Curamus Hulst 'gluurt bij buren' Zoetwaterproject in polders van Hulst Discussie parkeren komt nog Scheldeduikers mikken op aanwas van jeugd Nieuwbouw scouting Hulst bijna gereed ZPZC Woensdag 4 februari 2009 21 Grensoverschrijdende samenwerking met steun van Europa. door Harold de Puysseleijr HULST - Zorgstichting voor oude ren Curamus wil door grensover schrijdende samenwerking oude ren in Oost-Zeeuws-Vlaanderen langer en comfortabeler zelfstan dig laten wonen. Dat is de opzet van het project 'Gluren bij de buren', waarvoor vandaag de officiële start wordt ge geven op een bijeenkomst in Baar- le Hertog/Baarle Nassau. De totale kosten van het gluurproject bedra gen 1,7 miljoen euro, waarvan het Europese subsidieprogramma In- terreg IV zo'n zeven ton voor zijn rekening neemt. Deelnemers aan 'Gluren bij de bu ren' zijn naast Curamus de West- Brabantse stichting Tante Loui- se-Viven'sis en de Vlaamse Lande lijke Thuiszorg. Tante Louise-Vivensis levert in haar werkgebied - van Dinteloord tot Putte - diensten op het gebied van thuiszorg, (begeleid) wonen, verzorging en verpleging en aan vullende diensten. Landelijke Thuiszorg biedt gezinszorg in de provincies Antwerpen, Limburg, Vlaams-Brabant en diverse grens gemeenten in Oost-Vlaanderen. 'Gluren bij de buren' wil een ant woord bieden op de vergrijzing van de samenleving, de groeiende uitgaven in de zorgsector én de noodzakelijke tendens om de intra- De Oost-Zeeuws-Vlaamse zorg- stichting voor ouderen Curamus zoekt samenwerking over de grenzen om de zorg aan thuiswo nende ouderen te verbeteren. murale zorg zo lang mogelijk uit te stellen door een brug te slaan tus sen de residentiële zorg en de thuiszorg. De drie instellingen wil len eikaars dienstverlening leren kennen, eikaars aanbod uitbrei den, diversifiëren en versterken zo dat (zwaar) zorgbehoevende men sen langer thuis kunnen wonen. Verder willen ze eikaars voorzie ningen optimaal benutten om zo de uitgaven in de zorgsector zoveel mogelijk te kunnen beperken. Curamus - dat voorzieningen biedt aan ouderen in Hulst, Kloos- terzande en Koewacht - wil met de twee andere organisaties het thuiszorgaanbod verdiepen en ver breden door samen innoverende zorgconcepten te ontwikkelen en aan te bieden die meer welzijn, vei ligheid en comfort aan ouderen bieden en deelname aan de samen leving bevorderen. Drie concrete activiteiten staan op stapel op het gebied van de ver- wenzorg, comfortzorg-domotica en het Uit-bureau. Met dit nieuwe aanbod wil het project ook mantel- zorgers meer tijd voor zichzelf ge ven zodat de zorgrol voor de part ner haalbaar blijft. Het parkeerbeleid in de gemeente Sluis moet nog worden vastgesteld. door René Hoonhorst SLUIS - Burgemeester en wethou ders van Sluis lieten onlangs een parkeervisie het levenslicht zien. Ondernemers die al te hoop lopen tegen voorgestelde maatregelen moeten echter nog even geduld oe fenen, stelt fractievoorzitter Liber Baarends van D T. Baarends reageeert op opmerkin gen van de Breskense ondernemer Ronald Lohman. Die ageerde vori ge week tegen voorstellen om be taald parkeren in het centrum van het vissersdorp in te voeren. Baar ends laat weten dat dat voorstel nog lang niet is aangenomen. Ver keerswethouder Henk Luijendijk zal nog met onder meer onderne mersverenigingen en dorpsraden spreken. Naar aanleiding daarvan zal de parkeervisie 'ongetwijfeld worden aangepast', verwacht Baar ends. De gemeenteraad discussi eert pas daarna in commissie en raad over de in te voeren parkeerre gels, laat de fractievoorzitter van D T weten. Baarends memoreert dat zijn partij drie jaar geleden al aandrong op het inrichten van blauwe zones (gebieden waar je niet langer dan twee uur mag par keren) op een aantal drukkere plaatsen in de gemeente. Blauwe zones verjagen langparkeerders en zijn dus 'perfect om de parkeertijd op klantvriendelijke manier te re guleren'. In de parkeervisie moe ten de diverse belangen goed te gen elkaar worden afgewogen. HULST - De nieuwbouw op het terrein van scou ting 't Jagertje in Hulst is zo goed als gereed. Momenteel wordt het gebouw aan de binnen kant afgewerkt. Het nieuwe honk verlost de Huls ter scouts van jarenlang ruimtegebrek. Zo bivak keren de sherpa's al jarenlang in een houten keet annex berging. De gemeente Hulst stelde een kwart miljoen euro beschikbaar voor het nieuwe padvindersonderkomen. In het pand is ook ruim te voorzien voor de Stichting Jeugdvakantiewerk Hulst. Die hoopt dit voorjaar te verhuizen. foto Camile Schelstraete Waterschap, ZLTO en 15 agrariërs ondertekenen contract experiment. ABSDALE - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen houdt dit jaar een proef met de conservering van zoet water op landbouwpercelen in de Van Alsteinpolder (nabij Graauw) en de Absdalepolder (na bij Heikant) in de gemeente Hulst. Zoet water is een van-de belang rijkste grondstoffen voor een opti male groei van gewassen. In grote delen van de provincie is de be schikbaarheid ervan echter een groot probleem. Door de plaatsing van elf zogeheten conserverings- stuwen in beide polders is het pro bleem te verhelpen. Vijftien agra riërs werken er aan mee. Ook land bouworganisatie ZLTO is betrok ken bij het project. De handtekeningen onder de con tracten worden 11 februari gezet tij dens een bijeenkomst in Gasterij De Tijd in Absdale. Bij succes krijgt de proef een vervolg in ande re delen van Zeeuws-Vlaanderen. TERNEUZEN - Onderwatersportvere- niging De Scheldeduikers in Ter- neuzen mikt op een uitbreiding van het aantal jeugdleden. De vere niging heeft een speciale jeugdop leiding voor snorkelen- en duikles- sen voor kinderen vanaf 8 jaar. De Scheldeduikers is de enige Zeeuw se vereniging die de door de Ne derlandse Onderwatersport Bond erkende jeugdopleiding aanbiedt. Dit professionele programma heet Scubadoe. De Terneuzense duik club is al sinds februari vorig jaar bezig met Scubadoe, maar heeft bewust eerst het lesprogramma 'ge test' op kinderen van de leden. Dit is goed bevallen en nu is de vereni ging klaar voor nieuwe jeugdle den. In de opleiding leren kinde ren tot 14 jaar op een veilige ma nier omgaan met snorkelen en dui ken niet perslucht. Informatie via www.scheldeduikers.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99