Thuis zijn is het mooiste wat er is' OPENING OPENING OPENING Veel animo voor regelingen bij Dow Fietsoversteek Sloeweg Vandaag 5 februari O N LY VERO MODA Street One CECIL Vandaag openen wij onze deuren van onze nieuwe dames-/meidenwinkel in Middelburg. Onze merken zijn ONLY, Vero Moda, Street One en Cecil. Deze merken staan voor een vlotte, modische collectie, voor de meiden en dames van deze tijd. Brief uit 1946 gaat naar zoon Karei Manni W PZC Donderdag 5 februari 2009 21 door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De kans is groot dat de reorganisatie bij Dow Terneu- zen kan worden doorgevoerd zon der dat er gedwongen ontslagen hoeven te vallen. Dit stelt voorzitter Ewald de Back- ere van de ondernemingsraad van Dow. De belangstelling onder Dow-medewerkers om vervroegd met pensioen te gaan of met een regeling voortijdig te vertrekken is erg groot. Volgens De Backere heeft dit ook te maken met het feit dat de in het sociaal plan van Dow vastgelegde regelingen voor vrijwillig vertrek beduidend beter zijn dan de rege lingen die in Nederland bij soort gelijke reorganisaties gebruikelijk zijn. Op dit moment worden er door Dow met de tweehonderd men sen die hun baan verliezen indivi duele gesprekken gevoerd en krij gen de mensen fiscaal/financieel advies. „Al met al zijn wij niet on tevreden over wat geboden wordt en over de wijze waarop de be drijfsleiding zaken afhandeld. Ter- leurstellend is wel de houding van FNV Bondgenoten. Die hadden zich simpelweg door met ons con tact op te nemen op de hoogte kunnen stellen van het sociaal plan en de achtergronden. Dat heb ben ze niet gedaan", aldus de voor zitter van de ondernemingsraad van Dow. De Backere verwacht dat voor de zomer de reorganisatie kan wor den afgerond. Over de positie van de honderden contractors van Dow is weinig duidelijkheid. Voor lopig is er nog wat werk in Terneu- zen door twee nieuwe projecten. Die worden echter dit jaar afge rond. Langeviele, 21 -23 Middelburg door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - De ruim zes tig jaar oude brief van Karei Man ni, nu in het bezit van Vlaming Etienne Spiessens, gaat naar Piet Manni. Piet is de zoon van Karei, die ruim 25 jaar geleden overleed. Spiessens deed in de krant van gis teren een beroep op lezers van de PZC. Hij had een brief van Karei Manni uit 1946 in zijn bezit, ge richt aan Spiessens' achterneef Vic tor. Karei en Victor ontmoetten elkaar tijdens de Tweede Wereldoorlog in Duitsland, waar ze dwangar beid verrichtten. Spiessens wist dat Karei in Haamstede woonde en getrouwd was met een me vrouw Auperlé. De inwoner van Zelzate wilde de brief teruggeven aan Karei of één van zijn nazaten. De PZC kreeg enkele tientallen reacties. Sommige lezers waren zelf op onderzoek uitgegaan, ande ren waren familie van Karei. On der hen zoon Piet. Karei kreeg drié- kinderen; naast Piet ook jaap, die ook in Haamstede woont, en Bet- sie, nu woonachtig in Roosendaal. Van Victor heeft Piet nog nooit ge hoord. „Maar het klopt wel dat mijn vader in Duitsland moest werken. Ik weet nog dat hij werd weggevoerd. Ik was toen drie jaar oud. Het is mijn vroegste herinne ring." Piet Manni heeft contact op genomen met Etienne Spiessens. Die stuurt de brief naar hem op. door Harmen.van der Werf 'S-HEERENHOEK - Over of onder de te verbreden Sloeweg bij 's-Heeren- hoek moet een nieuwe veilige fiets oversteek komen. De Bevelandse afdeling- van de Fietsersbond is een laatste actie begonnen om dat voor elkaar te krijgen. Vier Borsel- se dorpsraden, de fietsvierdaagse in Goes, de Borselse fracties van PvdA, Lokale Partij Borsele en WD en landbouworganisatie ZL- TO steunen de campagne. Tot nu toe kregen de voorstanders van een fietstunnel onder de te Als Andries Flipse de boer op was, ontving Pieternella de visite. verbreden Sloeweg geen poot aan de grond bij de provincie, die dit project uitvoert. Gedeputeerde Sta ten vinden de tunnel te duur en onnodig. De Fietsersbond doet nu een beroep op Provinciale Staten die 13 februari praten over de Sloe weg. De bij 's-Heerenhoek ge plande rotonde in de Sloeweg is voor fietsers onveilig, stelt de Fiet sersbond. Een extra oversteek is daarom nodig. Als een tunnel niet kan, is volgens de Fietsersbond een niet al te steile fietsbrug een prima alternatief. door Henk Postma WESTKAPELLE - Als handelaar in za den en peulvruchten had hij altijd wel wat erwten en bonen op zak. Tegenwoordig zijn dat knijpers. Want Andries Flipse (86) heeft sinds kort een nieuwe baan. Zijn vrouw benoemde hem tot wasop- hanger. Het is duidelijk wie in huize Flip se, aan de Boekhoutstraat in West- kapelle, de dienst uitmaakt. Als hij de boer op was, om bestrijdings middelen of andere landbouwbe- nodigdheden te verkopen, bleef Pieternella Minderhoud (84) pa raat om de Visite' te ontvangen: klanten met wie ze de gifkast in dook om ze aan bestrijdingsmidde len te helpen; controlerend ambte naren die ze net zo lang aan de praat hield tot de overtreding van een regeltje aan het oog was ont trokken. Woensdag was het tweetal zestig jaar getrouwd. Het kostte het dia manten stel weinig moeite het met elkaar uit te houden. „Ik heb altijd goed naar haar geluisterd", zegt hij. „Dat is me goed beval len." En ze was hem tot steun. „Door met iedereen een babbeltje te maken, en alles direct op te schrijven." Dat deed ze met ple zier. „Want thuis zijn, is het mooi ste wat er is. Ik vond het altijd Andries Flipse (86) en Pieternella Minderhoud (84) uit Westkapelle zijn zestig jaar getrouwd. foto Lex de Meester heel gezellig als er mensen kwa men." En ja, als het tot afspraken kwam, dan zette ze die meteen zwart op wit. Niet dat het echtpaar Flipse snel iets zal vergeten. Andries Flip se schudt data's en bedragen, die zijn verbonden aan willekeurige momenten in zijn leven, tot op de cent nauwkeurig uit de mouw. Zo weet hij nog precies hoeveel hij be taalde voor de groene solex, en voor de Singer naaimachine, die konden worden aangeschaft met de opbrengst van zijn eerste uien- veldje. Zijn vader had hem aangeraden dat stukje land erbij te nemen. Hij werkte destijds in de bouw. 48 uur in de week. „Volop tijd dus om er nog wat bij te doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23