Bij het voorbakken CDA wil snelle aanpak centrum Ylissingen Burgemeester dreigt politieteam Middelburg-Veere te blokkeren 1 8 Donderdag 5 februari 2009 pzc W Partij wil niet langer wachten op aanvalsplan van gemeentebestuur. door Marina Kalle vlissingen - Het CDA pleit voor een snelle aanpak van het cen trum van Vlissingen. De chris ten-democraten stellen op korte termijn drie maatregelen voor: de Markt moet terug van het Schelde- plein naar het Spuiplein, de par- keerbordjes moeten niet meer ver wijzen naar Fonteyne maar naar Centrum en er moeten strengere controles komen op alcohol en drugs in de binnenstad. Het college van B en W heeft eni ge tijd geleden al een aanvalsplan voor verbetering van de binnen stad toegezegd, maar dat is er nog niet. Wel heeft de gemeente inmid dels prioriteiten vastgesteld voor Schepen in aanvaring voor Nauw van Bath bath - Twee schepen zijn op weg van Antwerpen naar Vlissingen met elkaar in aanvaring gekomen op de Westerschelde, iets voor het Nauw van Bath. De kustvaarder Kholmogory en het container schip Pangal werden bij het passe ren naar elkaar toe gezogen. Door vaart te minderen, konden ze na een half uur los komen. Op de re de van Vlissingen zijn ze geïnspec teerd. De schade bleek beperkt. Open dag bij Vrije School Middelburg middelburg - De Vrije School, peuterspeelzaal Madelief en buiten schoolse opvang Buitenkans aan de Willem Arondeusstraat in Mid delburg houden zaterdag open dag. Tussen 10.00 en 13.00 uur kun nen belangstellenden kennis ma ken met het vrije school-onder- wijs in Middelburg. Volgende week dinsdag is er van 9.00 tot 11.00 uur een inloopochtend bij de kleuterklas van de school. Twee nieuwe cursussen bij Stichting Welzijn middelburg - Stichting Welzijn Middelburg (SWM) biedt binnen kort twee cursussen aan: 'Pen sioen in zicht' en 'Beter omgaan met wat moeilijk is'. De eerste cur sus begint op 19 februari en duurt drie avonden; de tweede begint 26 februari en beslaat drie ochtenden. Beide cursussen worden gegeven bij SWM in de Molstraat en kos ten vijftig euro. Opgeven kan bij Jacqueline Hermans: 0115-697300. Klankbordgroep Zuid houdt borrel in Palet middelburg - Klankbordgroep Zuid in Middelburg houdt morgen een borreluurtje voor wijkbewo ners in het Palet aan de J. van Rei gersbergstraat. Tijdens het borreluur kan kennis worden gemaakt met verschillen de creatieve hobby's. Geïnteres seerden kunnen zich hiervoor in schrijven'. De bijeenkomst van Klankbord groep Zuid begint om 16.00 uur. maatregelen op het gebied van openbare orde en veiligheid, mi lieu en bouwen en wonen. Dit jaar geeft de gemeente voor rang aan controle op de kamerver- huur- aan arbeidsmigranten. Die zorgt voor veel overlast in de bin nenstad. Ook worden de vervui ling in het centrum en de overlast van hangjongeren aangepakt. Ver der komt er strenger toezicht op verkeersovertredingen. De uitvoering van het programma wordt maandag in een commissie vergadering besproken. Dat moet uiteindelijk leiden tot het beloofde aanvalsplan. Of de punten die het CDA heeft voorgesteld daarin wor den opgenomen, zal maandag blij ken. Omdat het aanvalsplan al eni ge tijd op zich laat wachten, roept het CDA echter op tot haast. De partij zou graag zien dat haar pun ten direct worden uitgevoerd. Overval op tankstation in Terneuzen terneuzen - Een tankstation aan de Serlippensstraat in Terneuzen is gisteravond even na half negen overvallen. De overval is volgens een politiewoordvoerder gepleegd door vermoedelijk één dader die na bedreiging een onbekend geld bedrag heeft meegenomen. Het tankstation, dat na het inci dent met linten was afgezet, is in het verleden vaker doelwit ge weest van overvallen. Aanhoudingen wegens winkeldiefstallen vlissingen - De politie heeft gister middag in Vlissingen aanhoudin gen verricht in verband met twee winkeldiefstallen. In de Lange Zel- ke werden twee vrouwen van 19 jaar aangehouden nadat zij in een winkel in de Walstraat voor vijftig euro aan kleding hadden gestolen. In de Bloemenlaan werden twee mannen van 22 en 30 jaar aange houden in verband met de diefstal van kleding in de Glacisstraat. Scholieren laten ideeën zien op beurs van CIOS goes - Zo'n driehonderd scholie ren hebben gisteren een mini-on- dernemersbeurs van tweedejaars leerlingen van het CIOS bezocht. De mbo-leerlingen moeten in het kader van hun opleiding een (fic tieve) eigen sportonderneming runnen. Daarbij hoort ook het ver markten van hun plannen. In Sportpunt Zeeland in Goes pre senteerden de leerlingen veertien mini-ondernemingen. Open dag in nieuw strandhuisje Breezand vrouwenpolder - Zaterdag 21 fe bruari wordt het eerste van de 25 nieuwe slaapstrandhuisjes die de ze zomer op het strand bij Vrou wenpolder worden geplaatst, ge toond aan het publiek. Dat ge beurt tussen 10.00 en 17.00 uur aan de Fort den Haakweg 13 in Vrouwenpolder. De nieuwe slaap strandhuisjes zijn toegankelijk voor mensen met een lichamelijke beperking. Gemeenteraad vreest uitkleding van Veers politiekorps. door Henk Postma domburg - De gemeente Veere dreigt de samenvoeging van de po litieteams van Middelburg en Veere te blokkeren. Burgemeester Rob van der Zwaag voelt voorals nog niets voor de samenbunde ling. „En als ik nee zeg, dan gaat het niet door", deelde hij gistera vond op dreigende toon mee aan zijn raadscommissie voor finan ciën en algemeen bestuur. De burgemeester greep gisteroch tend, nadat hij het nieuws in de PZC had gelezen, meteen de tele foon om bij de Zeeuwse politietop protest aan te tekenen. Die besloot de 24 politieteams in Zeeland te la ten opgaan in negen grotere ver banden. Voor Walcheren betekent dat de samenstelling van één team voor Vlissingen, en één team voor Middelburg en Veere samen. „Ik heb een heel sterk voorbehoud ge maakt", aldus Van der Zwaag. „Dit is nog lang geen gelopen race." De samenvoeging moet de Zeeuw se politie helpen aan een kleinere, maar betere groep leidinggeven den. Burgemeester Van der Zwaag vreest dat de nieuwe opzet leidt tot vermindering van de inzet in Veere. En dat terwijl zijn gemeen te, als uitgestrekt plattelandsgebied met in de zomer heel veel toeris ten, nu al minder agenten op de been heeft dan gerechtvaardigd zou zijn. De politie in Veere zat eerder ook al eens bij Middelburg. „En dat werkte toen niet", aldus Van der Zwaag. Hij liet gistera vond doorschemeren zich gepas seerd te voelen. De burgemeester kreeg steun vanuit de Veerse ge meenteraad. „Veere moet zich niet laten uitkleden wat betreft de poli tie", zei fractievoorzitter René de Visser van de SGP/CU. „De dorps agent krijgen we niet meer terug. Maar we willen nog wel een poli tieagent zien rondrijden, op de fiets of in de auto." Willem Kluijfhout zweert bij vloeibaar vet en dat is beloond, door de Consumentenbond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20