irriteert centrumbewoners 'Bewoners hebben altijd voorrang' Dow Terneuzen wij St Gemeente kijkt naar gedenksteen hulpaanbod bond af 111 n van parochie Nieuw-Namen PZC Woensdag 4 februari 2009 [19 Verkeerswethouder komt waar mogelijk tegemoet aan wensen. door Wout Bareman terneuzen - Verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen is blij met de 'kritische' inbreng van de binnenstadbewoners. „Het par keren is altijd een erg omstreden onderwerp. Ik hoor mensen zeg gen dat de parkeerwachters harder moeten optreden. Maar doen ze dat en worden er boetes uitge deeld, dan krijgen wij de volle door Conny van Gremberghe terneuzen - Het aanbod van FNV Bondgenoten om met de Dow-di- rectie gezamenlijk te zoeken naar een oplossing voor de personele problemen bij het Terneuzense chemiebedrijf is door die zelfde di rectie resoluut van de hand gewe zen. FNV-districtsbestuurder Lilia- ne Schoone kreeg van de Dow-top een bot briefje waarin kenbaar ge maakt werd dat Dow alleen met laag." Waarmee Van Schaik maan dagavond tijdens de presentatie van de enquêteresultaten in een vergadering van de Wijkraad Bin nenstad, maar wilde onderstrepen hoe moeilijk het is een voor ieder een bevredigend beleid uit'te stip pelen. „We hebben dat beleid van af het begin zo simpel mogelijk willen houden. En uitgangspunt was - en is nog altijd - dat de be woners de eerste rechten dienen te krijgen." Dat daardoor, mede door de vraag om extra vergunnin gen en bezoekerspassen, een chro nisch ruimtegebrek zou ontstaan, de OR onderhandelt over het reor ganisatieplan. „Anno 2009 is het bijzonder jammer dat een bedrijf de maatschappelijke rol van een vakbeweging niet wil erkenen. Wij willen Dow niets dicteren, maar zouden wel oplossingen kun nen aandragen voor bijvoorbeeld her- of bijscholing van personeel. Zo'n houding heb ik als bestuur der nog niet eerder meegemaakt", aldus Schoone. nam de gemeente op de koop toe. De roep om een autovrije binnen stad, is volgens de verkeerswethou der in Terneuzen niet haalbaar. „Ie- 'Treden de parkeerwachters harder op, dan krijgen wij bestuurders de volle laag' dereen, ikzelf ook, wil toch zo dicht mogelijk bij z'n plaats van be stemming terecht. Daarom lijkt me zo'n transferium nog verre toe komstmuziek, zeker als mensen niéuw-namén - De gemeente Hulst bekijkt of het mogelijk is de gedenksteen van de parochie in Nieuw-Namen op te laten knap pen. Dat zegt wethouder Fons Dobbe- laer op het verzoek van inwoner Richard Bleijenberg. Bleijenberg wees de gemeente er al veel eerder op dat de parochie in Nieuw-Namen dit jaar 150 jaar bestaat. In dat verband leek het hem een goed idee de gedenksteen in het weten dat er ergens in het cen trum altijd wel parkeerruimte be schikbaar is." Het gemeentepersoneel wegjagen naar de lege parkeerterreinen aan de Westerscheldedijk 'zodat ze wel iswaar een eindje extra moeten lo pen, maar wel belangrijke parkeer plaatsen vrij maken voor bijvoor beeld bezoekers' zou volgens Van Schaik onherroepelijk leiden tot een heuse ambtenarenstaking. „En vergeet niet dat, nu ze collectief vlakbij het stadhuis parkeren, er extra ruimte beschikbaar is voor bewoners en bezoekers." voormalige patronaatsgebouw, het huidige gemeenschapscentrum De Kauter, op te knappen. De tekst van die steen is namelijk niet lan ger leesbaar. Bleijenberg hoorde lange tijd niets op zijn verzoek en zocht uit teleur stelling daar over de publiciteit. Dobbelaer erkent ruiterlijk dat de vraag van de inwoner van Nieuw-Namen hem ontschoten was. De wethouder belooft nu als nog te bekijken of er mogelijkhe den zijn de steen op te knappen. Wèrmblaozen voor carnaval in Hulst hulst - Blaasorkesten uit Hulst warmen zich zondag 8 februari op voor het aankomende carnavals feesten. Het 'Wèrmblaozen' kent dit jaar zijn zevende editie en be gint om 13.15 uur bij café De Ster in de Overdamstraat in Hulst. Deelnemende muziekgezelschap pen zijn Sjores Ambras Band, de Jong Bareelen, de Dwaile van Ulst, Termenieke, de Bareelen, UMHNE de Notenkrakers en Tandsjen Bei. De presentatie is in handen van 'Rock 8c lager', Maarten Verstraten en Robin Maas. Ook Prins Carolus X en zijn gevolg komen langs. Lezing in Antonius over rouw bij kinderen kloosterzande - Psychotherapeu- te en schrijfster Lut Celie houdt 24 februari een lezing over rouw bij kinderen en jongeren. Ze doet dat op uitnodiging van de stuurgroep 'Rouwzorg Regio 0114'. De bijeen komst is in woonzorgcentrum An tonius aan het Pastoor Verster- plein 1 in Kloosterzande. De toe gang is gratis. Iedereen is welkom maar wordt wel gevraagd zich vooraf aan te melden. Dat kan tot 14 februari bij het se cretariaat van woonzorgcentrum Antonius. Nachtuuln houden een donateursactie aardenburg - Carnavalstichting De Nachtuuln uit Aardenburg be zorgt komende zaterdag de nieu we carnavalskrant huis-aan-huis in de voormalige gemeente Aar denburg. Tevens is hieraan een do nateursactie gekoppeld, waarbij in woners gevraagd wordt om een vrijwillige bijdrage. Ruim twintig Nachtuuln zijn zaterdag de hele dag in touw. 's Morgens worden de kernen Eede, St. Kruis, Draai brug en het buitengebied aange daan. 's middags is de kern Aarden burg en 'De Biezen' aan de beurt. Actie buurt Zelzate voor veiliger R4 zelzate - Buurtbewoners voeren vrijdag 6 februari om 17.30 uur ac tie voor meer veiligheid langs de R4 tussen de brug en de Assenede- sesteenweg in Zelzate. Ze willen een nieuw wegdek, een snelheids beperking tot 50 kilometer, min der vrachtverkeer en meer politie controles. De actie vindt plaats op het kruispunt van de R4 met de Koning Albertlaan. De gemeente raad besloot al een maximum snel heid in te voeren. Het is echter de vraag of dat kan, omdat het een Gewestweg is. CDA Terneuzen praat over verkiezingen axel - De CDA'ers in Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen kunnen maandag 9 februari hun zegje doen over het programma van de partij voor de Europese verkiezin gen en de daarvoor opgestelde kan didatenlijst. De christen-democra ten vergaderen maandag in cultu reel centrum De Halle in Axel. Tijdens de bijeenkomst die om 19.30 uur begint wordt ook al een voorschotje genomen op de ge meenteraadsverkiezingen in 2010 en is er het gebruikelijke vragen uurtje voor de wethouders. Ladende en lossende vrachtwagens moeten, volgens de bewoners, uit de binnenstad verdwijnen. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97