard. foto Ed Oudenaarden hebben in de Kuip. Diego Bises war kwam bij Feyenoord niet meer in de plannen voor, maar is een half jaar later één van de wei nige spelers die iets extra's kan brengen. Na achttien minuten liet hij gisteravond weer eens zien wat hij in zijn mars heeft. Met een su blieme lob verschalkte hij de van PSV gehuurde doelman Cassio Ra mos (1-0). Biseswar bracht de Kuip even in vervoering en kreeg zelf de kaar ten nog steviger in handen. Zijn contract loopt aan het eind van dit seizoen af en hij heeft nog niet aangegeven de overeenkomst te willen verlengen. Die situatie past FTJ Feyenoord heeft weer even lucht na een matige 1-O-zege op Sparta. Tegen Ajax en Groningen zal binnenkort uit een ander vaat je moeten worden getapt. perfect in het moeizame jaar van Feyenoord: een jonge speler die nog geld op zou kunnen leveren loopt komende zomer misschien gratis de deur uit. Het zijn zorgen voor later, omdat Feyenoord nu niet de tijd, ruimte en mankracht heeft om uitgebreid over de toe komst te filosoferen. De benarde positie op de ranglijst is prioriteit nummer één. De drie punten tegen Sparta geven de club weliswaar een beetje lucht, maar het is de vraag hoeveel waarde aan de overwinning moet worden ge hecht. Want ook tegen de stadge noot ploeterde Feyenoord in grote delen van het duel. Na afloop maalde niemand bij de Rotterdam mers daar om, maar in de komen de duels met FC Groningen en Ajax zal de ploeg wel een hoger ni veau moeten halen. Anders komt de degradatiestreep akelig dichtbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31