'We tellen blijkbaar totaal niet mee' Man kan boete niet betalen Wandeltocht voor hulp aan zigeunerkinderen Sjonnie en Anita wijzen op asociaal gedrag 'Terneuzen mag technocollege niet negeren' W PZC Donderdag 5 februari 2009 23 KLOETINCE - Met een toneelstukje beelden perso neelsleden en cliënten van Emergis uit wat zij normaal juist willen tegengaan: verkeerd gepar keerde auto's, agressief gedrag en drugs- en alco holgebruik op het terrein. Gistermiddag werd bij het psychiatrisch ziekenhuis aan de Oostmolen weg in Kloetinge een aantal borden onthuld. Die moeten duidelijk maken dat zulk gedrag daar niet op prijs wordt gesteld. Het is een van de ve le maatregelen die Emergis de laatste jaren heeft genomen om overlast op het ziekenhuisterrein te verminderen. foto Ronald den Dekker Edward van Cuilenborg en Bas Muijs spinnen BURCH-HAAMSTEDE - Presentator Edward van Cuilenborg en acteur Bas Muijs doen zaterdag mee aan de spinningmarathon in sportcen trum Westenschouwen in Burgh- Haamstede. Ze fietsen samen met zo'n 350 anderen voor het goede doel: het Sophia Kinderzieken huis. Ook Zeeuwse bekendheden als de missen Vivian Folmer, San ne de Regt en Miranda Slabber en voetballer Dennis de Nooijer doen mee. Extra bewaking bij De Zwake 's-GRAVENPOLDER - Aannemingsbe drijf Fraanje laat voortaan buiten werktijden bewaking uitvoeren bij multifunctioneel centrum De Zwa ke in aanbouw in 's-Gravenpolder. Vorige week vrijdag is in het pand voor duizenden euro's schade aan gericht door brandstichting. Zes jongens zijn later door de politie opgepakt. Ze hadden glaswol in de fik gestoken met behulp van brandstof Ganzen kijken tijdens snertexcursie Yerseke YERSEKE - Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag een snertexcursie in natuurgebied Yer seke Moer. Vanaf 10.00 uur obser veert de groep onder leiding van een natuurgids overwinterende ganzen. Het programma wordt af gesloten met een Zeeuwse erwten soepmaaltijd. Opgeven kan nog tot morgen bij het startpunt van de excursie, De Se.quoiahof aan de Kanaalweg 79 in Vlake. Telefoon: 0113-382548. Eigenaren Inter Scaldes voelen zich genegeerd in discussie Schorebrug. door Luc Oggel KRUININGEN - Jannis en Claudia Brevet, eigenaren van manoir res taurant Inter Scaldes in Kruinin- gen, zijn teleurgesteld. In de discus sie over de aanleg van een havenge bonden industrieterrein in de na bijgelegen polder Schorebrug, wordt het belang van Inter Scaldes compleet genegeerd, vinden zij. Het tweesterrenrestaurant-hotel aan de Zandweg, net buiten het dorp, ligt op slechts enkele honder den meters afstand van de polder Schorebrug.- Als de plannen voor onder meer het plaatsen van twee betoncentrales doorgaan, heeft dat grote gevolgen voor Inter Scaldes, vreest Claudia Brevet. „Niet alleen visueel door geluid- en lichtover- last, maar vooral voor onze aanslui- door Martijn de Koning VROUWENPOLDER - Tientallen wan delaars zwoegen komende zater dag over de Schouwse stranden. De echte bikkels nemen eerst ook nog een stukje van Walcheren mee. Het doel: geld ophalen voor de bouw van huizen en scholen voor zigeunerkinderen in Roeme ting bij de internationale keten Re lais 8c Chateaux. Meer dan de helft van onze gasten komt uit het bui tenland en die halen onze naam uit die Relais 8c Chateaux-gids. Je moet als restaurant aan bepaalde criteria voldoen om daar bij aange sloten te zijn. Een aantal daarvan heeft betrekking op de omgeving, die moet karakteristiek en rustig zijn. Als het hier straks vol met in dustrie staat, is daar niks meer van over. De kans is dus reëel dat we straks geen deel meer uitmaken van die keten en daardoor veel bui tenlandse gasten verliezen." Het steekt Brevet vooral dat zowel de gemeente Reimerswaal als de provincie het restaurant volledig links laat liggen. „Niet één keer is De eigenaren van twee-sterren restaurant Inter Scaldes in Krui- ningen zijn teleurgesteld dat zij niet worden betrokken bij de de plannen voor 'Schorebrug'. nië. De wandeltocht is een initia tief van de Care Foundation/die opkomt voor de Roma, een achter gesteld zigeunervolk in Oost-Euro pa. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden. De langste, vijftig kilometer, begint op het strand bij Vrouwenpolder. Wandelaars van er contact met ons opgenomen. In de milieu-effectrapportage (mer) wordt wel gesproken over agrari sche bedrijven in de omgeving, maar wij worden niet eens ge noemd. Daar zijn we teleurgesteld over, we hadden verwacht wel iets meer te betekenen voor Zeeland en zeker voor Reimerswaal. Onze gasten zijn belangrijk voor het toe risme in Zeeland. Als ze hier bij voorbeeld drie dagen blijven, be zoeken ze ook andere plaatsen." De gastvrouw zet grote vraagte kens bij de noodzakelijkheid van de aanleg van 'Schorebrug'. „Het zogenaamde provinciale belang is helemaal niet aangetoond en het mer-rapport is vooral gebaseerd op aannames." Brevet hoopt en verwacht dat de gemeenteraad op 17 februari tegen de plannen stemt. „Er is te weinig draagvlak. Het zou een schande voor de gemeente zijn als hiermee wordt ingestemd." de 35 kilometer starten bij Westen- schouwen en wie kiest voor 25 ki lometer, heeft Renesse als begin punt. De deelnemers lopen daarna over de Brouwersdam en eindigen bij Oostdijk op Goeree. Alle wan delaars laten zich sponsoren. Tot nu toe hebben zich 56 mensen aangemeld voor de sponsorloop. DEN HAAG - Een 37-jarige man uit Bergen op Zoom zegt niet bij machte te zijn een boete van ruim vierduizend "euro op te hoesten. Hij kreeg die boete drie jaar gele den als eigenaar van een agrarisch uitzendbureau opgelegd voor het tewerkstellen van illegalen bij een tuinbouwbedrijf in Kapelle. De man vroeg gisteren in hoger be roep aan het Haagse gerechtshof om een lagere straf In 2004 kwam hij in de proble men, toen een van zijn klanten werd gecontroleerd. Bij een papri kateler in Kapelle werden twee Chinezen, een Kameroenees en een Algerijn aangetroffen die aan het werk waren zonder tewerkstel lingsvergunningen. Volgens de verdachte was hij door derden het uitzendwezen 'inge trokken'. „Ze zeiden tegen mij: 'Als jij nou de praktijk doet, dan zorgen wij wel voor het admini stratieve'." De man zou niet in de gaten hebben gehad dat er was gesjoemeld. Maar hij begreep ook wel dat hij eindverantwoordelijk was voor de uitzendkrachten. De man is failliet gegaan en heeft nu zelf een baan bij een uitzendbu reau, waar hij volgens eigen zeg gen niet veel verdient. Hofaankla- ger mr. J. Groen kwam hem tege moet, maar niet zozeer omdat hij in zijn naïviteit geloofde. „Meer omdat een en ander alweer vier jaar geleden heeft gespeeld en om dat meneer inmiddels is gestopt met zijn uitzendbureau." De aanklager eiste nu een boete van 4320 euro waarvan 1320 euro voorwaardelijk. Uitspraak op 18 februari TERNEUZEN - Terneuzen mag het initiatief om een deel van de Koe- gorspolder (naast de 'skihal) te re serveren voor een bundeling van onderwijs- en kennisinstituten niet negeren. Flet plan voor zo'n bètacollege is volgens waarne mend burgemeester Co van Schaik (PvdA) van Terneuzen kansrijk voor de streek. „Als je ziet wie dat plan trekt (ZSP, Dow, Ho geschool Zeeland, het ROC Wes- terschelde en Ricas) dan moeten we dit initiatief serieus nemen", al dus Van Schaik. De initiatiefne mers willen alle te verwachten on derwijs- en kennisinstituten (zoals een nieuw ROC en een kenniscen trum voor biobased chemie) een plekje in de polder geven. Daar voor is zo'n veertig hectare nodig. Wie ook mee wil doen, kan een mailtje sturen naar de organisatie: strandsponsorloop@carefoun- dation.nl. Er wordt dan contact op genomen over de precieze start plaats en het tijdstip. Meer info: www.carefoundation.nl en strandsponsorloop.jaapmeijer.net.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25