OM verbiedt werk aan schip UitGids Marco Borsato op Brouwersdam Brug vernoemd naar gesneuvelde Timo Smeehuijzen V-A, Ook zorg over ziekenhuis Goes DroomDomein Vandaag 1 EURO Zeldzame zege Feyenoord door fraaie treffer 29 DONDERDAG 5 februari 2009 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 31 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Vandaag bij deze krant: zie ook: www.pzc.nl/tftf" WALCHEREN Werf mag werk pas hervatten als het personeel veilig is. door Emile Calon MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie vindt dat scheepswerf Donge Flushing Yard in Vlissin- gen-Oost een nieuw baggerschip pas mag afbouwen als al het perso neel daar veilig kan werken. De Arbeidsinspectie legde het werk aan het schip op 22 decem ber stil. De werf vroeg gisteren aan de rechtbank dat verbod op te hef fen. Elke dag dat er niet aan het schip gewerkt wordt, lijdt de werf een fors verlies en lopen vele tien tallen banen gevaar, zei raadsman H. van Dijk tegen de Middelburgse rechters. Het OM wilde aanvankelijk de he le werf laten stilleggen. Tijdens de zitting voor de bijzondere raadka mer liet offrcier van justitie R. Rammeloo die eis vallen. „Het werk aan het schip mag echter pas hervat worden als de Arbeidsin spectie tevreden is over alle maat regelen die zijn genomen om daar veilig re werken." De inspectie legde het werk stil na dat een inleenkracht op het bagger schip een arbeidsongeval had ge had. Volgens de officier bleek bij de daaropvolgende controle dat er bij dat werk heel veel mis was waar door werknemers gevaar liepen. Ook zou er tijdens het werkver bod toch doorgewerkt zijn. Van Dijk stelde klip en klaar dat de arbeidsinspectie en het OM spij kers op laag water zoeken. In zijn dertigjarige carrière maakte hij nimmer mee dat het OM 'om niets' zo'n zware sanctie eist tegen een bedrijf Het stilleggen van 'zulk belangrijk werk' brengt vol gens hem de werkgelegenheid van de 22 vaste en 100 inleenkrachten in gevaar. Sinds het stilleggen heeft het bedrijf al t8 mensen moe ten ontslaan. De raadsman zei dat de actie van het OM 'met deze kredietcrisis' to taal onverantwoord is. De rechtbank doet 'zo snel als mo gelijk' uitspraak. AMSTERDAM - Karin en Ruud Smeehuijzen en hun dochter Laura staan op de brug die gisteren de naam van hun zoon en broer Timo Smeehuijzen kreeg. De brug in Amsterdam-zuid stond bekend onder nummer 407. De nistan het leven lieten geëerd. door Rolf Bosboom RENESSE - Marco Borsato wordt dit jaar de grote attrac tie van Concert at Sea. Hij geêft een compleet concert op de vrijdagavond, 26 juni, voorafgegaan door Ra coon en VanVelzen. Op zaterdag 27 juni treden op de Brouwersdam in elk geval Golden Earring, Ilse De- Lange, Bertolf en mede-organisator Blof op. Hét optreden van Borsato is het enige dat hij dit jaar in Nederland geeft; wel geeft hij concerten in Antwerpen. Voorzover de organisatie van Concert at Sea kan nagaan is het al dertien jaar gele den dat hij te zien was op een Neder lands popfestival (Parkpop 1996). Sinds dien verzorgde de zanger uitsluitend ei gen shows in De Kuip en het Gelre- dome. Vorig jaar organiseerde Concert at Sea voor het eerst een kleinschali ger vrijdagprogramma, vooral be stemd voor campinggasten. Bij de ko mende, vierde editie is de vrijdaga vond een volwaardig programma, met net als de za terdag maximaal 55.000 bezoekers. Dagkaarten gaan 30 euro kosten; een weekendkaart 50 euro. De organi satie gaat ervan uit dat veel festivalgangers het hele weekend in de omgeving van de Brouwersdam zul len doorbrengen. Samen met campings en bungalow parken worden arrangementen aange boden. Het programma voor de zaterdag is nog niet compleet. De kans bestaat dat er onder meer een buitenlandse act bij komt. „We zijn bezig met een mooie internationale naam, en zul len ook nog nationale artiesten toe voegen aan het programma. We zul len ook in 2009 onze bezoekers weer verrassen", zegt Madrid Hofman van de organisatie. Net als in 2006 en 2007 sluit Blof het festi val af VanVelzen, Ilse DeLange en Racoon waren eerder op Con cert at Sea te zien. Kamer stemt in met irak-onderzoek DEN HAAG - De Tweede Kamer stemt in met een onafhankelijk on derzoek naar de besluitvorming over de inval in Irak in 2003. Als de uitkomst daarvan vragen open laat, kan er toch nog een parlemen taire enquête worden ingesteld. pagina 5: PvdA verrast Van Geel militair Timo Smeehuijzen sneuvelde vorig jaar juni in Uruzgan. Met de nieuwe naam van de brug worden alle Nederlandse soldaten die in Afgha- GOES - De bonden maken zich zor gen om de werkgelegenheid in de Oosterscheldeziekenhuizen in Goes en Zierikzee. „Het wordt steeds zorgwekkender", zegt Mar- lieze Warnaar (Abvakabo). „De in druk ontstaat dat we ons vooral be zighouden met het personeel in het ziekenhuis Walcheren, maar dat is niet zo." Woensdag overhan digen de bonden alle klachten van ziekenhuispersoneel die ze via een meldpunt hebben verzameld aan gedeputeerde Van Heukelom. Die bijeenkomst is vanwege enorme belangstelling verplaatst van het provinciehuis naar het water schapskantoor in Middelburg. Pagina 27: voor ziekenhuis is stichting niet geschikt M 3 wÈÊÊÊm m Alcohol mag niet verkocht worden in supermarkten reageeropwww.pzc.nl Zie pagina 4 livi reacties: 610 Actievoerders moeten jagers met rust laten e*mMÊÊÊm 70% oneens 1 30% EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 27; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Achter grond: 10; Meningen: 11Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35. foto Robin Utrecht/ANP zie ook de Weerpagina PZCmetde 711688 555721

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1