Werkplaats moet delta Extra onderzoek naar doodslag Kanaaleiland Daffodilletje 'Politieman deed zijn werk naar behoren' f 2 Donderdag 5 februari 2009 PZC WILLEM VAN DAM Een Kadett kon net. Een NSU-Prinz - mwahh, daarmee scoorde je ook niet echt. Maar in een Daffodil wilde je helemaal niet worden gezien. Dat was zo'n autootje waarin gepermanente mevrouwen en kalende meneren over de snelweg slakten en aldus de eeïste files bij het knooppunt Oudenrijn veroorzaakten. Sinds kort weet ik echter, dat de Daf fodil méér is dan een tuttige automobiel uit de jaren zestig. De Daffodil is uitermate geschikt om razendsnel langs de loketten van de fiscus te racen. Prinses Christina gebruikt een Daffodil Trust om te voorko men dat de Belastingdienst een royaal partje van haar miljoe nen plukt, onthulde De Volks krant zaterdag. De route die Christina's Daffodil Trust daarbij met een pienter pookje volgt, voert via het Paleis Noordeinde van zus Bea naar het belastingpa radijs Guernsey. Is Hoogheid daarmee een ordinaire belastingontduikster? Niks aan het handje, bezwoer staatssecretaris De Jager van Financiën dins dag. Hoogheid ontduikt de belastingen niet, hoorde ik eerder deze week diverse deskundigen op radio en tv roepen, ze mijdt het belastingkantoor slechts. En dat schijnt veel minder erg te zijn. Toegegeven, spraken politici met veel meel in de mond, helemaal Koninklijk is het allemaal niet, maar ach, het zij hare Hoogheid vergeven; ze ziet niet zo best en ze wenst haar ver mogen zo goed mogelijk te beheren. Nou, mijn gezichtsvermogen laat de laatste tijd - vooral bij het biljarten - eveneens enigszins te wensen over en ook ik wil zui nig omspringen met die paar honderd euro's die op mijn bank rekening staan. Mag ik daarom de blauwe enveloppen die de af gelopen weken op mijn deurmat landden verscheuren? Ben bang van niet. Ik denk dat ik op Marktplaats toch maar eens op zoek ga naar zo'n handig Daffodilletje. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns 'Ook ik wil zuinig omspringen met die paar honderd euro's' COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs, Educatie, Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) D ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088- 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening FW De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon trefl u nadere informatie Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uitérlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl In het historische stadhuis van Goes heeft de stuurgroep Zuidwestelijke Delta een 'werkplaats' ingericht. Daar worden toekomstplannen gesmeed. door Rinus Antonisse De veiligheid tegen over stromingen ook op de lange termijn (2100) waarborgen. De door de deltawerken verziekte wateren weer gezond maken. Zorgen voor een vitale economische ontwikke ling van visserij, recreatie, land bouw, (haven)industrie en scheep vaart. Dat zijn de drie pijlers die een 'duurzame en klimaatbestendi- ge' zuidwestelijke delta moeten schragen. Ze zijn de basis voor de stuur groep Zuidwestelijke Delta - be staande uit vertegenwoordigers van het Rijk en de provincies Zee land, Zuid-Holland en Noord-Bra bant - om een uitvoeringsprogram ma te maken. Dat moet dit jaar verschijnen en als het even kan deel uitmaken van het Nationale Waterplan. In de nieuwe werkplaats in het Goese stadhuis gaat dat program ma vorm krijgen. 'Een ontrrioe- tings- en inspiratieplaats voor bur gers, bestuurders, onderzoekers en belanghebbenden', heet het deftig. Aan programmadirecteur Joost Schrijnen zal het niet liggen. Hij zegt dat er 'een gigantische reeks concrete ambities' ligt. Voor de hé le delta, beklemtoont Schrijnen. „Niet alleen Zeeland, ook West-Brabant en de Zuid-Holland se eilanden horen erbij." Het wordt hoe dan ook tijd dat er eindelijk-eens iets gebeurt. Al in 2003 stelden de drie provincies een toekomstvisie voor de delta vast. Daarna werd een Deltaraad opgericht. Maar het bleef vooral bij praten en rapporten schrijven. Gedeputeerde Frans Hamelink (CU, natuur en water) erkent dat de voorbereidingen tijd kostten. 'Er ligt een gigantische reeks concrete ambities voor de hele zuidwestelijke delta' „Maar het gaat om een heel inge wikkeld vraagstuk, met zeer ingrij pende gevolgen als je iets doet. Uit eindelijk heeft alles ermee te ma ken dat we een veilige en ecolo gisch gezonde delta willen", be toogt Hamelink. Hij stelt dat het even duurde voor erkend werd dat er maatregelen nodig zijn. „Er zijn. veel partijen bij betrokken en er ligt een omvangrijk aantal onder werpen." De gedeputeerde verzekert dat nu echt het jaar van knopen doorhak ken is aangebroken. „Vandaar de benoeming van een programmadi recteur en het inrichten van de MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank gaat twee Terneuzense agenten horen om meer helder heid te krijgen over de toestand waarin de inwoner (56) van Sluis kil verkeerde toen hij op 9 septem ber op het politiebureau meldde dat hij iemand had omgebracht. Die Rotterdamse zakenpartner zou hij in een loods op het Kanaal eiland bij Sas van Gent met een houten hamer hebben omge bracht. Vorige week, tijdens de rechtszaak tegen de man, stelden een psychia ter en een psycholoog dat hij in trance zou hebben gehandeld na dat die partner een klauwhamer te gen zijn benen had gegooid. Vol gens hen was de man dan ook ver minderd toerekeningsvatbaar op het moment dat hij met die hamer toesloeg. De officier van justitie eis te zes jaar celstraf tegen hem. Tijdens de zitting bleek dat de bei de gedragsdeskundigen niets wis ten van dat eerste verhoor. Toen zou de man gezegd hebben dat hij zijn zakenpartner overal geslagen had waar hij hem maar kon raken. In latere verklaringen zei hij dat hij zich niets van die aanval kon herinneren. Door het horen van de agenten wil de rechtbank te we ten komen in welke toestand de Sluiskillenaar precies verkeerde. Wanneer dat verhoor plaatsvindt is nog niet bekend. werkplaats. Er is nu wel een ge voel van urgentie ontstaan." Het advies van de Deltacommissie on der leiding van oud-minister Veer man - over de bescherming tegen de gevolgen van de klimaatveran dering - was een welkome steun in de rug. Ook deze staatscommis sie wijst de delta aan als een ge bied waar veel werk aan de winkel is. Om het allemaal wat helderder te maken, wil Hamelink wel enkele onderwerpen noemen die voor Zeeland met een hoge voorrang aangepakt moeten worden. Op de eerste plaats het verbeteren van de waterkwaliteit in de oostelijke randmeren Krammer-Volkerak en Zoommeer. Dat kan door terug keer van een licht zout getij. De ge deputeerde hoopt dat de staatsse cretaris van Verkeer en Waterstaat daarover op korte termijn een be sluit neemt. Op de tweede plaats komt voor hem het veiligstellen van de zoet watervoorziening. Niet alleen voor de landbouw, ook voor de proces industrie en de drinkwatervoorzie ning. Het oplossen van de zoetwa- terproblematiek moet niet alleen voor de randmeren opgepakt wor den, maar voor het hele deltage bied, vindt Hamelink. Derde actie punt is voor de gedeputeerde het gezond maken van de Grevelingen door terugkeer van getij. Hame link meent dat ook snel wat ge daan moet worden aan de zand- honger in de Oosterschelde (ver dwijnen slikken en schorren). BURGH-HAAMSTEDE - De politie man die afgelopen vrijdag actie voerders tegen afschot van dam herten zou hébben bedreigd, heeft zijn werk naar behoren gedaan. Dat verklaart de korpsleiding na onderzoek. Op de parkeerplaats bij het Gadrabos in Haamstede kwam het tot een stevige woorden wisseling tussen de agent en de ac tievoerders nadat de agent bijna een hondje had overreden. De ac tievoerders voelden zich erg be dreigd. Elise Geradts heeft daarom aangifte gedaan. „Wat raar dat het onderzoek is afgerond. Ik heb niets meer gehoord en ik heb na drukkelijk gezegd dat ik op de hoogte gehouden wilde worden." it:. .V 1 Joost Schrijnen, programmadirec teur stuurgroep Zuidwestelijke Del ta: „De werkplaats verbindt en ver beeldt de drie thema's klimaatbe- stendig, ecologisch veerkrachtig en economisch vitaal." Lenie Dwarshuis, gedeputeerde Zuid-Holland: „De delta is een ge weldig mooi gebied, waar we ons nog veel meer voor moeten inzet ten. Te weinig mensen kennen en er varen de problemen die er zijn." Dick van der Zaag, burgemeester Goes: „We moeten de delta helen om de nadelige gevolgen van de del tawerken te verzachten. De werk plaats zal het uitvoeringsprogram ma handen en voeten geven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2