PZC 7 Huur moet bouw redden PömINïCUS showroom haarden uitverkoop All[!NW 5-6-7 februari GOES! WALCHEREN 18 25 www.dominicus.nl OPENING! zeeuwss '232EEBBI Stoer Jongensdroom wethouder in vervulling met graven Cruyff Court Donderdag 5 februari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Beste friet van het land haal je gewoon in Vlissingen Drie hogescholen bundelen krachten in Dutch Delta Academy VLISSINGEN - Het liefst had wethouder Frans Prins van Vlissingen met de graafmachine het hele terrein willen 'overvliegen'. Hij moest zich gisteren beperken tot een symbolische hap grond. Daarmee gaf hij het startsein het eerste Cruyff Court van Zeeland. foto Lex de Meester pagina 19: Vlissingen verwacht veel van Johan Cruyffveldje AaT^D^VVVD V Markt51 1 Middelbur§ uc L/ rv V l\ l\ r l\ 1 T0H8886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu uiensoep, biefstuk met frieten of groentequiche en vanille-ijs 15,00 en 12,50 vegetarisch - Reserveren? belon8-886866 kijk ook op: wwm.t zaterdag 7 februari, 15.00-16.30 uur Winnie Haarhuis singer/songwriter irukkerijmiddelburg.nl voor Mobiele telefoon voor goed verlichte fietsers MIDDELBÜRG - Vijftig fietsers heb ben gisteren in Middelburg een gratis mobiele telefoon gekregen omdat ze bij een fietsverlichtings controle de test glansrijk doorston den. In november vorig jaar voer den 'overvalteams' van het project Vaker Veilig Fietsen in heel Zee land controles uit. Bij 90 procent was de verlichting in orde. In het project werken provincie, water schap en politie samen. Automobilist twee keer aangehouden MIDDELBURG - Een 42-jarige auto mobilist uit de gemeente Noord-Beveland is in de nacht van dinsdag op woensdag in Middel burg twee keer achter elkaar aange houden door de politie. Op het Groene Woud werd het rijbewijs van de man ingevorderd omdat- hij met te veel alcohol op in zijn auto reed. Toen hij later toch weer in de auto stapte, werd de man op nieuw aangehouden. Twee vrouwen slachtoffer van diefstal vlissingen - Twee vrouwen zijn gistermiddag slachtoffer geworden van diefstal. Bij beiden werd de portemonnee met enkele tiental len euro's uit de tas gestolen. Dat gebeurde in een winkel aan de Gil- deweg in Vlissingen bij een 48-jari- ge vrouw uit Oost-Souburg en in een winkel aan de Pottenbakkers singel in Middelburg bij een 57-jari- ge vrouw uit deze gemeente. Vandaag 5 februari Nieuwe dames-/meideriwinkel in Middelburg. Zie onze advertentie op pagina 21 Tip? redactie@pzc.nl Er is geen ouder die nooit ver zuchtte: 'Ach, alle schattige kind jes worden eens groot'. En met de groeistuipen van hun kroost - komen - vooral bij de jongens - ook de schuttingwoorden, de bru tale antwoorden en het haantjes gedrag vanzelf. Zo ook bij dat elf jarig Zeeuws gastje. Hij zit op de buitenschoolse opvang en begint alflink te puberen. En daar hoort opscheppen ook bij. Zo ook die dag, toen langs het ge bouw, waar hij met zijn leeftijd genootjes na schooltijd verbleef, een bejaarde dame achter een rol- lator voorbijschuifelde. Een vriendje riep: „Kijk daar loopt je vriendin." Waarop hij heel stoer zei: „Nee, dat is m'n ex." Woongoed overweegt plannen koopsector om te zetten in huur. door Theo Giele MIDDELBURG - Woningcorporatie Woongoed Middelburg overweegt op grote schaal plannen voor nieuwbouw van de koop- naar de huursector over te hevelen. Het gaat dan bijvoorbeeld over de bouw van woningen en een appar tementencomplex op de hoek Noordweg-Noordsingel (2 patio-, 6 starterswoningen en 34 apparte menten), de Mortiere (117 apparte menten en 48 eengezinswonin gen) en bij winkelcentrum De Veersche Poort. Directeur Eric de Ceuster ver wacht binnen twee maanden een definitief besluit. „We zoeken de juiste formule voor het omzetten van nieuwbouw van koop naar huur." Ook over de aantallen moet Woongoed nog goed nadenken. Er zijn voor de woningcorporatie twee belangrijke overwegingen om deze stap te zetten. „Het is van groot belang dat de bouwproduc tie op gang blijft", aldus De Ceus ter. Ten tweede dreigen mensen nu niet te kunnen verhuizen, terwijl ze dat wel willen. Hypotheekver strekkers zijn immers minder scheutig geworden. Voor die men sen is een (andere) koopwoning onbereikbaar geworden. Een huur woning kan voor hen een alterna tief zijn. Door meer huurwonin gen beschikbaar te stellen, kan aan die behoefte voldaan worden. Doorgaan van de bouwprogram ma's is niet alleen van belang voor aannemers en projectontwikke laars. Het stilvallen van de nieuw bouw van bijvoorbeeld apparte menten heeft tot gevolg dat de doorstroming op de woningmarkt stokt. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries heeft de laatste maan- Om nieuwbouw van woningen op gang te houden, overweegt Woongoed Middelburg om in plaats van koopwoningen, huizen in de huursector te bouwen. den bij herhaling Woongoed een vliegwiel voor de bouw in zijn ge meente genoemd. Vorige.week nog, toen de Walcher- se Bouw Unie de plannen voor het wooncomplex aan de Zuidsin- gel-Korte Noordstraat presenteer de, viel de naam Woongoed als partij die het project net dat zetje kan geven om van de grond te ko men. Middelburg brengt op dit moment de gevolgen van de kredietcrisis voor de gemeente in beeld. Net als Woongoed wil ook de gemeente over twee maanden de zaken op een rij hebben. Die termijn valt dus samen met de periode die Woongoed nodig heeft om kno pen door te hakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19